Amazing Spider-Man 2 (2014)

Po vizuálnej a efektnej stránke je film perfektne prepracovaný, ale po dejovej línii je strašne nudný. Neskutočne dlhé scény dialógov a romantiky.

Lucy (2014)

Každý môj kamarát, ktorý videl Lucy mi hneď vravel ty vole videl si Lucy to je iná pecka. Tak som si to pozrel a ja im na to vravím ,, chlapi to myslíte vážne toto že je pecka, veď ten film sa nemôže tváriť ani vážne a ani akčne. Prvá polovina ešte ušla, potom to začalo mať strašne rýchli spád a teória išla mimo realitu. Jedine načo sa dalo riadne pozerať to bola milá Scarlet.

Na vítězné vlně (2014)

Ďalší športový film, ktorý nie je čisto len tak o športe, ale je to hlavne stvárnenie legendárneho trénera Boba Ladoucera, ktorý v tomto filme ukazuje, že mu nešlo len o víťazstva a natiahnutie neporaziteľnej šnúry, ale v prvom rade je to o tom, ako sa snažil vštepovať a vychovávať mládež, ktorá sa má zaradiť do spoločnosti, žiť v súdržnosti a mať tímového ducha. Športový tréneri to majú naozaj ťažké, pretože keď sa mužstvu darí je to pán, ale pokiaľ nie ihneď ho treba vymeniť. I keď tento snímok bol znázornenie skutočného príbehu, tak ma to až tak neoslovilo ako napr. Coach Carter alebo Sezóna Titanov. Chýbala tomu určitá dávka energie.

Zmizelá (2014)

Gone Girl je opäť jedinečným filmom, ktorý sa s divákmi bude len zahrávať a nútiť ich, aby sa stali naozaj iba divákmi, ba priam pozorovateľmi, pretože Gone Girl pôsobí tak deštruktívne na vaše zmýšľanie, čo a ako vlastne je, že nakoniec Vás donutí vzdať to a povedať, či Rosamund Pike, ktorá tu vynikajúco stvárňuje Amy, je naozaj normálna alebo je blázon. Veľmi rád mám filmy, ktoré sa zahrávajú s vaším myslením a Gone Girl tu určite patrí. Naozaj tento film má dve dejové línie s rôznym uhľom pohľadu a už len na divákovi závisí, ktorému bude veriť. Zároveň si myslím, že toto bola najlepší výkon a zároveň aj najlepšia herecká rola pre Rosamund Pike. Jednoduché zhrnutie je, že Davidovi Fincherovi sa podarilo natočiť ohromnú ďalšiu pecku.

Chraň nás od zlého (2014)

Na prvý pohľad a taktiež aj prvá časť filmu pôsobí ako akčný film do ktorého sú priam skvelo zakomponované prvky ducharizmu. Do deja dosadené vynikajúce priestory a hlavne tmavé zákutia, ktoré nám odkrýva iba svetlo policajných bateriek. Taktiež vynikajúco spracovaná dejová línia, ktorá Vás drží stále v napätí a toto napätie Vám okorení či už mŕtvola nájdená v pivničných priestoroch alebo záverečné vymietanie diabla, ktoré bolo dosť dobre spracované ( hlavne po maskovej stránke, fakt desivé). Filmu dodáva najväčší rozmer hlavne skvelo zakomponovaná hudba, ktorá pôsobí presne ako má, a to desivo. Na záver by som len podotkol, že je naozaj veľká škoda, že tu nebolo ešte viac desivých momentov, ale celkovo je to samozrejme spokojnosť.

Grace (2014)

Dejová línia nudná, efekty nulové, strašne otrepaný príbeh, zbytočná kamera z pohľadu vlastnej osoby a na horor málo desivých momentov, teda ak tam vôbec nejaké boli. Celkové zhrnutie - strašné sklamanie a blbosť.

Equalizer (2014)

Pomaličky gradujúci a stupňujúci zážitok, kde Denzel nič nepokazil, ba práve naopak oko diváka akurát pobavil. Pre mňa osobne film, ktorý ukazuje aj možnosť alebo šancu vo využitie iných zdrojov pre to, čo vlastne vedia najlepšie a v Denzelovom prípade to bol špeciálny výcvik na zabíjanie.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Musím sa znova a zas opakovať, že animák Ako vycvičiť draka patrí medzi top. Myslel som si, že druhá časť už nebude taká dobrá ako jednotka, ale musím povedať, že chvíľami som mal pocit, že dvojka je dokonca lepšia. Pre mňa to malo žart, dej, akčnosť, pestrosť a taktiež dobrú vizualizáciu.

Hercules (2014)

Tak ja asi musím súhlasiť s komentárom LIVINGDEAD, pretože naozaj film je najviac zaujímavý asi v prvých 10 minutách pokiaľ sa z Herkulesa nestane žoldák. No naozaj si doteraz neviem dať dokopy pocitu z tohto filmu, či plakať alebo sa radovať. Zaujímavejšie by to bolo keby to nebol práve názov Herkules.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Bum a bác a bum a bác. Konečne po tých mnohých kritikách čo som písal k tak očakávaným filmom má predsa len Sly nesklamal a spravil opäť vynikajúci film plný akcie a dobrých hlášok. Samozrejme nie je to tak perfektné ako druhá časť, ale i tak veľmi slušná akčná pecka, ktorá je zakončená veľkolepým finále plného masakru.