Veřejní nepřátelé (2009)

Holt, nie je to úplná špička, ale Depp to potiahol aspoň na štyri..

Rvačka mezi muži (1955)

Má to svoje starosvetské čaro. Nikto sa nikam neponáhľa, pekné mechanické vychytávky pri dobíjaní trezoru, šantánové ľahké devy a krvavý záver. Dokonca aj mladý Peyrac :)

Strážce paměti Ján Langoš (2019) (TV film)

Ján Langoš a Ján Kuciak. Strážcovia demokracie, ktorí boli nepodplatiteľní a nevydierateľní a preto museli zomrieť..

Černý zabiják (2013)

Tiež by som niektorých posadil do psej búdy, akvária, či maštale na pár rokov..

Onibaba (1964)

Zaujímavé kulisy, atmosféra i sľubný začiatok. Potom čakáte horor a dočkáte sa komédie..

Moje století (2019)

Už len za ten nápad a úsilie dať ohromady výpovede týchto vitálnych seniorov si film zaslúži vysoké hodnotenie..

Saw 5 (2008)

Po dlhom čase som si pozrel akurát piaty diel a nemôžem povedať, že to bol v rámci žánru nejaký prúser. Tri hviezdy si to podľa mňa zaslúži..

U Zlaté rukavice (2019)

Kto sa chce zbaviť frajerky, nech ju zoberie na túto skvelú romantickú prechádzku ružovým sadom nemeckých 70tych rokov. Nádherné kulisy s vymydlenými postavami ju privedú do takej extázy, že okamžite nastúpi na vlak smer Golden handschuhe..

O těle a duši (2017)

Maďarské filmy veľmi nemusím a aj tomuto som dával malé šance. Reku chvíľu kuknem a pozriem niečo iné. Dopozeral som do konca a veľmi rád. Nápad hodný severskej produkcie a realizácia skvelá. Ani maďarčina mi paradoxne nevadila. Takáto romantika sa mi páči..

Kořist (2019)

Áčkové kulisy, béčkoví herci, céčkový scenár. Logiku tu tiež nehľadajte. Aligátory väčšinou cvakajú zubami naprázdno a problém im robí zrejme nechutný Barry, ktorého nie a nie zožrať. Ale na upršaný jesenný večer je to fajn..