• Krátkometrážní

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indiana Jones se vrátil!. Harrison Ford stárne a má k ruce slabší scénář, ačkoliv nápady a absurdní akční scény se sypou jako z rukávu. Spielberg nabral zpět ztracenou formu. Do herecké party přibyl talentovaný a mírně osvěžující Shia LaBeouf. Na druhé straně barikády se ocitla komsomolská záporačka Cate Blanchett a po odmlce se vrátila i Karen Allen. Čtvrtý díl docela sází na zajímavě pojatou absurditu. Velmi dobrá řemeslně odvedená práce, finále nedosáhlo mega výšin a jako celek to hodně pobaví. S Indianem Jonesem se dá vypravit na každou dobrodružnou výpravu, i když mu v cestě stojí samotná KGB, žádná újma nehrozí. 90%

10 000 př. n. l. (2008)

Jeden z těch slabších Emmerichových spektáklů, který nesplnil svoje ambice. Ovšem není zavrženíhodný, ale je spíše nevýrazný vlivem nepříliš životného scénáře, který je dost umělý a ta umělost se přenesla do celého filmu. Herci v tom monstrózním "artificial" obalu úplně zanikají a Emmerich na tenkém ledě nebruslí s takovou jistotou, jak ji u něj známe. Nakonec to ale ustál a film se několika scénami vytáhl a zase taková nuda to nebyla. Příště ovšem by to chtělo razantnější přístup k věci. Mé hodnocení: 60%

František je děvkař (2008)

Je s podivem, že zrovna Josef Polášek je tím typem muže, kterému každá žena podlehne, ale věřit se tomu dá těžko. A tak není ani tak chyba na straně Poláška, ale spíše tvůrci neměli dost soudnosti a mermomocí z něho dělají playboye, ačkoliv na něho nevypadá. Scénář příliš komických situací nenabízí, ale pokud ano, tak nejsou špatně zahrané, a nejlépe tak tady zúročila svoje zkušenosti Zdena Hadrbolcová, která je zcela bezchybná. Jinak je to film poměrně unylý a ve výsledku v paměti ničím výrazným neutkví. 40%

Santa kdo? (2000) (TV film)

Televizní reportér Peter marně bloumá ulicemi, ve snaze najít žádaný vánoční trhák. Náhoda mu přihraje do cesty muže, který nárazem do hlavy ztratil paměť. Nezná ani své jméno a neví, proč má na sobě podivný kostým. Co ovšem reportér netuší, je skutečnost, že jeho nový známý není jen tak ledajaký, obyčejný stařík, ale skutečný Santa Claus. Slabá vánoční komedie s omšelým Leslie Nielsenem skoro ničím nezaujme, ale v čase vánočním své kouzlo snad mít bude. Ovšem jinak vřele nedoporučuji.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Marcus Nispel se spolu s producentem Michaelem Bayem s remakem poprali více než zdatně. Výsledkem je rozmáchlá krvavá podívaná s talentovanými mladými herci, jako je Jessica Biel nebo Erica Leerhsen. Nispel, který se rád vyžívá v krvavých detailech, se ani zde nijak nekrotí a servíruje divákovi nefalšovanou hororovou hrůzu, které nechybí filmařský um, cit pro gradaci napínavých scén i náležitě ostré finále. Vyčetl bych snad jen pomalejší rozjezd, ale pak už je to skvělé. Nesmím opomenout šíleného R.Lee Ermeyho, který perlil i v následném skvostném pokračování. 80%

Dům voskových figurín (2005)

Zajímavý horor se slibným hereckým obsazením, jako je sexy Elisha Cuthbert, Jared Padalecki, Chad Mchael Murray nebo i zajímavě obsazená Paris Hilton. Sice se to zpočátku vleče, ale pak to stojí za to, a hororové scény prakticky nepolevují až do konce. A to vše vrcholí pointou ve stylu, že celý dům zvrhlých bratrů je z vosku. Mám rád takové horory a dostal jsem zábavně-hororovou podívanou, která ničím nezklamala.

Ultraviolet (2006)

Armádní laboratoře upravily jistý virus a díky němu stvořily silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou sílu a rychlost, byla však stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se zmocnil vlády a změnil ji na diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného lékařského systému, vícekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet Song jat Shariff žila s manželem a těšila se na první dítě. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout a s několika dalšími "hemofágy" založila hnutí odporu. Někomu tento film připadá hloupý, ale mně tedy určitě ne, dokonce mně připadal i sexy v jistém úhlu pohledu. Akční scény jsou zdařilé a efektní a Mille Jovovich padne role jako ulitá. Režisér Kurt Wimmer si vede lépe v akčních než dialogových scénách, dějová linie tím celkem ztrácí na zajímavosti, a tak nějak postupně pod nánosem efektnosti zaniká. 60%

Oko (2008)

Bavilo mě to a bylo to lépe zrežírované než originál. Jessica Alba se své role zhostila poměrně dobře a tajemné napětí filmu nechybí. Nějaké rozdíly oproti původnímu zpracování tu určitě jsou, ale mně tenhle americký remake sedl víc, než jeho japonský předchůdce. 70%

Most do země Terabithia (2007)

Tak trochu jiný dětský film, který mě doslova uzemnil a já si ho zamiloval. 100%

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Film o čtyřech sourozencích, jimž osud předurčil vzít do rukou zbraně a zachránit bájnou říši, natočil podle předlohy C.S.Lewise režisér Andrew Adamson. Od počátku se režisérovi podařilo mě vtáhnout do děje, a to jsem vůbec nečekal. že se mu to podaří, a že mě takhle snímek bude bavit. Prostě, i když dávno nejsem dítě, tento kouzelný film mě dokázal velmi oslovit. 100%