Ztracená dovolená (2006)

Len náhodne som prepínal kanály a z množstva filmov sobotňajšieho večera ma tento dokument doslova pohltil. Húževnatosť a cieľavedomosť českých pátračov sa nakoniec dočkala zaslúženej odmeny. Veď nájsť 6 aziatov podľa fotografie je takmer nemožné. A propagandistická pieseň čínskeho "speváka" na párty poriadanej miestnymi komunistickými papalášmi patrí k tomu najvtipnejšiemu, čo som za poslednú dobu videl.

9 a 1/2 týdne (1986)

Nezabudnuteľná erotická kreácia Rourka a Basingerovej sprevádzaná hudbou, ktorá sa aj dnes dobre počúva.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Príbeh jednoduchý, zasadený do nádherného prostredia s geniálnymi bojovými scénami hodnými spartakiád. Po zdĺhavom prvom polčase konečne prišlo k tomu, na čo som a verím nielen ja, netrpezlivo čakal. Kamera na jedničku a koordinácia vojsk je neuveriteľná. Tie množstvá šípov, lodí atď. v dokonalej choreografii je naozaj pastvou pre oči a zvuk nezaostáva. Jediným problémom u ázijských filmoch a hlavne vojnových je, že nikdy poriadne neviem kto je kto. Všetci vyzerajú pomerne rovnako a mená sa nedajú zapamätať:).

Čínská čtvrť (1974)

Jack Nicholson v jednej zo svojich najlepších rolí. Na toto sa rád pozriem aj po rokoch.

Telefonní budka (2002)

Na toto treba mať setsakra dobrý scenár a herca, ktorý to presvedčivo zahrá. Oboje sa podarilo. Musím prehodnotiť môj názor na Farrella..

Obchodník se smrtí (2005)

Okrem úvodnej pasáže si už nepamätám skoro nič. Ďaľší kúsok do mozaiky slabších Cageho výkonov a celé mi to pripadalo príliš patetické.

Moucha (1986)

Jeden z filmov, ktorý vám ostane v hlave celý život. Hlavne, keď ste priaznivcami tohoto žánru. Jeff Goldblum tu dosiahol zrejme vrchol svojej kariéry, paradoxne vlastne na jej začiatku.. A Geena Davis mi nevadila :)

Svěrací kazajka (2005)

Dosť to vylepšil charizmatický Brody, ktorý sa pre mňa postupne stáva hercom z prvej desiatky a každým svojim ďaľším filmom to potvrdzuje.

Mys hrůzy (1991)

Jedna z najlepších záporných úloh Roberta de Nira.

Dracula (1992)

Pri tomto hereckom obsadení a režijnom vedení by som teoreticky ani nemusel film vidieť a dám 4*. Naštastie som videl a sú oprávnené. Upíria lovestory, ktorej Twillight nesiahajú ani po členky. Coppola nešetril na kulisách, kostýmoch, ani na špičkových hercoch. Dokonca v roli jednej z troch sexy diablic sa objavila Monica Belluci. Gary Oldman bravúrne zvládol takmer trojrolu Vlada Draculu. Pripočítajme záverečnú skladbu v podaní Annie Lennox, špičkovú kameru a odsýpajúci dej tak nemám prakticky čo vytknúť. Od tohto v rámci žánru je lepší len Interview s upírom..