• Pohádka

Ze soboty na neděli (1931)

Tohle by nedala dohromady ani Vlasta Javořická. Půl hodiny čumíme v zábavních podnicích, pokud tak můžeme tu druhou nálevnu tak nazvat, a pak se na nás vysype překotně celý příběh. Za tem dám dvacet, ale jinak to nestálo za nic.

Všechno bude fajn (2017)

Tak pobavilo, to ano. Rozhodně by některé myšlenky chtělo vytesat do mramoru. Hlavně ta o volbách. Zvláště poslední písnička na konci zasluhuje pozornost. Hodnotit je těžké, dám šedesát procent s tím, že to pro někoho může vypadat jako nadhodnocené.

Toto leto doma (1980)

Nakonec sem přijíždí i maminka ----64/ a už je zde celá rodina. Ale přijel i řezník... Tak pro děti velmi vhodné. V podstatě bez složitějšího děje, jednoduché, malinko úsměvné.

Trampoty vodníka Jakoubka (2005) (TV film)

Nelíbilo. Nebylo to úplně na nic, ale prostě nezaujalo. