• Pohádka

Noc krvavých vlků (1972)

Hm, obehraná písnička. Ovšem Nápad s Jekyllem byl, nebo vlastně měl být nový. No, trošičku to film oživilo, ale ne nějak překvapivě. Kupodivu se zpočátku sem tam mihla dobrá práce maskérů na svou dobu. Jenže celkově mne to moc nezaujalo, ale zase úplně k ničemu to není.

Zuřivost vlkodlaka (1972) odpad!

Zmatek nad zmatek. Domnívám se, že dokonce tu byly použity scény z prvního filmu, ale kontrolovat se mi to už nechtělo. On byl vlastně celý film natáčen hodně podivně. Už mne to moc nebavilo, prvky se stále opakují, a je to prostě stále dokolečka o jednom a tomtéž.

Walpuržina noc (1971)

Béčko jako vyšité. Už první zabití je spíše legrace než cokoli jiného. Pak už se to veze samo. Dialog. „Měly jsme se zeptat pumpaře“. Pár vět a pak, „Dochází nám benzín“. Waldemar tvrdí, že se stal vlkodlakem poprvé v Tibetu, což je dle předchozího snímku nesmysl. V Tibetu byl nakažen Imre a až ten nakazil Waldemara. Efekty i na svou dobu pod psa, pokud už nějaké byly. Jen těžko hledám, z čeho vyškrábat alespoň dvacítku. Za trochu té erotiky? Nebo za pár lepších záběrů? Stejně jako na vlkodlaka? Ale už i ta jeho maska je okoukaná z předchozích filmů. Takže u mne je závěr nekompromisní. Nic nového, ani zajímavého. Přesto nemohu dát hodnocení nejnižší, a tak tu dvacítku přiděluji.

Hrůzné zrůdy (1970)

Přiznám se, že jsem se v ději občas ztratil a musel se vracet. Některé scény ale stejně nebyly vůbec vysvětleny. Například proč byla mučena Elona za první útěk vlkodlaka, za který vůbec nemohla. Co mne ale pobavilo, byla hned první vražda, kdy byl záběr na kolík bodnutý hodně vlevo do lopatky zezadu. Ale pak je čtena zpráva, že hrot zasáhl srdce. Nu, budiž. Jde o starší film, kde se smíchalo všechno dohromady. Celkový dojem je takový rozpačitý. Musím ne jednu stranu přiznat, že moc hluchoty tam nebylo, ale na druhou stranu zase ta naivita… Dám čistý průměr. 20191226 8245/8309 ** A PŮL/5 s.u. title stroj -------------------------------------------------------- A na závěr bych si dovolil přidat dodateček z mého filmového deníčku, kde mám nafocen název „Dracula honí Fankensteina“. Zápis z listopadu 1996: Upír je zde jen podružný. Hodně h.m. Scény jsou tmavé, snad úmyslně špatně nasvětleny. Snímek nezasluhuje větší pozornosti a je podprůměrný. 8235bt.

Znamení vlkodlaka (1968)

Tak člověk se u toho víceméně nudí, že jo, ale zase na druhou stranu… Já chtěl hlavně vidět počátek toho všeho, tedy jak se Daninsky stal vlkodlakem. Efekty zde skoro nejsou, a děj je pro mne takový těžkopádný. Přesto jsem nepřejížděl, ale to bylo také z důvodu pochopení děje.

Ad Astra (2019)

Tak v první části to byl dobrý guláš. Když chtěli točit takovou tu psycho studii, tak tam neměli vrážet scénu jako z kovbojky. No, dějově to byla fakt děsná blbina. Ale za těch pár dobrých efektů tu dvacku dám. Mimochodem, nejsem fyzik, ale nebylo tam pár drobných kopanců? Nemluvě o vzdálenostech? Snímek měl dobře našlápnuto, ale nic z toho.

Moderní byt (1971) (TV film)

Občas jsem se i zasmál, hlavně tedy panu Hrzánovi. Ale že by to byla nějaká moc pecka, to tedy není.

O princezně, která nesměla na slunce (1985) (TV film) odpad!

No, tak to všechny gratulace. Už si nepamatuji, kdy jsem se u pohádky tak nudil. Nevadí mi studiovka, ale to, že se tam nic neděje a všechno se okecává. A pro jistotu opakuje. I celá sudba. Proč? Nevím, ale tohle prostě zaujmout nemohlo. A v závěru, kde by se něco mohlo dít je král jednoduše také ukecán a fajrunt.

Las noches del Hombre Lobo (1968)

Kdo ví jak to tehdy všechno bylo. Nelze tedy než poděkovat uživateli Kusko.t2 za informace. Ještě tak napsat zdroj a bylo by to úplně super.

Brutal (2018)

Velice slibný začátek, ale pak se ti zvrtne v obvyklé kecání. Kamera snažící se o autenticitu tomu celému také moc nepomohla. Desítka za ten začátek a druhá za ten "vysvětlující" závěr.