• Pohádka

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Dějově jakž takž, ale se zdlouhavým závěrem. Masky se pochopitelně ohleděly, takže ke konci, kdy je děj založen jen na vzájemném vybíjení je kapánek nuda. Masky jsou ovšem na vysoké úrovni (bodejť ne když se na nich podílel Stan Winston), ale jednu loutkovou sekvenci jsem postřehnul. V závěru mi chyběla scéna postupné změny hlavního hrdiny. Celkově hodnocení proti starší verzi je těžké. V něčem byla tato verze lepší (hlavně po technické stránce), ale v něčem zase horší (závěr!!). Přesto všechno i pár h.m. v nové verzi, lze snímek jistě hodnotit kladně. Vysloveně mně štvalo kecání (tzv. hlasité myšlení) do děje. 110701 nova 9205/9618 ---------* Nemohu spomoci, ale stará verze se mi i po druhém zhlédnutí této nové zdá lepší. Ne technicky, ale v této je až moc hluchých míst na můj vkus. Této verzi také chybí na začátku ta trocha tajemna. Nepomáhá ani herecké obsazení, takže stále pouze slabší průměr. Objevuje se zde i známý Ron Perlman.

Lovec vetřelců (2003)

Děj má moc statických pasáží, skáče z místa na místo a je nudný. Zajímavý je až na konci. Tématicky ujeté. Podprůměrná ptákovina. Nova 271107 8435/8756 První půlhodina v podstatě jen kecy, pak se vyklube MZ a oni ho hledají. To vše za svitu baterek. Nějak mi unikl i název filmu, vždyť v něm nikdo neloví, ale hledá. Jen konec je jakž takž dobrý, jinak jen podprůměrná slátanina. Hodně podprůměrný film. Nova 090315 8440/8800

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Tentokrát už mnohem lepší pokračování. Paní Poledňáková to tímto počinem dotáhla skoro k dokonalosti. Pár drobností se tu najde, které mi nesedí, také jsem za ně snížil hodnocení, ale vcelku nestojí za to je rozebírat. Jako nej je pochopitelně scéna s vodníkem na kole a reakcí pana poštovního doručovatele.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Na můj vkus v komedii moc "hádavých " scén /matka - syn/. Mimochodem, v některých chvílích mi Vašek místo milého kluka připomínal rozmazleného fracka, který by spíše než pohlazení zasloužil kopnout někam. Popř. zakroutit krkem. Nebo obojí. Takže za mne snímek nic moc. I když se u něj svým způsobem někdy bavím.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Škoda, přeškoda. Hvězdička pouze za pár dobrých momentů. Jinak by následoval koš. Tenhle film vůbec neměl vzniknout, jen udělal ostudu dvěma předchozím. Navíc to obsazení, místo milého klučiny, kterých jistě máme mezi herci dost, je tu křivohubý Mádl. Naštěstí se ve filmu moc nevyskytuje. Prostě hnus. V prosinci 2020 jsem tomu dal šanci ještě jednou a jen mohu připsat, že místo hezké hudby v předchozích filmech je zde jen něco co se hudbě nepodobá ani zdaleka. Naštěstí ne v celém filmu. Mám milion chutí odebrat i tu dvacítku.

Excalibur (1981)

I když má tento snímek historické nesrovnalosti /kostýmy/ je pro mne zatím nej. historickým filmem, ať již výpravou, hudbou, či efekty.

Equilibrium (2002)

Snímek zaujal především syrovostí prostředí, neutrálního chování, herci skvělí a o myšlence snad netřeba mluvit.

Hostel II (2007) odpad!

Tak toto Eli tedy pohnojil dokonale. Ne jen že je to nudně ukecané, ale ani v závěru se toho zase tolik neděje, Prvních padesát minut o ničem, jen snad jedna scéna je dobrá a pak, když to sečtu, jestli je dobrých deset minut, tak je to málo. Maskéři moc práce neměli, kamera nestála za nic. Pro mě total propadák. A glosa ke staršímu komentu, odebírám i to málo co jsem dal, protože ten konec mohl být klidně v prvním filmu. ××××××××××××××××××××××× Starší koment:(30.9.2007)Hvězdička za to, že jsem se dověděl konec prvního "příběhu". Jinak je to bohužel nuda, nuda a zase nuda. Pokud se v jedničce 80 % filmu prožvanilo, zde je to asi 95.

12 opic (1995)

Děsný film s několika dobrými záběry, ale toť vše. Spec. Efektů poskrovnu. V ději spousty hluchých míst, chybí mu akce i napětí. 12.V.97 v.p. 12034/12404 Nudný a podprůměrný snímek 25.07.01 Nova 12020/12404 Skvělý začátek a pak už jen nuda bez akce. Zdlouhavé pasáže v blázinci. Jinak zajímavé snad jen tématicky a pro toho, kdo oblibuje „časopohybŮ. U mne však snímek naprosto propadl kvůli nedostatku efektů. Takže je zde zajímavé jen postupné poznávání pravdy. Prima 090424 12020/12404