Interstellar (2014)

Tento film škoda aj komentovať, pretože Interstellar je sci fi , aké tu doteraz na scéne nebolo a nikto nemal asi len tušenie, čo všetkého je Nolan schopný urobiť. Sci fi v ktorom má divák všetko až na jednu vec a tá bola hlavne v mojom vnímaní taká, že aby bol Interstellar ešte lepším a plnohodnotným, tak by potreboval mať ešte aspoň o 60 minút viac, aby sa všetko úplne objasnilo a dokleplo do úplného konca o čom hovorí aj samotný koniec filmu. Najlepšie scény Interstellaru neboli však ukážky galaxií ale práve naopak boli to obyčajné videá od rodiny, ktoré mali v sebe množstvo energie a emócií. McConaughey vynikajúco zahral svoju úlohu a môžem konštatovať, že tento týpek čím je starší, tak tým točí lepšie filmy.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Charizmaticky a v poslednej dome vynikajúci Luke Evans urobil z Drakulu konečné niečo nové.

Na hraně zítřka (2014)

Tak takýto kúsok akčného sci fi sme tu nemali teda riadne dlhú dobu. Na hrane zajtrajška malo v sebe všetko, perfektný dej s fantastickým scénarom, vynikajúce efekty, napätie, prvky sci fi a vynikajúci výber hercov. Po Interstelar ďalšie sci fi ktoré naozaj nesklamalo, ba práve naopak pobavilo očko diváka. Jednoducho paráda. 5*

Rychle a zběsile 7 (2015)

Opäť som sa chvíľu cítil ako malý chlapec, ktorý je vo svojom svete plnom akčnej zábavy, perfektných aút, zábavných scén a pod. Rychlo a zbesilo 7 prinieslo opäť novú dimenziu a oživenie v podaní J. Stathama. Je pravdou, že vo filme je množstvo scén, ktoré sú totálne nereálne a prehnané, ale treba jednoducho na všetko zabudnúť, film si užívať a na nereálnych scénach sa smiať, pretože iné sa ani nedá. Najväčšou škodou filmu je, že už na začiatku sa vytratí jedna z najlepších postáv, ktorá cítelne obnovila a oživila koniec, Áno hovoríme o Rockovi. V kine som premýšľal iba nad jednou vecou a tou bola tá, ako vlastne rýchlo a zbesilo ukončia, keďže sa im počas natáčania stala tragédia a prišli o P. Walkera. Tento koniec čo James Wan použil brali asi všetci diváci. Taktiež použili na záver silné a smutné slová Vina Diesela pre priateľa Paula Walkera. Záverečná spomienka emočné silná a perfektná. Z rýchlo a zbesilo 7 vytĺkli hádam všetko čo mohli a podaril sa im naozaj skvelý a husarský kúsok.

Velká šestka (2014)

Prenedarmo to nebolo ocenené ako najlepší animák i keď u mňa je táto rozprávka presne na druhom mieste ihneď za Ako vycvičiť draka.

Mysli jako on (2012)

Pri tomto snímku bola u mňa chyba najmä tá, že ako prvé som videl druhú časť, ktorá mi prišla omnoho lepšia a hlavne zábavnejšia. Mysli ako on 14 je skôr romantickým filmom ako komédiou, kde vtipných prvkov je naozaj málo, ale na spríjemnenie večera s vašimi polovičkami to naozaj môže byť.

Zátah 2 (2014)

Páni tak tento režisér má naozaj talent udržať diváka v napätí a očakávaní. The raid je vynikajúco akčný, dejovo prepracovaný a hlavne krvavý ba niekedy až hororový. Musím pozdvihnúť najmä tesárske kladivá a scénu vo vlaku, tak bol naozaj ako sa povie krvavý nářez.

Doupě (2014)

Nebol to náhodou okrsok 13, pretože mi to prišlo takmer rovnaké, ale i napriek tomu nevadí a rád to pozriem zas.

Girlhouse (2014)

Najskôr som myslel, že tu bude ďalšia kravina, ale nakoniec som veľmi milo prekvapený. Film je rozdelený opäť na dve časti, kde prvá časť sa venuje sympatickým dievčatkám, ich nahote a tzv. pornowebu, na ktorom si páničkovia užívajú. Naopak v druhej časti tu máme prepnutého psychopata, ktorý zabíja všetko čo mu príde pod ruky. Keby do filmu použili trošku viac napätia, tak kto vie možno by to dostalo aj lepšie hodnotenie. Zatiaľ u mňa slušné 3*.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Hobit má jednú veľkú nevýhodu a to je tá, že vznikol po predchodcovi Pán prsteňov a strašne veľa ľudí to iba porovnáva čo bolo lepšie. Ja kašlem na to a porovnávať to nejdem a ani nebudem. Každopádne mi je ľúto že Hobit končí a už nebude mať pokračovanie, pretože som si túto trilógiu naozaj užíval. Áno každý môže mať výhrady a dávať svoj názor ktorý diel z tejto trilógie bola najväčšia pecka, ale pravdou je, že každá časť mala svoje kúzlo. Konštatujem iba poklonu Peterovi Jacksonovi za jeho fantáziu a kúzlo natočiť tieto veľdiela. K tejto časti by som vytkol asi iba jediné a to je už samotný názov ,, Bitka piatich armád,, - ten mal hovoriť za všetko a bitku ešte viac rozvinúť do detailov aj za cenu natiahnutia dĺžky filmu.