• Krátkometrážní

Michael (1996)

Bývalý investigativní reportér Frank Quinlan, který pracuje pro chicagské bulvární noviny, dostane zvláštní dopis. Jistá paní Milbanková v něm tvrdí, že v jejím motelu bydlí anděl. Když tam Frank dorazí, společně se svm kolegou a odbornicí na nebeské posly Dorothy, jeho vzhled trojici šokuje. Najdou zde obtloustlého, špinavého, zarostlého muže s cigaretou v ruce. To má být Archanděl Michael, legendární bojovník a vůdce andělských šiků? I když je pravda, že tento zpustlík záhadně přitahuje ženy a o pravosti jeho křídel nemůže být pochyb. Poněkud nedodělaně se tahlepohádková komedie jeví v romantické linii, tam to jen tak zasviští křídly, aby se neřeklo, a pokud jde o ryzí komedii, tak tam už je výsledek lepší. Akorát dějově se film nijak nevytáhl a John Travolta je ve své kreaci neodolatelně dobrý. Převládal pocit, že film celou dobu stagnuje a neví jak dál. 60%

Velký šéf (1969)

Hlavičku trošku na stranu a máme tady Velkého šéfa. Muž s mimořádně velkým mozkem neudrží hlavu zpříma, když má zrovna stres. A zrovinka v té době se podaří z vězení uprchnout bezvýznamnému zlodějíčkovi a tak nelze očekávat nic jiného než že se jejich cesty zkříží. A každý z nich je jiný. Sympatický Belmondo versus decentní Niven. Kdysi to asi mělo potřebné grády, ale dneska už s odstupem času mě to tolik nebere. Zkrátka spousta filmů po letech ztratila své nesporné kouzlo a stala se obyčejnými než bych se nadál.Výhodou je, že tenhle film se tolik nereprizuje a proto se na něj dá v klidu podívat. Klady: Belmondo je správný šibal + Niven je snad ještě lepší + film se nezabývá nepodstatnými detaily + správný přísun akce a gagů + inteligentní snímek. Zápory: na filmu hodně zapracoval zub času a ztratil pel své doby, kdy jsem ho viděl poprvé - pozvolna se vkrádající inteligentní nuda - málo invenční režie - horší technická stránka filmu - obyčejné až naivní vyznění filmu. Mé hodnocení: 60%

Instinkt (1999)

Za přísných bezpečnostních opatření je z Afriky do USA dopraven vědec, který strávil dva roky mezi horskými gorilami a stal se členem jejich skupiny. Při jejich obraně zabil dva lovce a tři zranil. Od té doby nepromluvil ani slovo.Jeho případem se začne zabývat mladý psychiatr, který se snaží podivínského muže se zvířecími instinkty vpravit zpět do normálního života. To nejslabší na thrilleru podle románu slavného Michaela Crichtona jsou herecké výkony. Anthony Hopkins svého "divocha" nezahrál nijak působivě, ani excelentně a Cuba Gooding se svým psychiatrem nepřešel svůj obvyklý standard. Film však stojí za pozornost svým námětem, který je originální. Při menších diváckých nárocích by mohl uspokojit. 60%

Jedovatý břečťan (1992)

Na první pohled obyčejná středoškolačka Sylvie Cooperová se seznámí s novou špolužačkou Ivy, která má na stehně tetování kříže ovinutého břečťanem. Přitahuje ji zejména tím, jak moc se liší nejen od ní, ale od většiny spolužaček, a to nejen vzhledem, ale také chováním. Dívky se spřátelí a Ivy se dokonce vnutí do Sylviiny rodiny. Od té doby se Sylviin život promění v děsivou noční můru. Thriller, který ukazuje kam až může vést manipulace, nemá takový zážeh, jak bych si představoval. A nesplnil očekávání ani v jednom atributu potřebném k dobrému thrilleru. Většina filmu vyznívá dost asexuálně navzdory sexuálnímu podtextu. Drew Barrymore zkrátka není tou sexuální dračicí, jak by si film zasloužil. Mně to přišlo nudné. Klady: se zajímavým námětem se dalo pracovat mnohem citlivěji a lépe + snaha vnést do thrilleru nové prvky +Tom Skerritt. Zápory: Drew Barrymore působí asexuálně - nudně koncipováno - žádné napětí - žádné tempo - obyčejně natočeno - nevyužité možnosti námětu - liknavá snaha vtáhnout diváka do děje - nuda. Mé hodnocení: 40%

Jaguár (1996)

Francois Perrin je vášnivý karetní hráč a tentokrát visí sto tisíc dolarů když mu nešla karta. Ještě horší je, že dluží mafii, která rozhodně dluhy neodpouští. Perrin má starostí plný kotel a jednou v noci uprostřed Paříže si ho vybere polonahý indián s tím, že má kdesi v amazonském pralese zachránit jeho duši. Hlavně, aby se zbavil mafiánských vymahačů. Ocitá se tedy uprostřed deštných pralesů a najednou nalézá cestu k sobě samému. Francis Veber už dávno netočí odlehčené komedie s třeskutým humorem, ale pokusil se také natočit film s myšlenkou, kterou narouboval dost nešikovně do už tak splácaného scénáře a navíc se to k němu ani moc nehodí. Výsledkem je chaotický film, který má do komedie daleko, ale velmi blízko k podivnému a hlavně dysfunkčnímu skloubení několika žánrů. Klady: francouzská dvojka Reno & Bruel + pěkné lokace + náznak originality. Zápory: film se nedrží jednoduché myšlenky a pokouší se o víc než na co stačí - zbytečně filosofický nádech - nekompaktní příběh - nefunkční skloubení žánrů - nudné a zdlouhavé procedury v chabém příběhu - nevýrazný žánrový slepenec - slabá režie - levná triková a technická stránka filmu. Mé hodnocení: 40%

