• Pohádka

The Vampire Bat (1933)

Sci-fi jo? No, budiž, ten prvek tam náznakově snad je. Ale spíše jde o takovou detektivku s hororovým nádechem. NA můj vkus pomalé tempo a hodně ukecané. Přesto tu dvacítku dám za ty hezké kulisy, občasné napětí a překvapení v závěru.

Deluge (1933)

První třetina je skvělá, klasický katastrofický film, ale pak se to zvrhne v love story. Ovšem jako postapo a to skoro dobrodružné. Sice jen chvíli, ale přece. Za ty efekty si trikaři vysloužili dvacítku velikou jako Brno.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ta jednooká baba bylo přesně to, co tomu scházelo. Už tak to stálo za prd, plno nesympatických postav a do toho ještě ona. Naštěstí je pak normální. Pokud to bylo pro děti, proč ty některé scény, které by děti slyšet nemusely? Nedávám to nejhorší hodnocení jen proto, že jsem se občas zasmál. Ne nějak moc, ale zasmál. A také musím připočíst překvapivý závěr.

Tažní ptáci (1961)

Moc narážek na komáry tu nebylo, takže se na to dalo dívat. Mohlo to být snad lépe zpracováno, ale do průměrové skupiny je to celé akorát.

Vyloženě rodinná historie (1969) (TV film)

Konverzačky ne, ty nemusím. Zde však uznávám, že to byla síla, tedy jako celek. Ale podruhé bych to prostě nedal.

Jiný vzduch (1939)

Rodinné drama, jak má být se vším všudy, takže koho to baví, bude se vyžívat. Mne to nezaujalo, ale vydržel jsem bez posunu až do konce. Smetanova Vltava je jistě krásná hudba, o tom není sporu a já si ji kdykoli poslechu a rád, ale přece jen, ve filmu ji nemuseli přehrávat skoro celou. To bych uznal ještě tak v dokumentu.

Unheimliche Geschichten (1932)

Docela by mne zajímalo CO je na tomto filmu sci-fi. Když už jej tady někteří do tohoto žánru zasazují. Ale nebudu nad tím bádat, nemám na to čas. Jako SF to má ode mne NULA BODŮ. Jako normální film to bylo pro mne moc zdlouhavé, hlavně ten poslední úsek v klubu sebevrahů. I když kyvadlo pobavilo. Pár dobrých okamžiků tu je, ale v podstatě nestojí za řeč a těch dvacet co dávám tak je spíše z dobrého srdce.

Neznámý voják (2017)

Neuvěřitelně natažené nic. Válečný film, ve kterém nezaujala žádná scéna. Přesněji, nebyla žádná silná scéna. Pár dobrých jich bylo, to ano, ale na tři hodiny tedy dost poskrovnu.

Skřítek (2005)

Škoda že to nezůstalo v té komické rovině úplně celé. Přesto jsem se bavil. Grotesky jsou dobrá věc a tahle se povedla. Ovšem přesto se domnívám, že kratší stopáž by byla jen ku prospěchu věci.

Požírač medvědů (1996) (TV film)

Dobrý film se zajímavým nářečím. Humoru dostatek, ale něco tu nějak skřípe. Bavil jsem se, protože některé příhody opravdu stálo za to.