Bournův mýtus (2004)

Pro mě ještě lepší než první díl. Ale řeknu vám, jeden klidnej statickej záběr pro mě byl jak balzám po tom všem drncání a střihách :))

Agent bez minulosti (2002)

pro mě nejzajímavější je, že od tohodle filmu už jsou postupně všichni tajní agenti ve stylu Bourna. Přímočařejší prostě. Ovšem scházelo tomu něco, co už ale má Bournův mýtus.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jako spojka mezi dvojkou a čtyřkou funguje excelentně. Vše do sebe zapadá, děj se krystalizuje před očima a my jen hltáme. To, co chvázelo jedničce a dvojce, ze je a co tam přebývalo, zde chybí. Temná atmosféra graduje a prysty se zařezávají do pohovky. Stupidní vlezlý humor nahradily lehké nevtíravé hlášky, které lehce uvolňují atmosféru, ale nenarušují ji. Zde se Lucas opravdu trefil do mého vkusu. Pojetí je dynamické, epické. U některých scén člověk dopředu ví, jak dopadnou díky dějové linii a přesto si v duchu říká: "notak, dělej, uteč" nebo "doraž ho, doraž ho!" Z kina odcházíté plni pocitů a než usnete vybavují se vám spřípky filmu. To je účel, to značí úspěch tvůrců.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Po velmi slušné jedničce přišlo jakési mírné zklamání a nejslabší díl ságy. Chybí mi zde agresivnější pojetí, kde by scény se stupidním C3PO vůbec nebyly, nebo lépe by byly nahrazeny něčím méně "vtipným". Trošku temější atmosféra by filmu slušela. Nevím, jak to popsat slušně, ale filmu prostě v některých momentech chybí koule. Ovšem nelze pouze vyčítat chyby. Kolem a kolem je to výborná podívaná, která udrží oči nalepený na plátně. U spoustě věcí si člověk vybaví jak to krásně navazuje na staré díly, což vzbuzuje takový krásný pocit.

Zločinec (2008)

Jednu věc sem chci napsat. Že Smithe nehraje Jeff Bridges, ale Val Kilmer jsem zjistil až tady na CSFD. Fakt jsem si celou dobu myslel, že je to dobře vypadající Jeff.

Amadeus (1984)

Za tu scénu jak skládá z postele a Salieri nestíhá a přitom obdivuje dávám 5*... ta scéna je jedna z těch nejlepších jaký film pamatuje

Amélie z Montmartru (2001)

poprvé mám chuť začít mluvit francouzsky... ne mluvit, zpívat!! Krásný, originální film a herecký koncert Audrey Tautou. Nic, balim, jedu do Paříže.

96 hodin (2008)

no... co k tomu říct... snad jen, že jestli budu mít dceru, Paříž pro ni zůstane jen na mapě. :) Liam je prostě akčí HERO jak má být a dokazuje to už posledních pár let stále dokola. SPOILER: Kdybych měl vypíchnout 2 nejlepší scény, tak určitě ta věta "za chvilku tě unesou..." to je pecka a potom, jak střelí frantíkovu manželku do ruky. Prostě to se jen tak nevidí a Liamovi to všechno baštim a jen mu fandim. Kulky se mu sice obloukem vyhejbaj, ale budiž... Stejně si říkám, jestli se někdy dočkám takhle našláplýho akčňáku, kterej bude ve finále opravdu realistickej. Přeci jen, dcerka z toho vyvázla úplně netknutá a ještě se naučí zpívat přímo u Sheerah, Liam má 2 škrábance, exmanželka pláče dojetím... to už je přeci jen moc.

Fargo (1996)

Oh yeah? ... yeah... ok, yeah... no, asi tak nějak...

Luther (2010) (seriál)

Pecka... já nevím, co k tomu moc napsat. Pusťe si to. Doba obyčejných mainstream detektivek je pryč. Co se začalo objevovat poslední dobou je parádní. Baví mě surový pojetí, baví mě, že detektiv radši shodí násliníka do díry, než aby mu zachraňoval život. Baví mě Luther a baví mě Alice a baví mě i ten malej kudrnatej.