• Pohádka

Bakaláři - Matematika (1975) (epizoda)

Banální kravinka kde to tahá jen pan učitel, tedy jeho představitel. Příběh je hloupý jak jeho hlavní hrdinka.

Kruh (2001)

Raději bez delšího komentáře k obsahu. Pan Pecha má ode mne dvacku.

Velký případ (1999) (TV film)

Trochu zbytečně zdlouhavé, kratší stopáž by byla jen a jen „cui bono“ věci, když už hovoříme řečí soudu. Kupodivu jsem se nenudil, což se mi obvykle u těchto polodivadelních konverzaček stává hodně často. Byl jsem tedy připraven hodnotit ve vyšším průměru. Ale konec, kde jsem očekával nějakou pecku, mi to sebral. Jenže, asi to dopadlo tak, jak autor chtěl, aby tím vlastně zvýraznil nespravedlnost tohoto světa. A tak dávám čistý průměr. Abych byl i já spravedlivě nespravedlivý. 20180822 9753/9927 ** a PUL s.u. (ČT1) Souhlas s mým starším komentářem. 20191108 9751/9924 ** a PŮL s.u.

Kučírek versus Kučírek (1991) (TV film)

Nic moc. Toho malého rezatce vůbec nemusím, aniž vím proč. Herci nehráli naplno, nebylo ani co. Rozhodně jsou lepší týví filmy.

Inside (2016)

Tak espaňolové šlohli film a myslí si, že je dobře. Není. Tohle se jim nepovedlo už od prvních záběrů bouračky. Tam kde Bustillo a Maury již dávají jasně najevo notnou dávkou krve, že film nebude pro všechny, v této verzi se krve Vivas bojí. Prostě, abych to nenatahoval, je to remake skvělého filmu À l'intérieur, ovšem upravený pro děti a mateřské školky. Této verzi se však přesto nedá upřít spád, a dokonce i to překvapení pro diváka, který původní film nezná. Takže abych byl spravedlivý, těch čtyřicet dát musím. Ale je v tom započítán i ten závěr, který mi už přišel jako komedie.

Uvnitř (2007)

Tady není co dodávat, to se prostě musí vidět. Zvláštní, jako by za oponou čtený dabing tomu dává jakýsi divný rozměr. Triky na té nejlepší úrovni, maskéři to samé. V ději prakticky není hlucho. Takže za 95 %. Těch pět jsem strhl za blikačku na konci, protože je nesnáším.

Vím, že jsi vrah... (1971)

Měli to více domotat těmi příbuznými. Já se v nich nevyznal už v polovině. Jde o naprosto obyčejnou detektivku, špatně natočenou, a taky ne moc dobře zahranou. Já se nudil. 20181116 9618/9618 o/1 cs film No, napodruhé jsem se v těch postavách motal zase, ale už trochu méně. Přesto je v tom guláš. Já prostě na detektivky asi nejsem. No, herci byli dobří, takže jim těch dvacet dám, na rozdíl od hodnocení před rokem. 20191108 7442/7442 */1

O Honzovi a princezně Félince (1968) (TV film)

Černobílá starší klasika s Popelkou v hlavní roli a hezkými písničkami. Pro děti jako stvořené. Ovšem nevím, zda pro ty dnešní. Asi by je to bohužel nebavilo. A to je špatně.

První očista (2018)

Myslel jsem že i tvůrci věděli, že musí přijít s něčím extra novým, ale prostě to neudělali. Takže je to jen opakování staré věci, byť jde o prequel. A ke vší té neochotě vymyslet něco nového se ani nesnažili to celé něčím okořenit. Takže divák očekávající hektolitry krve bude zklamán, stejně jako já. Dvacku dávám jen za pár nápaditých masek a sem tam povedené scény.

Vohnice a Kiliján (2001) (TV film)

Krásná hudba. Ale to je asi tak vše. Ta pražština přímo rve uši. Jinde mně to nevadí, ale tady to byl přímo děs. Vlastně to prznilo celý film. Kde jseš, k vobědu, jakej seš, to mi znělo v uších ještě hodinu potom. Snad alespoň v pohádkách by se mělo mluvit česky, nepočítám samozřejmě nářečí. Ale jinak to ušlo, nebylo to až tak hrozné. Možná na tom neměly dělat dvě ženy v režii. Paní Molavcovou za herečku nepovažuji, takže její „výkon“ mne neobtěžoval.