Braindead - Živí mrtví (1992)

Chcete sa dostať cez desiatky zombíkov? Vezmite obrovský mixér /kosačku/, držte ju pevne pred sebou a jupííí. Opísať tento film je to isté ako opísať návod na zaväzovanie šnúrok od topánok. Platí, lepšie raz vidieť ako trikrát počuť..

Divotvůrkyně (1962)

Pracujem ako špeciálny pedagóg.. Zahrané perfektne, úplne ako skutočnosť.

Otevři oči (1997)

Rozhodne som sa nenudil. Penelope Cruz je niečo ako Julia Roberts a tú príliš nemusím. Jej oponentka Nimri bola dosť nevýrazná, čo bol zrejme zámer režiséra aby vynikla Cruz. Muži hrali ako z partesu a celé sa to stále viac a viac zamotávalo a veľmi som bol zvedavý na koniec, ktorý nesklamal. A nejaký remake ma už nezaujíma..

Tajemství (2006)

Masírovanie mozgu tentokrát s pozitívnou vierou v seba samého. Po prvej minúte ma napadla súvislosť so Slepačou polievkou J. Canfielda a ochvíľu sa objavil sám autor na obrazovke :) . Jasné, treba veriť v seba samého a snažiť sa brať život pozitívne. No na to nepotrebujem teleshopingový výplach jehovistických prežiarených ksichtov niekde z USA. Ale tým menej inteligentným to môže napomôcť k zlepšeniu kvality života a preto za tri.

Katyň (2007)

Kto vedel o Katyni pred tymto filmom? Stavím sa, že minumum z vás.To, že to bola skutočnosť, s ktorou sa režisér popasoval, zdvíha úroveň na 4*. Aj keď ako film to nebolo bohviečo, záver ma dostal.

Světáci (1969)

Plejáda skvelej českej hereckej generácie paroduje robotnícku triedu. Prekážali mi len hudobné vložky, avšak v tej dobe to frčalo. V Hollywoode dostať na plac takúto zostavičku by prišlo na pekné peniaze :)

Volný pád (1993)

Klasika s M.Douglasom. Presne takto si predstavujem vystresovaného úradníka, ktorý má zrazu všetkého plné zuby. Ruku na srdce, koľkí z vás už zatúžili urobiť v podobnej situácii to isté? Ja určite áno :)

Stalker (1979)

Zrejme Stalkera treba vidieť viackrát. Na ten prvý som nepochopil skoro nič..