King Kong (1933)

Naprostá klasika svojho žánru..

Antares (2004)

Na takúto otvorenosť som skôr zvyknutý zo severskej kinematografie. Človeku chvíľu trvá kým si zvykne, že to je film a nedíva sa cez kľúčovú dierku na skutočné príbehy zo života. Kto je nýchylný na depresie nech to radšej nepozerá.

King Kong (2005)

Nevedel som aký film mám vlastne hodnotiť. Chvíľami som myslel, že je to Jurský park, inokedy muzikál, Kanibali a či pôvodný King Kong. Nakoniec z toho vyšla akčná zmes, ktorá sa síce pozerá veľmi dobre vďaka špičkovým trikom a nádherným záberom, no pôvodný film sa mi páčil viac..

Lesní duch (1981)

Naprosto skvelá záležitosť, ktorú sme za totáča pozerali z otvorenou hubou. Kde ste v tých časoch mohli vidieť znásilnenie stromom?

Saw: Hra o přežití (2004)

Vždy som si predstavoval, že raz natočím horor, ktorý sám nebudem môcť pozerať. Samozrejme k tomu nikdy nedošlo, no Saw sa k mojej predstave priblížil asi najviac.

Ospalá díra (1999)

Podmaňujúce dielo z dielne Tima Burtona. Nejde ani tak o horor ako historický thriller v dobových kostýmoch a ponurej atmosfére tých čias. Johnny Depp vo forme a bezhlavý jazdec k tomu, "co víc si pánové múžete přát" :)

Misery nechce zemřít (1990)

Podarila sa výnimočná vec - film na úrovni knižnej predlohy. Aj vďaka hereckému koncertu dvojice Bates, Caan ktorému dominovala ženská polovica. Znova sa potvrdilo, že na prežitie hrôzy netreba špeciálne efekty.

Halloween (1978)

Najdesivejšie je to dýchanie pod maskou. Podobný efekt na mňa malo aj dýchanie v skafandroch vo Votrelcovi. Vtedy som musel stiahnuť zvuk aby ma neklepla pepka.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Adela bola o kúsok lepšia. Škoda, že sa podobné filmy už netočia. Však ani takých hercov už niet.