Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Na začátek musím říct, že pro sérii ALIEN mám velkou slabost. Všechny 4 filmy jsem viděl xkrát a ani na chvíli nepokleslo mé nadšení. Vzkříšení mě oslovilo ze všech dílů nejvíce. Nadčasovost je přímo ukázková. Možná se více rozprchá tajemná atmosféra, která ustupuje akčně pojatému boji o záchranu, ale podle mě se nikde neztratil zážitek a duch série. Vlastně člověk nikdy neměl šanci na rovnocenný boj s dokonalými vesmírnými monstry. Je proto až sebezničující stále sledovat jak postavy umírají jedna po druhé a nevidět žádnou naději. Z takové síly, kterou reprezentují vetřelci jde velký strach i po mnoha letech. 9.5/10

Válka světů (2005)

Ku svému prospěchu mě minula jak knižní předloha tak i dřívější verze filmu. Četl jsem si dost komentářů a našel jsem hodně kritiky se kterou musí každý jednoznačně souhlasit. Jenže já bych nad většinou těch věcí s prominutím jen mávl rukou. Nějaká averze vůči Dakotě Fanning mě vůbec netrápí a ve filmu ji beru jako fakt. Dále bych se ohradil vůči atmosféře. Já jsem se docela bál i po druhém zhlédnutí. A konec? Trochu jednodušší než bych čekal. Velice umírněný a nejlépe stravitelný pro všechny. Upřímně, stále mě nenapadá lepší způsob jak film natočit. Pro mě je to nadprůměrné Sci-Fi. Tom Cruise a Steven Spielberg - magické spojení. 8.5/10

Rychle a zběsile 2 (2003)

Yeah! Skvělý stylový rozjezd mnohonásobně zastínil slátaný dojezd. V neposlední řadě spousta dravých aut, akce a nadupané music. Jsem maximálně spokojen! 8.5/10

Nenávist (2002)

V současné době už snad nedotknutelná hororová klasika. Tu atmosféru mám stále živě před očima. Až mě to děsí, když vím jak je film schopen se vrýt do paměti. Je pravda, že patří k prvním svého druhu. Dodatečně posílám gratulace do Japonska. 8/10

Láska nebeská (2003)

Odnesl jsem si zážitek na který jsem se velice těšil. Rozpačitý začátek a rozpačitý konec však sehrál své a donutil mě k většímu zamyšlení. Do euforie jsem se musel dopracovat a předčasně ji opustit, což je poměrné neobvyklý efekt. Není to náhodou důsledek velkého sestříhání scén? Možná nad tím příliš uvažuji místo toho, abych se jednoduše bavil. Přece jenom těch romantických mini příběhů bylo dost na to, aby si každý vybral ten, který je mu nejbližší. 6/10

Memento (2000)

Určitě zasloužená pozice mezi filmy. Scénář je doslova nabitý a podle mě pečlivě promyšlený. V Mementu mám i své nezapomenutelné scény. Například okamžik kdy si otáčel fotky na kterých měl napsané kdo lže a kdo ne. Co mi však nesedělo byli herci. Prostě ne zcela moje krevní skupina. Takže výtky jsou spíše subjektivní. Ostatně rozpočet nedal tvůrcům takové možnosti. Soustředili se spíše na promyšlenost a to je ta správná protihodnota. Inteligentní filmy mě vždy potěší. Hlavním kritériem je však to jaký mám z filmu pocit, proto i kdyby byl skvělý po všech stránkách a já z něj měl špatný pocit, tak nezaboduje. Říkám si, že sto lidí má sto různých pocitů z filmu, ale podvědomě je to co rozhoduje o tom jak budete o filmu mluvit či psát - jestli budete ignorovat, nebo naopak hledat nedostatky. Tohoto faktu jsem si moc dobře vědom. Odlehčuje mi to a paradoxně otevírá oči. Tak tedy pocity k Mementu? Vlažné! Je tu možnost, že jsem si film pustil v nesprávnou dobu v nesprávném rozpoložení, ale spíše bych to přisoudil k hlubšímu nesouladu, který si snad nikdo jen tak neuvědomí. V oblasti, kde neplatí logika všedního světa se všechno těžce popisuje slovy. 5.5/10

Blade: Trinity (2004)

Velice podmanivá hudba, velice podmanivý příběh. Skvělá zábava a perfektní završení série BLADE. 8/10

Mutant: Probuzení (2007) odpad!

Ačkoli film místy vypadal jako solidní béčko efekty byly opět na bodu mrazu. Škoda přeškoda, že atmosféru čas od času pokazila nějaká scéna z dětského filmu. Ta atmosféra mi prostě chyběla. Helena Mattsson byla v roli velice dobrá a je to snad jediné lákadlo. Blondýnka v červených šatech a krásná. Je mi líto, musím posoudit (odsoudit) film jako celek. Už jsem přestal s tím, že nějaký herec něco zachránil. Důležitá je vyladěnost. 0/10

Případ číslo 39 (2009)

Ďábelská holčička a boj s vlastním strachem. Thriller, který má co nabídnout. Navíc u mě si připisuje body za dořešený konec. Prostě se mi to poslední dobou začalo líbit, když se všechno vyřeší a už nemusíme o filmu dále přemýšlet. Nezapomenutelná scénka ve výtahu - proč Emily, proč Emily... Ten film má něco do sebe. 6.5/10

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jít do něčeho potřetí a udělat to jinak, zvlášť když předloha je na stole, to není nic jednoduchého. Efekty sálající závěrečná bitva a rozuzlení na které si divák musel počkat nemalou chvilku. To vše se zbytky té původní atmosféry. Pro mě to je excelentní výkon režie, herců, zvukařů a všech lidí podílejících se na bezchybnosti a působivosti jedné z nejlépe zfilmované knižní předlohy začátku jednadvacátého století. 8.5/10