Rychle a zběsile 6 (2013)

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to fakt páčilo. V kine som sa len pohodlne usadil do kresielka, vzal si do rúk svoj xl popcorn a začal som pozerať skvelé predstavenie, ktoré držalo napätie od začiatku až do samého konca. Mnoho ľudí bude túto časť porovnávať s piatou, ktorá bola taktiež vynikajúca a hodnotiť najmä záverečnú scénu, či bola lepšia scéna s trezorom alebo scéna s lietadlom. Ja hovorím je mi to jedno, pretože som si to len užíval a sledoval túto divokú jazdu. Musím však povedať, že do tejto série bol naozaj veľkým prínosom D. Johnson, ktorý dodal Rýchlo a zbesilo nový obraz. V Rýchlo a zbesilo 6 sú taktiež ponúknuté halúzne hlášky, na ktorých sa divák nesmierne pobaví. Ten kto čaká preteky ako boli v jednotke, tak na to nech rovno zabudne, pretože to sa takmer vytratilo, ale za to z akčnilo. Na záver ešte pripomeniem, že Statham ma dotlačil do kresla ešte viac a už teraz sa teším na ďalšiu časť.

Aftershock (2012)

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to fakt páčilo. Film má akoby dve dejové línie. V prvej sa všetci iba ožierajú, zabávajú na diskotékach a húlia trávu. Mnoho iných filmov by ma v takomto prípade nudilo, ale aj v tejto prvej časti boli veľmi dobré dialógy a množstvo humoru. Potom však príde druhá časť, ktorá začne zemetrasením, chaosom, stresom a hlavne bojom o prežitie. Perfektné scény v ktorých som si len márne tipoval víťaza na prežitie, pretože všetko sa zvrhne a určite to nebude podľa predstáv diváka. Musím povedať veľmi slušne natočené na to, aký vysoký mali rozpočet. Pre mňa osobne 4*.

Nelítostný Parker (2013)

Jason nám zas nakrútil priemerné béčko. Dostrieľaný, prebodaný, dorezaný, ale neustále odhodlaný vyhladiť tých, ktorý ho podrazili. Ako každý Stathamov film stojí za pozretie.

Mocný vládce Oz (2013)

Veľmi zle obsadenie hlavných úloh a najmä J. Franca presne ako spomínal aj Pomo. Podpriemerné výkony Mili Kunis a taktiež aj R. Weiz. Vo filme je super prostredie na 3D to áno, taktiež celkom dobrá predstavivosť a fantázia, ale to je asi tak všetko. Už po polhodine sa divák začína nudiť, pretože Oz naozaj nemá nejaké to svižné tempo a dokonca ani žiadne napínavé scény. Musím povedať, že už teraz neviem o čom to vlastne bolo a to ni je dobré, keď si z filmu nič nechcete zapamätať. Škoda, že nespravili totálny remake z tohto - http://www.csfd.cz/film/166500-carodej-ze-zeme-oz/, ale z novými efektami a pridanými prvkami, to si veru pamätám dodnes a videl som to ako dieťa. Celkové hodnotenie je veľmi slabé.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Čo dodať? Bohužiaľ nie je to tým, čím bola prvá časť. K prvej časti sa len márne približoval počiatok a toto bol ďalší jeho pokus, ktorý je ešte o niečo slabší. Vo filme síce poriadne riadi motorovka, ktorá ma inač famóznu reťaz, tu by som veru bral, keď reže ploty, gumy reťaze a stále frčí, tak to nedokážu asi ani v mountfielde, ale to je jedno. Táto časť má aj slabšiu atmosféru a jedine na čo sa celý film dalo dívať bola fakt sexy Alexandra Daddario. Za pozretie to zas ale stálo, nemôžem tvrdiť, že keď som tomu dal dve hviezdy bolo to úplne zle, to teda nie.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Pre mňa osobne kvalitný mafiánsky film, ktorý konečne ukázal ako to vlastne chodilo. Ženy, prachy, chľast a bary to bola svätá štvorica. Sean Pean perfektne odviedol výkon drsnej hlavy podsvetia i keď vo filme boli sem tam dosť trápne dialógy. Film má však veľmi slušné tempo akurát je trošku blbá podstata bitiek namiesto zabíjania Mickeyho party. Čo by som tomuto filmu ešte vytkol to boli postavy a hlavne postava Ryana Gosslinga, ktorá bola dosť zle prepracovaná, aby on bol nerozhodný a takto rozpačitý presne ako uviedol aj Pomo to si on vážne nezaslúži, ale aj napriek tomu som si to užíval.

Konečná (2013)

Arny som naozaj rád, že si sa vykašlal na guvernéra a vrátil si sa k tomu čo ti naozaj ide. Aj keď vyzeráš ako opotrebovaný terminátor, tak takéto filmy môžeš točiť naďalej.

Našrot (2013)

Zbožňujem tieto komédie o ožranoch, hlavne keď je niekto ozaj na šrot ako Jeff Chang. Už dlhú dobu som sa na komédii tak fajne nezasmial. Pre mňa osobne vydarená komédia.

Profesor v ringu (2012)

Kevin James je ešte neskazený herec, ktorý v prvom rade pôsobí hlavne prirodzene a v určitých momentoch hlavne vtipne. Musím mu dať pochvalu za zvládnuté bojové scény, ktoré boli na úrovni a nepôsobili ako klišé.