Válečník (1965)

Skvelé boje medzi Normanmi a Druidmi prekladané trošku naivnými scénami romantickými. Tie bojové u mňa prevládli. Heston s otrasným účesom ma nezaujal na rozdiel od Stockwella..

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Tak pamätníci určite dajú za pravdu, že to presne takto bolo aj keď nie naraz. Věra povyberala hrozienka z nešťastného života rodiaceho sa sídliska za socíku skutočne brilantne..

V piatok, trinásteho... (1953)

Pod komédiou si predstavujem niečo iné. Toto bolo na spôsob Bakalárov. Jariabek s Adamčíkovou to uhrali na 60%..

Zátopek (2021)

Po dlhšej dobe znova český film prudko pozerateľný. Blahoželám k tomu a dúfam, že to nie je len výnimka potvrdzujúca pravidlo..

What Is a Woman? (2022)

To sme dopracovali až tam, že musíme bojovať o očividné tisícročiami preverené pravdy. Vďakabohu, že sa nájdu ľudia, ktorí za ňu sú ochotní zabojovať. Nerád by som sa zobudil do rána, keď na mňa budú v škole žiaci mňaukať či zavýjať. Tiež na tom poctivo pracujem..

Třináct životů (2022)

Mojou výhodou bolo, že som o príbehu 12 chlapcov nevedel nič. Stačil mi Howard ako režisér a vedel som, že nešliapnem do ___ Skrátka uvidím poctivé filmové remeslo. A to sa stopercentne podarilo..

Já, Bruce Lee (2012) (TV film)

Bruce bol legenda už za svojho života..

Top Gun: Maverick (2022)

Ako veľmi túži pospolitý ľud po klasickej akčnej zábave a nie homixových rozprávkach svedčí aj tunajšie hodnotenie. Tom vie stále pritiahnuť do kín veľa divákov a keď sa scenár neuberá smerom do úplného klišé tak je výsledok slušne máličko nadpriemerný akčný letný blockbuster..

Push (2009)

Béčková snaha o X-menov zlyháva na chabom scenári. Zrejme nestačí len povyberať dobré nápady z predošlých  o dosť úspešnejších predchodcov. Z podpalubia žánru to vytiahne pár scén, kde môžme vidieť potenciál Paul McGuigana..