• Pohádka

Nevěsta v pytli (1977) (TV film)

Konečně něco jiného než omílané klasiky. Nevím, zda děti dokázaly ocenit přednosti Madly, ale ty starší snad jo. U mne to má za šedesát, tedy ta pohádka, a to opravdu ne kvůli těm přednostem. To proto, že jsem se bavil. 😂

O princezně, která nesměla na slunce (1996) (TV film)

Tak nevím, zda je k ničemu více první zpracování, nebo tady tohle. Obě nestojí za nic a tady nepomáhá ani skvělý pan Preiss. Prostě předloha je k ničemu. Tady je však zajímavější rozuzlení, takže tady bych těch deset dal. Nu, dobrá, a ještě tu desítku pro pana Preise.

O chytré princezně (1966) (TV film)

Trošku neučesaná pohádka, ale dívat se na to dalo. Před svátky je to tak akorát. I když herci byli trošku poslabší.

Zuřivý reportér (1987)

Zde už chyběl pan Suchařípa, který to v druhém filmu tahal směrem nahoru. Laufer prostě hrát neumí a navíc to s tím telegramem bylo zamotané tak, že asi ani autoři nakonec nevěděli rady jak z toho ven. Nesálo to za nic. Dvacet za výpravu.

Lovec senzací (1987)

Děsný předabing, hrozný Laufer, co ještě třeba dodávat. Třeba to, že si inspektor a všichni detektivové nevšimnou okénka na WC, ale Kisch ano. Bože, bože. První polovina filmu byla prostě tak debilní, že to až hvízdalo. Ovšem druhá už byla hereckým koncertem pana Kronera a pana Suchařípy. No, a nyní hodnoťte.

O Nanynčiných koláčích (1975) (TV film)

Jednoduchá pohádka s trošku těžkopádným dějem. Scénář byl asi psán za pochodu, jinak si to neumím vysvětlit. Přesto je to milé ku odpočinku.

Zrůdy (1932)

Netuším, co mne na tom zaujalo. Když jsem to viděl před lety jako horor, tak jsem to odsoudil a kdybych hodnotil oficiálně, nedostalo by to ani bod. Ovšem nyní, po letech, tomu musím něco přiznat. Už jsem věděl že nejde o horor, takže možná i to dost hodnocení pomohlo. Celkově jde o naprosto banální příběhy s jedním hlavním motivem, který tu již byl mnohokrát. Nebýt zrůdy hlavními protagonisty, vypadalo by to celé naprosto jinak. Takže mé body jsou dány jim, jako nehercům. Příběh nedostává nic, zdůvodnění je výše. Kupodivu jsem se nenudil, což překvapilo i mne, ale body dát musím. Takže to nakonec suma sumárum to tu šedesátku dalo. Ovšem ten konec dvacítku ubral. Ale přesto, nu, překvapil jsem sám sebe.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Pozor SPOILER, pokud nechcete přijít o pointu, nečtěte můj názor dále. Je to skvělý film, a mimo začátku bez hluchoty. Je i správně kořeněný gore záběry. Herečky skvělé, anglický dabing také. To překvapení v závěru filmu je naprostá pecka. Dokonce i ten nápad je výborný. Je tu však jedno veliké ALE. Pokud tedy Marie byla schizofrenik, dobrá. Jenže ani on nemůže sedět vedle Alex a při tom řídit dodávku. A ani on nemůže pronásledovat autem sám sebe. Kdo tedy řídil? I přes tuto obrovskou nedomyšlenost to má u mne snímeček za devadesát. **** A PŮL

Král Honza (1975) (TV film)

Poněkud zbytečně natažená věcička. Ale písničky jsou ucházející, dějově to „odsejpá“, takže ve výsledku slaboučce nad průměr.

Mladé víno (1986)

Zhruba na úrovni druhého filmu, takže i hodnocení je stejné. Výborní herci podali výborné výkony. Agitka se jen mihne, občas se to dějově pokazí. Ale jinak bezva.