Prokletý ostrov (2010)

Atmosferická hříčka pro trpělivé řešitele. Moc se mi líbí, když nevíte na čem jste a netušíte co přijde v dalším záběru. To ano, ale vybavuji si, že to dobrodružství bylo průhlednější než jsem čekal. Originalita se kterou musí přijít každý nový a úspěšný film mě tentokrát minula. 4.5/10

Babel (2006)

Myšlenky tady byly. Prošly. Film probíhá jako sestavování útržků. Každý si ho sestaví po svém. Já to chápu jako hluboké zamyšlení, které si šlape cestičku úplně jinudy. Čistokrevný film, který je velice opatrný. Avšak i to málo "zcenzurovaného" může zapůsobit. Je tu na zkoušku a já doufám, že se to povedlo. V dnešní době je strašně důležité všechno zdokumentovat a hodit to lidem na talíř. Takže ještě jednou sjíždím záměr k tomuto filmu zvýrazňovačem. Na druhou stranu konkrétní realizace a splývání 3 příběhů nesplnila všechno. Příběh z Japonska možná dává do všeho šťávu, ale na mě je až moc rušivý. Při vší vážnosti příběhu, tohle nezapadá a doslova nutí ke smíchu a reakcím směřujícím k zatracení filmu. Nejlépe řečeno přirovnání k nepovedenému pokusu. Ke komentáři ještě napíšu, že záleží na vaší náladě a rozpoložení. Při ideální kombinaci projde téměř každý film na jedničku. 5/10

Divoká jízda (2006)

A B C tento film až někde na konec abecedy prosím. Nahlíží na problémy týkající se sexu ve velice vyumělkované podobě. Nepřirozenost a jednoduchost pro někoho přerůstající v primitivnost. Na druhou stranu někdy to sami chceme a vyhledáváme. 0.5/10

Marley a já (2008)

Pohodový rodinný film, který na chvíli sebere úsměv všem novomanželům. Tolik povinností a kde je ten čas na zábavu? V druhé polovině života prostě člověk žije pro svoje miláčky a pro svoje děti. Musí se vzdát spousty věcí na které je zvyklý, ale ta odměna určitě stojí za to. 6/10

Příšerky s.r.o. (2001)

Povedené animáče zbožňuju. Je to příjemná změna. 6/10

Pařba ve Vegas (2009)

Ani bych to ze začátku nečekal jak se budu smát. Teda jak moc se budu smát. Skvělá nadupaná komedie, která nemá snad ani chybu. Těším se, až si to pustím někdy znovu. 8.5/10

Nenarození (2009)

Inovativní? To vůbec ne. Přiznávám, že nápad pro horor nebyl vůbec k zahození, ale něco navíc nikdo nepřidal. Možná snad jenom Odette Yustman. Sympatická bárbínka stylem podobná Megan Fox se prostě vyplatila. 2/10

Gympl (2007)

Konečně český film, který předčil očekávání. Respektive neočekávání. Hudba od Indy & Wich se povedla, stejně tak celý film. Letmo zdokumentoval to, jak souvisí rodinné prostředí se studiem na gymplu. Jelikož u nás jsou tyto filmy docela unikátní, přidám směrem nahoru. Stejně tak souhlasím s ostatními, že některé vtípky a hlášky byly přemrštěné. 7.5/10

Náhradníci (2009)

Docela příjemně nastíněné sci-fi, které více lpí na zamyšlení se nad lidstvem. Opravdu k tomu lidstvo spěje? 3/10

Spy Game (2001)

Wow! Unikátně povedený film, skvěle natočen a nepopsatelně zahrán. Neprůhledný jako zakalená voda a tak to má být. 9/10