• Pohádka

Ze života pubescentky (1999) (TV film)

Nu, bavil jsem se. Ne že bych to musel vidět zas, ale nebylo to nijak moc nudné, a ani „dramatické“. Těžko určit cílovou diváckou skupinu, ale vysloveně pro děti to asi není. Jinak klidně pro celou rodinu.

Televize (1994) (TV film) odpad!

Děs, běs, bída a utrpení. Skoro celou inscenaci se hádají. Pokud máte hádky rádi, doporučuji. Ale je to nuda až to bolí.

Zakázaný výlet (1981)

Že mně to vola starého netrklo, co to bude za paskvil. Banda jedna komunistická. Takže dávám dvacet Pavlíně Mourkové, a více ta banda komančů ode mne neuvidí. Ale natočené to nebylo zas tak špatně.

To nám byl čert dlužen (1988) (TV film) odpad!

Tak tohle se vůbec nepovedlo. Většinou se těmto krátkým polopapundeklovým pohádkám dát alespoň tu dvacítku, ale tahle věc byla už blbě napsaná, Z té předlohy nešlo natočit nic rozumného.

Unknown World (1951)

Pokud se chcete pobavit a zasmát, proč ne. Pokud se zasmát nechcete, neposlouchejte. A pokud máte titulky, vypněte je. Pokud se budete dívat jen tak, uvidíte klasický dobrodružný snímek v duchu sci-fi cesty do středu Země. Ani ne špatný, ale ani ne dobrý. Mi lezly na nervy ustavičné hádky. A pak při objevení jeskyně, kdy začal jeden z homo házet vypálené sirky jen tak na zem.

Voda čerstvosti (1966)

Nu, když je to první perníkový film, musím na hodnocení přidat. Ne, vážně, kouknul jsem na to víceméně kvůli tomu, že to namluvil pan Neumann, můj oblíbenec, a musím napsat, že to zvládl na výbornou. Ale pro děti, nevím, nevím. Princ oblažuje dívenku ve spaní, nebo to tak tedy vyzní. To asi moc poučné nebude. *** a půl

Vážení přátelé, ano (1989)

Velmi dobře provedená práce. Chtělo to více slovního humoru, ale i tak jsem se občas bavil.

Vánoce u Matěnů (1976) (TV film)

Taková hezká vánoční blbinka. Člověk žasne, co vše se stihne za jeden necelý den. Je dost škoda, že už se něco podobného nedělá. Nemyslím vykradení pošty, myslím ten krátký film. V podstatě to nic nestojí a člověk se pobaví.

Jak zkrotiti zlého muže (1986)

Nesnáším, když se dospělá žena chová ve filmu jako třináctiletá a ještě debilní. Toto se nese celým filmem, který je o tom, jak se Vašáryová snaží nacpat chlapovi do postele. To je další nesympatická postava, snad kvůli vysokému čelu. Těšil jsem se na konec filmu, ale také musím přiznat pár (jednu?) humorných scén. Takže dvacet procent. Navíc jsem sportovní analfabet.

Vikingové z Bronských vršků (1993) (TV film)

Mi se to líbilo. Jednoduché, skoro primitivní, ale děti to hrály dobře. Lucka také. A protože jsem se občas i zasmál některým situacím a hláškám, klidně to ohodnotím jako mírně nadprůměrné dílko.