Zákon přitažlivosti (2004)

Audrey Woodsová a Daniel Rafferty jsou špičkoví právníci se specializací na rozvody. Elegantní Audrey je svobodná a nechce se vdávat ani citově vázat, je chladně upjatá, neurotická a striktně se drží zákonů. Daniel je ironický a požitkářský a Audrey se mu líbí a ona se naopak tváří, že ji nezajímá, ale dost ji ve skutečnosti přitahuje. A náhoda je svede k tomu, že se jednou probudí v posteli se svatebními prstýnky na rukou. Do toho pár peripetiií s klienty, v tomto případě s rockovým zpěvákem, a hodně blbý film je na světě. Je s podivem, že takový kvalitní herci, jako je Pierce Brosnan a Julianne Moore do něj vlezli. Ani trochu jsem se nebavil. Dost nepovedené. 20%

Vztekle tvá (2005)

Terry Wolfmeyerová je dobře situovaná žena v domácnosti a matka tří dospívajících dcer. Její spokojený život se zhroutí ve chvíli, kdy ji opustil manžel a podle všeho utekl se svou sekretářkou. Zlomená Terry se postupně mění v zahořklou a vzteklou ženskou. A pak do jejího života vstoupí osamělý soused, navenek nevlídný alkoholik a bývalý profesionální hráč baseballu. Výsledkem je pro mě divný film, který je divně vybudovaný bez pořádné zápletky, která by ho stmelila. V závěru přijde s nečekaným rozuzlením, ale to co je před tím, mě nedokázalo zaujmout. Klady: herecké obsazení je na takový film až moc dobré + některé scény působí neotřele + zajímavý závěr. Zápory: film se točí na jednom místě a připomíná svojí minimalistickou koncepcí divadelní hru - žádný náboj ve vypjatých scénách - řídká dějová linie - divně vystavěný scénář - rozvleklé tempo - řada předlouhých scén, ve kterých se nic neuděje - přepálená stopáž. Mé hodnocení: 40%

Generálova dcera (1999)

Sotva armádní vyšetřovatel Paul Brenner dokončil nebezpečný případ překupníka zbraní, je odvolán k dalšímu zločinu. Na vojenském cvičišti bylo nalezeno nahé tělo zavražděné ženy, připoutané k zemi stanovými kolíky. Jedná se o dceru velitele posádky, která na základně vyučovala metody psychologického boje. Paul má pouhých 36 hodin na to, aby našel vraha. Stopy ho zavedou až do sadistického doupěte. John Travolta v jedné ze svých dalších dobrých rolí. Klady: John Travolta si poradí i v akčních scénách + film se z akčního thrilleru posouvá nenápadně i do jiných žánrů + kvalitně vyvedené akční scény + napínavé pátrání po vrahovi + originálně zachycené vojenské prostředí + nechybí dobré zvraty v ději. Zápory: dramaturgická nevyváženost - slabší záporák - filmu se nedaří dostatečně seriozně nahlížet na politický stav v americké armádě. Mé hodnocení: 70%

Zrcadlo tvého života (2012) (pořad) odpad!

Jiřinko, máme Tě rádi, ale raději ve filmech, než jako tápající moderátorku v uhozeném a tedy velmi nezábavném pořadu. Hostů bylo dost, ale koncept této bídné talk show byl zcela nezvládnutý. Hodinu se vedly plané rozhovory v dost korektní formě, ale zapomnělo se na to, že se taky na to někdo dívá. Vlastně se asi nikdo moc nedíval, když pak po několika dílech pořad skončil. Zápory: Jiřina Bohdalová nikdy nebude dobrá moderátorka - nezáživně vedené rozhovory - slabá dramaturgie - nenápaditá scéna - nudné vystoupení zpěváků - zcela nezvládnutý koncept talk show - nezapře se uhozená produkce tv Prima. 0%

Nepolíbená (1999)

Podivínská a neatraktivní Jossie nemá štěstí v lásce. Je to v podstatě dost smutné, ale popravdě si za to může sama. Tak dlouho se soustředila na školu a úspěch ve své novinářské profesi, až propásla, co mohla. Především v milostných vztazích je úplně mimo. Proto se jí úkol, který právě dostala v redakci, jeví jako velká šance. Má totiž pořídit otevřenou a šokující reportáž ze střední školy. Milá a ambicí prostá komedie s Drew Barrymore nepřijde s ničím mimořádným, co by stálo za zapamatování, ale účel příjemně pobavit plní kvalitně. Klady: pestré herecké obsazení + poměrně originální námět + film si jede vlastní cestou a netlačí se do horních pater "nesmrtelných" komedií + hlášky Davida Arquetta si lze zapamatovat asi nejvíce. Zápory: až moc nenápadná komedie - neurčitý věk Drew Barrymore - klidně by mohl být film kratší - kontroverzní náběh se v průběhu filmu úplně ztratí - vyzrálé pojetí občas bere za své. Mé hodnocení: 60%