Mělčiny (2016)

Slušný thriler, ktorý si takmer sama odohrala krásna Blake Lively a to bravúrne. Chvíľami naozaj napínavé dobrodružstvo, ktoré je však doplnené dosť trápnym záverom, ale čo už, je to film a nejak sa ukončiť predsa musí či nie?

Warcraft: První střet (2016)

Kto by už len Warcrafta nemal rád? Milujem tieto fantasy filmy, kde predstavivosť tvorcov nepozná takmer hraníc, áno je to jednoduchšie keď to robíte resp. natáčate podľa najviac hranej hry sveta, ale i tak perfektné prepracovanie postáv, deja a taktiež efektov. Už teraz sa teším na pokračovanie.

Milenci těch druhých (2015)

Viac depresie ako komédie. Však na druhú stranu otvorene dialógy o vzťahoch sexe a podobne. Na jedno pozretie to však stačí.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Už by som konečne Leonardovi doprial oscara, pretože za tento herecký výkon si ho naozaj zaslúži. Pekný skvost pre oko diváka a to moje potešila najmä scéna s Grizzlym. Film však pôsobí aj veľmi realisticky a preto Vám pri niektorých scénach bude až zle. Vynikajúce

Everest (2015)

Ďalší vynikajúci pravdivý snímok o najvyššej hore sveta Mount Everest. Nádherné a skvostné zábery tejto zabijáckej hory, kde človek ničomu nerozkáže a len sama hora si dokáže zvoliť svoje počasie. Vynikajúce znázornenie zóny smrti a popísanie príznakov napr. hypotermie. Pozrime si však druhú stranu, či sa z Mount Everestu naozaj stála len zábavka pre bohatých, pretože obyčajný človek sa tam len ťažko dostane, keďže náklady na výstup stoja od 35 - 100 tisíc dolárov. Zas na druhú stranu, keď si pozrieme tento film, tak sa divák určite zamyslí nad tým, či by tie peniaze vôbec za to stáli, aby človek obetoval svoj život, zdravie za dosiahnutie niečoho čo my možno nepochopíme nikdy. V každom prípade si na začiatku tohto filmu žiadneho herca nepripustite moc k srdcu, alebo mu nevenujte moc sympatii, pretože pri výstupe na vrchol najvyššej hory sveta sa všetko zvrtne a vaši obľúbenci túto cestu pravdepodobne nezvládnu. Na záver pridám iba vynikajúce výkony hercov, perfektne znázornenie víchrice, dojímavé dráma, ozvučenie a hlavne ako som už spomínal krutou pravdou Everestu.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Prví diel bol naozaj dobrý a dejovo pre mňa výnimočný, ale Labyrint - Zkúška ohňom je omnoho lepší, premakenejší, po efektnej stránke prepracovanejší. Divák sa naozaj ponorí do perfektne rozbehnutého scénara plného akcie, hororových momentov a taktiež emočných okamžikov. Dylan O´Brien sa naozaj vynikajúco rozbieha vo svojej hereckej kariére a ak bude jeho výkon tak dobrý ako v Skúške ohňom tak sa potom naozaj máme načo tešiť v treťom pokračovaní The Death Cure. Film má 129 minút, ale hlavne je to, že nenudí. Vynikajúca práca. Jedine čo by som tak trošku vytkol alebo mi chýbalo bol zas jedinečný Labyrint z jednotky.

Kurýr: Restart (2015)

Pozrel som, videl som, celkom som sa pobavil. To najlepšie prišlo však na záver keď moja manželka skonštatovala, že to prečo tam nehral Jason Statham, ale tento podivín, šak s Jasonom to to omnoho lepšie a aj lepšie vyzeral ako kuriér. Myslím, že tento jej výrok bol veľmi výstižný

Bláznivá dovolená (2015)

Pár skvelých hlášok stálo naozaj za to. Naozaj riadne pošahaná rodinka na výlete.

The Green Inferno (2013)

Zelene peklo o kanibalizme z 1988 som nevidel, ale ak to bolo niečo podobne mohlo to byť fajn. Nechutné? Áno mnohí si to povedia, že ty vole to je brutál, ako krájajú a žerú ľudí, ale zas na druhú stranu, čo vlastne čakali? Ísť k niekomu a čakať milé privítanie, že všetko bude fajn? Jasné dostali to a to v podobe toho, že kanibali videli aj v slávnych záchrancoch svojich nepriateľov, ktorí im kácali prales, ničili obydlia a tak sa im odvďačili. Zaujímavý pohľad na Chile a nádhernú džungľu a ešte lepší pohľad na starý domorodý kanibalský kmeň. Pre diváka je prvých 30 minút total nezaujímavých, nakoľko sa tu vedú len samé dialógy, ktoré nebavia. Návrat ku kanibalom bude mať mnohé diskusie, či sa to oplatí a či v dnešnej dobe budú kanibalovia vôbec ľudí zaujímať. Uvidíme.

Bojovník (2015)

Bojovník je dobrým filmom, najmä vďaka vynikajúcemu a kvalitnému hereckému výkonu Jake Gyllenhaala. V tomto snímku som mu veril naozaj všetko. Bojovník jednak ukazuje život boxéra na výslní, ktorý ma všetko, či už rodinu, bohatstvo alebo priateľov. Tu však môžme vidieť ako málo stačí, aby človek spadol až na samé dno a začal od začiatku ak to vôbec bude možné. Bojovník je vynikajúci i keď mohla troška lepšie zafungovať réžia. Mnohí hodnotia, že film nemal pointu alebo nebodaj emócie, ale ja tvrdím že ak tento film nemal emócie tak ja som asi na práškoch, pretože emócie tu boli priam citeľne, avšak sa treba do toho vcítiť. Slušné.