• Pohádka

Návrat sedmé roty (1975)

Více legrace, více akce, takže na rozdíl od prvního filmu má tento u mne také mnohem vyšší hodnocení.

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Dodnes si pamatuji zklamání při odchodu z kina před x lety. Ani dnes mne to nenadchlo. Občas jsme se pousmál, a to je vše. Dnes bych ocenil jen hereckou gardu, ale jinak to prostě není nic, co bych chtěl zase vidět.

My Fair Lady (1964)

Páni, ta stopáž je hrozná. Já jsem myslel, že konce nedožiji. Ta nastavovaná kaše byla děsná. A navíc zbytečná. Body dolů. Takže plusy dávám jen za několik hezkých skladeb. Ani jednu nezazpívala postava Higginse, ten místo zpěvu spíše mluvil. Všechny skladby prostě tak nějak zvláště odříkal, zpěv to rozhodně nebyl. Celkově se tohle hodnotí těžko. Úroveň se tomu upřít nedá, ale já jsem se prostě nudil a ničím mne to nezaujalo. Ani tím stupid pygmalionovským příběhem pro nanynky. Závěr velice zklamal. Tak kde jsem čekal něco okázalé a sborový zpěv se řeklo pár vět i finito. Taky body dolů. Takže u mne spíše propadák, ale uznávám, že se to může spoustě diváků líbit.

Potulné pohádkové divadlo (1974) (TV film)

Studiovka za pár korun, ale neskutečně pobavila. Skvělí herci, tehdy ještě velmi mladí ve velmi legračních rolích.

Potulné pohádkové divadlo (1975) (TV film)

Tak pan Kopecký jako baba Jaga bude pro mne nezapomenutelný. I celkově je to stejná pecka jako předcházející díl. Škoda, že je jich tak málo. Brněnská mladá herecká elita, to se prostě nedá pospat, to se musí vidět.   *** A PŮL

Six Hours to Live (1932) odpad!

Základem filmu jsou sáhodlouhé dialogy. Vizuálně po SF ani památky, nepočítáme-li pár blesků. Nuda až na půdu. Nebrat ani omylem.

Stepující stonožka (1977)

Hodně mínusů za zbytečné scény s ženskýma. A že jich bylo. Pokaždé to jen zdrželo děj. Přesto jde o dobrý film, ale malinko pod průměr.

Waterloo (1967) (TV film)

Hluboká poklona mně samotnému, že jsem to dal do konce. Naprosto obyčejná konverzačka, hodící se tak leda do divadla. Přesto tu dvacítku musím hercům dát, když se tak snažili udělat něco z naprosto plytkého scénáře.

Zajati vesmírem (1969)

Zbytečně dlouhá stopáž. Viděl jsem to až do konce, ale musím přiznat, že některé pasáže jsem prostě přejel, protože mne skutečně nezajímalo, co si vypráví s manželkami. Jde o nezajímavý film, ale určitá napínavost se mu upřít nedá. Nebo to byla jen má zvědavost, jak to dopadne? A ten konec? No tak ten pohnojili úplně až jsem měl chuť nedat ani těch uslintaných dvacet.

Zázračný hlavolam (1967)

Krásně nečekaný návrat do dětství. Pamatoval jsem si dvě scény, ale neznal název filmu a už vůbec netušil, že je to první film mého oblíbence pana Soboty. Němohra pana Landovského /43/ při předvádění velblouda a dalšího je prostě úžasná. Nu, je to svěží, bez hluchot a určitě zajímavé pro všechny generace.