• Pohádka

Zralé víno (1981)

Má to rychlejší spád než první film a není to tak zbytečně rozvláčné. Ožralý pan Sovák je velmi dobrý. Jasně že i zde si museli agitátoři přihřát svou polívčičku, ale neruší to.

Strom pohádek - O chytré Marině (1988) (epizoda)

Další loupež pohádky o chytré Horákyni. Že to autorovi tohohle paskvilu není blbé, něco sprostě ukrást a tvářit se že nic. Zasloužilo by si to vykrákat za ušiska. Dávám dvacet hercům. A mimochodem, ten král byl pěkný lempl, než aby byl moudrý. Míním tím způsob jeho rozhodování pře.

Otto aneb Mrtvoly, ožijte (2008)

Gay není zrovna mnou oblíbené, takže spousta mínusů. Ale na druhou stranu musím uznat, že pár scén se opravdu „vydařilo“. Takže za ně je ta dvacítka. Ovšem z celkového pohledu je to nudná snůška dlouhých záběrů a kecáním o ničem.

Pohádka z Kampy (1986) (TV film)

Takže děti byly poučeny, že chtějí-li něčeho dosáhnout, musí druhému způsobit škodu. Zajímavé. No, naštěstí to bylo krátké a paní Cibulková to drobet tahala. Myslím nahoru.

Martyrs (2015)

Hodně těžké posuzovat, když jsem před chvílí dokoukal starší verzi. Jsem tedy jí samotnou silně ovlivněn. Budu proto konstatovat fakta. Amerikáni zase po čase ukradli film a předělali jej. Špatně. Už zvuková kulisa se nemůže rovnat té ve starší verzi. Zpočátku gore velmi slabé, ona brokovnice udělá pěknou paseku, Ale tady nic moc. Po čase se to vylepší zvukově, a dokonce to opustí dějovou linii původní verze, což se ke konci ukáže ku prospěchu. Celé je to však méně gore, a méně nápadité. Ten závěr zachraňuje plus dvacítku navíc. Celkový dojem, dobré to bylo, ale na původní film to zdaleka nemá. *** A PŮL

Mučedníci (2008)

Tak to byl nářez. Nebudu zde rozebírat, co je možné a co nikoli, ani hranice bolesti. Napíši jen stručně, že maskéři se vytáhli a spolu s dalšími trikaři vytvořili skoro umělecké dílo v práci filmového triku. A bez počítačových efektů. Děj není nijak hrrr, naopak, spíše stagnuje, ale odehrává se v něm spousta věcí. Takže já snímek doporučuji, ale také varuji, že rozhodně není pro slabší povahy.

Brouk (2002)

Dobré to bylo, pobavilo, ale něco tomu scházelo. Především napětí. Dobré jet dvakrát. Já musel, protože jsem některé věci nepobral, a ten před závěr už vůbec ne. Tam asi to vysvětlení být mělo.

Netopýr (1981) (TV film)

Já mám tu velkou smůlu, že nemám hudební sluch, takže jsem zpívaným pasážím nerozuměl skoro ani slovo. Tudíž jsem si pomohl čtením obsahu různě po netu, abych byl alespoň trochu v obraze. Já mám ty záměny rád, a tady se povedly. Jenže to vytí, to byl tedy děs. Některé skladby jsem ovšem znal, a další, tedy některé, se mi dokonce líbily. Takže, já nechám hodnocení v průměru. ** A PŮL

Temná legenda 2 (2000)

No s tím bráchou to zabili. O nic lepší než první film, snad kapku více gore, ale ani tak nic moc. Dvacet % je tak akorát.

Temná legenda (1998)

Vyvražďovačka bez gore efektů je na nic. Nemá to ten pravý šmrnc. Je ovšem fakt, že jsem nepoužil rychloposun. Zato na čas jsem kouknul asi pětkrát, a dost se u toho nudil. Velmi slabý film, při kterém jsem nebyl na konci ani překvapen.