Ájurvéda - umění bytí (2001)

Velmi zajímavý a poučný dokument. Každému doporučuji ke shlédnutí. Nemusí se líbit, ale zajímavých věcí a pravdy je tam víc než dost. 100 %

Plivu na váš hrob (2010)

Remake filmu z roku 1978 nabízí o něco méně nahoty, jakés takés znásilnění a o trochu víc dramatických situací před a po znásilnění. Naše hrdinka se opět pomstí a na rozdíl od originálu, tentokrát je vynalézavější a řežba z její strany je o dost brutálnější. Z originálu zůstala jen ta kastrace a i ta je udělaná brutálněji. Tentokrát je tu krom partičky buranů i šerif, který je taky trochu násilník a tím se příběh trošku rozvíjí dál. Nicméně je tu řada nelogických situací a ty jsou hlavně v druhé půlce filmu - slečna Hillová měla tolik zbraní a nářadí, navíc všude byla a se vším si poradila. Tohle je trochu moc přitažené za vlasy, rozhodně víc než u originálu. Celková atmosféra je sice o trochu silnější než u verze z roku 1978, ale stejně nic moc. Navíc po tom co nám slečna Hillová všechno předvede jí divák ani nemůže litovat, takže nic moc. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale přidám druhou (dost ušmudlanou) za pasáže po té co naše hrdinka zmizí a začnou se dít divný věci (páska, bota ...) 30 % s odřenýma ušima.

Sněžní pavouci (2007) (TV film)

Jasně je to sračka jako řemen, ale je tuze zábavná. Vždy když se pavouci rozeběhli málem jsem čůral smíchy. A ta černá vdova ? Masakr, fakt, že jo. Chvílema jsem pavoukům i fandil. Infantilní a debilní jak jen může být, ale když jsem se u toho trhal smíchy, nemůžu dát přeci odpad. Horor 0 % , ale co se srandy týče hodnotím za 60 %

Chramst! (1989)

Klasika let osmdesátých, leč bohužel bylo to tentokrát příliš nudné. Krysy ještě ušly, ale to bylo tak asi všechno. Rozhodně jsem viděl lepší variaci na zmutované potkany. 12 %

Plivu na tvůj hrob (1978) odpad!

Vcelku nechápu důvod toho, že byl film zakázán. Možná v době vzniku něčím pobuřoval, ale dnes asi těžko. Ta trocha nahoty a to jakés takés znásilnění v dnešní době neobstojí. A vraždy ? Oběšení, kastrace, sekerka do zad a vrtule od člunu. Možná i zajímavé způsoby, ale moc toho není vidět. Když připočtu nulovou atmosféru, demenci VŠECH postav, slabé dialogy a nulový příběh tak mi vyjde jen nezajímavý a poměrně nudný odpad. 5 %

Agatha Christie's Poirot - Nástrahy zubařského křesla (1992) (epizoda)

Dost komplikovaná zápletka, místy možná až pžekombinovaná, nicméně Poirot si s tím jako vždy dokázal poradit. Diváka nechá v nevědomosti až do samého konce a tentokrát se to podařilo dokonale. 82 %

Skřítci (1994)

OMG ! Tady se vůbec nic nedělo a pokud se něco dělo tak to bylo fakt crazy ! Jedna hvězda za ty dva trhlý skřítky jinak to bylo absolutně o ničem . 15 %

Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství italského šlechtice (1993) (epizoda)

Tenhle díl byl vcelku o ničem, ačkoliv tam byla vražda a i šedé buňky dostaly zabrat, vše se odvíjelo tak nějak samozřejmě, až člověk měl pocit, že se nic neděje. I když zápletka byla solidní. Nicméně v tomhle díle exceluje Hastings, který je tentokrát mimořádně bystrý a pohotový a dost se mi líbilo, jak pronásledoval vraha při automobilové honičce. Nebýt Hastingse je tenhle díl zklamáním. 65 %

Červi (1976)

Jako většina podobných filmů je i tohle solidní blud. Šíleně ukřičený červi se pohybují v hordách, které jsou tak metr vysoké a sežerou všechno živé. Až na kost, jsou lepší než piraně. No, ale náš hrdina z města se na venkově vyzná a se vším si poradí. Samozřejmě je tu šerif co ničemu nevěří, hroutící se matka, buran se zlými úmysly atd ... Prostě klasická změť charakterů, typyckých pro tyhle filmy. Nicméně jsem se moc nebavil, červi nezvládali víc než křičet a na lidi neútočili. Nebo rozhodně ne tak aby něco bylo vidět. Docela nuda a jen nuda. 17 %

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Jeden z nejlepších Poirotů. V tomhle případě nebyl ani tak kladen důraz na krimi stránku věci, jednalo se o 14 let starou vraždu a Poirot jen vyslýchal tehdejší účastníky. Větší důraz byl kladen na dramatickou stránku a příběh působil dost ponuře. Mělo to takovou smutnou a tesklivou atmosféru k čemuž vydatně pomáhala skvělá hudba. I když to možná není úplně klasická Poirotovka, tak je to velmi dobré a na rozdíl od mnoha jiných dílů tenhle není ničím odlehčen. 97 %

Časové pásmo bylo změněno