Společenství vlků (1984)

Svérázná, opravdu velice svérázná variace pohádky o Červené karkulce. Zajímavé efekty, skvělá pohádkově-hororová atmosféra ... Opravdu zajímavý a působivý film - 75 %

Thor (2011)

Z hlediska příběhu se jedná o dost šablonovitou story, herecké výkony jsou v pořádku, ale nijak nevyčnívají z průměru. Charaktery a schopnosti postav byli taky celkem nevyužity, nicméně, efekty a jejich podání je špičkové a člověk i když ví že tohle už stokrát viděl se může do příběhu správně zažrat a o to asi jde. 73 %

Zvuky temna (1977)

Solidní mystery thriller se skvěle gradující atmosférou nejistoty a strachu. Dobrý a napínavý příběh, který skvěle vtáhne do děje. 75 %

Gadkie lebedi (2006)

Hned zkraje se přiznám, že knihu jsem nečetl a proto nemohu porovnávat. Proto se na film dívám jako na normální sci-fi a podle toho taky budu soudit. Rozhodně se jedná jen o sci-fi drama ne o žádný horor. Atmosféra byla vynikající, bohužel děj se místy příliš vlekl a v některých pasážích by si film zasloužil větší hloubku. I díky tomu se film stává místy chaotickým a proto nemůžu hodnotit plným počtem i když by si to námět jistě zasloužil. 77 %

Pontypool (2008)

Překvapivě povedený horor, zdánlivě zpočátku působící jako útok zombií . . . Časem se, ale ukáže zápletka, sice podobná, ale o dost originálnější. Jeden z mála hororů ve kterých nemají hlavní slovo zbraně, ale právě slova . . . Rozhodně jeden z nejukecanějších filmů poslední doby . 83 %

Rocky Balboa (2006)

Série Rocky je zachráněna ! Pátý díl byl dost slabý a tak jsem dost potěšen tímhle filmem, který navazuje kvalitativně na první čtyři díly. Jediné co trochu zamrzí je, že vyvrcholením byl spíš samotný trénink, protože zápas byl dost odfláklý a hodně krátký, což je celkem škola, ale celkově mi děj připomíná jedničku takovou svou realističností. 85 %

Solaris (1972)

I když jsem hlavní myšlenku filmu úplně přesně nepochopil, film se mi velmi líbil. Silná atmosféra tajemna a záhad. Sci-fi jako hrom. Jen mohl být film o cosi kratší, přece jen celková délka je děsivých 165 minut a film má slabší rozjezd, prvních cca 30-40 minut je dost jalových, ale dá se shlédnout bez známek nudy. 79 %

Rocky IV (1985)

Dobro vs. zlo, Amerika proti Rusku, pomsta za zabitého přítele, spousty emocí ... i když je to na první pohled strašně klišovité, v tomhle případě vše skvěle funguje a je to akční drama jako hrom. Tvrdý trénink, dynamický souboj neschválený boxerskou federací. Rocky v nejlepší formě v jaké kdy byl. 86 %

Rocky II (1979)

Ve dvojce se o dost víc tlačí na pilu co se týká emocí. Rocky se dostal nahoru, ale pomalinku zase padá dolu a tak příjmá výzvu Apolla na odvetu. Příběh který z Rockyho dělá již definitivně legendu a mistra boxu. 82 %

Rocky (1976)

Zajímavý příběh o zrodu legendy, plynoucí v poklidném tempu. Dramatický příběh amerického snu jak vyšitý. 85 %