Pěsti ze železa (2012)

Jedna hviezda a aj to je možno trochu moc. Keby vo filme nebol R. Crowe, stálo by to úplne za hovno. Smrtiace zbrane ako železné ruky, to už je aj na mňa trochu moc. Idem si pozrieť X mena nech sa mi trošku napraví chuť na tie ľudské premeny.

Nic nás nerozdělí (2012)

Nič nás nerozdelí mi ponúkol emociálnu bombu. Bol som doslova priklincovaný v kresle a z otvorenými ústami som hltal tento famózny kúsok. Napätie počas celých 113 minút. Famózny film podľa skutočnej udalosti, ktorá sa stala v roku 2004 a nejednej rodine zmenila životy. Tento film divákovi neponúka iba perfektný strih, kameru, efekty,hudbu, vynikajúce herecké výkony najmä Naomi Watts, ale hlavne emociálne cítenie a zúfalstvo rodiny, ktoré nedokážu po prežitej katastrofe nič robiť, iba hľadať svojich blízkych a dúfať, že ich nestratili. Pri The Impossible si človek uvedomí čo je to vlastne rodina alebo priateľ. Vo filme musím vyzdvihnúť aj perfektné spracovanie vlny Tsunami - tu si divák určite povie, klobúk dole. Pre mňa osobne jeden z najlepších filmov roku a pre to ho odporúčam každému. Kto filmu emociálne prepadne určite nebude banovať.

V/H/S (2012)

Už mi tieto poviedkové hororové sračky začínajú liezť pekne na nervy. Okrem druhej poviedky, kde v hoteli bolo efektne podrezanie krku sa na ostatne nedalo skoro ani pozerať. Vidno, že to natáčali amatéri, pretože tak trasúcu kameru som teda dlho nevidel a je jedno čo z toho chceli spraviť, pretože vďaka kamere, obrazu, štvorčekom a podobným veciam z toho robia prepadák. Že vraj horor? Šak prvá poviedka mi prišla skôr ako paródia na Underwold alebo Upírov. Som zvedavý na druhú časť, ale ak to bude podobná sračka, tak rozbijem asi ovladač.

Let (2012)

Denzel Washington ukázal svetu, že ešte nepatrí do starého železa a že dokáže točiť stále veľkolepé filmy. Let je film o pilotských zručnostiach, odvahe, hrdinstve, pohľade na boha ako takého, ale hlavne o reálnom a skutočnom zobrazení alkoholizmu. Tento film konečne ukázal aký problém alkoholizmus vlastne je a aké ťažké je priznať si to. Let určite nebude patriť medzi obľúbené filmy, práve u tých divákov, ktorý majú podobný problém s alkoholom ako kapitán Whip. Pre mňa osobne perfektne prepracované dielo, ktoré bolo taktiež vynikajúco ukončené a konečne z toho nerobili čisto iba vyšetrovateľské a súdne dráma o leteckej nehode, to by som si mohol pozrieť letecké katastrofy. The Flight bol naozaj vynikajúco natočený a spracovaný, či už po obsahovej alebo filmovej stránke. Režisér R. Zemeckis ukázal svetu ďalší veľkolepý skvost a po filmoch ako bol Trosečník a Forest Gump si Let ( The Flight ) radím na tretie miesto v jeho tvorbe.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Nech to hodnotím či už zo strany ľudskej ako pohľad rodiča na dieťa, ktoré nemôže mať, alebo objektívnym názorom, tak v oboch prípadoch sa zhodnem na tých troch hviezdach. Strašne mi to časťami pripomínalo prípad Benjamina Buttna, i keď Timothy bol zameraný na úplne niečom inom. Určite je to príjemný a pohodový film, ktorý človeka dojme a pobaví.

Svět podle Jima (2001) (seriál)

Nie je to nič extra vychytané a samozrejme ani najlepšie. Jimov život je jednoduchý a pre mňa fakt vychytaní seriál. Belushi tu dáva hlášky len čo mu hrdlo ráči a ja sa na tom fakt bavím

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Bohača ale mi trvalo kým sa sa naučil ten tanec. Pôvodný remake som nevidel a po tomto sa na to dívať už ani nebudem, aby mi to nepokazilo náhodou celkom spokojný a dobrý dojem.

Dračí srdce (1996)

K tomuto filmu mám naozaj zvláštny vzťah a to aj kvôli tomu, že ako mladý chalan som behal vždy okolo keď sa to natáčalo či už v Nezbude alebo v Strečne, bolo to tam naozaj fakt super porobené i keď vo filme moc Záberov na to nebolo. V nezbude až jeden prelet draka a bolo po perfektnej výstavbe. Avšak aj samotný film je spravený fakt super a spolu s Eragonom to radím medzi najlepšie filmy s drakmi.

Na dřeň (2012)

Vo filme je celkom určite dosť nepríjemné herecké predstavenie, ktoré mi dosť dlho nesedelo a taktiež som filmu dlho nevedel prísť na chuť. Avšak je tu určite veľmi zaujímavá myšlienka, ktorá vníma svet a povahu človeka hlavne po psychickej stránke. Marion Cotliard tu hral naozaj zaujímavú a zároveň veľmi zložitú postavu, ktorá na jednej strane bola drsná, vulgárna a búrlivá na emócie a zas na druhej strane mala srdce, ktoré dokázalo dať opätovnú chuť do života niekomu inému. Záver filmu bol však perfektný, keď otec vyprosťuje svojho syna spod zamrznutej vody iba svojimi päsťami. Film je dobrý, avšak divák by si to už druhý krát asi nepozrel.