Domácí mazlíček (2008)

Udělal jsem dobře, když začínám hodnotit až po zhlédnutí. 2 extrémy proti sobě a jak z toho ven? Kompromis. Není to film se super hlubokou myšlenkou, ale to o co se snaží se mu daří velmi dobře. Má to šťávu. Slabé scénky se proletí velice rychle, takže si jich málokdo všimne. Je to vážně lepší než jsem čekal. Na druhou stranu jsem toho ani moc nečekal. 3/10

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Interesantní zdlouhavost v ne příliš příjemné atmosféře, za to však s jedním z nejlepších herců současnosti v hlavní roli. Nejen masivní rozpočet napovídá snaze o nezapomenutelné dílo. Jenže já jsem si nedokázal vytvořit vztah k žádné z postav, natož se více vžít do děje. Brad Pitt pro mě zůstal Bradem Pittem. Zahrál to skvěle a dal tomu filmu šanci. Za to Cate Blanchett mě dokázala jenom rozladit. Velké plus a velké mínus, tak to cítím. 3.5/10

Růžový panter (2006)

Beyoncé tady byla úžas, ale jinak nic moc. 0.5/10

Elektra (2005)

Zaráží mě proč jsem si nevšiml Jennifer Garner. Píšu jak jsem objevil nový talent, ale před 5 lety jsem ji už viděl a to dokonce v hlavní roli. Láska na druhý pohled? : -) A ten film... Raději jsem se podíval znova. Je krásná, ale ten film je taková oddechovka. 1/10

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Harry Potter není nic čemu bych naplno propadl, ale tento díl se mi obzvlášť líbil. Více efektů a větší zábavnost ve světě fantasy. Ti draci zabodovali. Bezpochyby víc než jen pohádka na dobrou noc. 7/10

Láska na druhý pohled (2009)

Mám smíšené pocity z této vylepšené hry na city, která diváky hrubě podcenila. Jde to ostatně vidět na všech ukazatelích úspěšnosti. Chceme toho tolik? Chceme stále větší a větší zážitky. Obměněné napodobeniny kategoricky odmítáme. Všechno má své meze slušnosti. Opakovaný vtip není vtipem, i kdyby byl sebe dokonalejším. Je smutné, že takovou frustraci jsem si už musel vylít a stále se nic nezměnilo. Navíc mě mrzí, že to hází skvělé herecké výkony pod stůl. 4/10

Matrix Revolutions (2003)

Pro mě Revolutions mezi filmy Matrix kvalitou nezapadá. Uspěchanost! Na druhou stranu i kdyby to točili později tak se asi celkový koncept filmu příliš nezmění. Čemu se vyhýbali ve dvojce museli dát logicky tady. I přes všechny vady zůstává Matrix v porovnání s ostatními filmy hodně vysoko. Doufám jen, že to co jsem teď řekl nebyl současně marketingový plán. Řešení, které napsal golfista je v tomto případě vychytralé. Bohužel já jsem si ty díly hodně rozdělil, proto teď píšu až skoro podrážděně. :) 8/10

Matrix Reloaded (2003)

Matrix Reloaded je plnohodnotné pokračování, které bez zhlédnutí prvního a třetího filmu nemůže nikomu dávat takový smysl, jaký by si tvůrci přáli. Na 90% se pravděpodobně už nedostane. Je to ohromná škoda. 28 000 hodnocení je prostě konečná. Dá se spekulovat, že kdyby se počet hodnocení pohyboval v nižších číslech, výsledek by byl mnohem lepší. Matrix bude jistě v budoucnu mnohokrát překonán, ale oceňme ten fakt, že vytvořil něco z ničeho a tím něčím inspiroval milióny lidí, včetně filmových tvůrců. Považuji ho za revoluční film. Střih, kamera, vizuální efekty - stále příliš vysoko nastavená laťka, které se všichni snaží všemožně vyhnout. V poslední době nejčastěji použitím 3D, nebo spíše "3D". Mimo to všechno Matrix vytvořil filmové postavy s neskutečně silným duchem. Životní role pro každého herce. To se jen tak nevidí. 10/10

Temný rytíř (2008)

Bezpochyby prozatím nejlepší role Christiana Balea. Na něm to stojí, i když to na první pohled vypadá, že je jen nepostradatelnou součástí celku. Vůbec všichni herci se představili ve skvělém světle a za to chválím Christophera Nolana. Atmosféra byla velmi dobrá, ale díky délce filmu se čas od času vyskytla slabší místečka. Vzhledem k tomu, že z předcházejícího dílu jsem nebyl vůbec odvázaný, tohle je ("bomba" škrtám) lepší. Není to zrovna můj oblíbený žánr, ale provedení je famózní. 8.5/10

Vetřelec ³ (1992)

Boj s vetřelci beze zbraní. Napínavý boj o život, který vám okamitě zvedne adrenalin. Pro mě se řadí na druhé místo ALIEN série. 9/10