• Pohádka

Zkurvená noc (2003)

Skvěle propletené příběhy. Snímek má i určitý druh napětí. Pan Swayze se moc nepřetrhl, ale také je fakt, že moc místa neměl. Za ty zápletky a různá překvápka u mne jednoznačně hodnoceno jako lepší nadprůměr. Hodně lepší.

V pasti (1956) (TV film) odpad!

No, ještě že to bylo tak milosrdně krátké. Tahle kritika svobodných voleb v kapitalismu a života tam na mne nepůsobila. Hlubokotvorné myšlenky byly hodně stupidní. Nebo to byl pokus o špionážní thriller? Tak jako tak to celé stálo za prd, ale hlavně že se to natočilo.

Vlčí jáma (1957) odpad!

To je děsný film. Nesnášel jsem ho kdysi, a nelepší se to. Skoro devadesát minut čumět na ubrečený ksicht hlavní hrdinky by mne mělo dokonale uspat, ale nepovedlo se. Skutečně, ona měla skoro celý film neměnný obličej, jak kdyby do něčeho šlápla. Nebudu psát do čeho. Dějově je to jako červenočervená knihovna, nebo ještě horší. Ne, toto opravdu nebrat ani omylem.

Vracenky (1990)

Můj oblíbený film. Připomíná mi mé dětství, i když jsem je měl o dost později. Ale podobné blbiny jsme dělali stejně. Je tu dobré herecké obsazení, nemá to navazující děj, ale spíše takové střípky a čiší z něj trochu odboje proti komárům. U mne skoro plný počet bodů.

Vítězný lid (1977) odpad!

Vřele doporučuji. Ale vezměte si k tomu kýbl na zvratky. Já se dokonce někdy i zasmál, hlavně tomu, jak nám Sověti posílali obilí. Figur jak na orloji, furt se prndá a prndá, prostě agitka nejhoršího zrna. Bohužel to nemohu porovnat se skutečností, neb jsem v dějepise nebyl dobrým žákem. Navíc jsem apolitický, takže jsem tomu vůbec nerozuměl. V postavách jsem měl zmatek asi po desíti minutách, popisky nepopisky. A přiznám se, koukal jsem trochu do karet, ještě že jsem si je do Linuxu stáhl.

Závan smrti (2007)

Pamatuji si, když jsem viděl film poprvé, že na mne nejvíce působila scéna hned prvního objevení podivné postavy venku, mimo auto. On je to na atmosféru skvělý film, ale zbytečně jej shazují dlouhé pasáže rozhovorů těch dvou. Takže za to dvacítka dolů a další za tu míchaninu ke konci. Už jsem nevěděl na čem jsem. Je to škoda, protože to mělo na víc.

Zlatá réva (1977)

Klasická ukázka, co všechno může krachnout jen kvůli babě a jejímu chtíči. Tedy, když chce jinde, a s jiným, ne s manželem. Přímočarý děj, svěží dialogy, občas náznak agitace, takže ve výsledku se na to dívat dá. Podruhé není nutno.

Zdravá vdova 29/169 (1972) (TV film)

Legrační inscenace na nedělní dopoledne. Asi na ni hned zapomenete, ale nevadí, za podívání stojí.

Vyvolený (2000) odpad!

Trest na mně za moji zvědavost. Na konci filmu Rozpolcený jsem viděl Bruce Willise a jeho narážku, na tento film. Tak jsem ho chtěl vidět. Radši jsem měl zobnout flašku alkoholu než čučet na to, jak si dva, nebo tři lidi vyprávějí. I tu havárii vlaku ti umělci přeskočili. Ten dabing Bruceho je hrozný. Nasládlý jako ehm někdo. Jestli toto byl thriller, tak já jsem Kacafírek. Je to nudný a ukecaný film. Nic více.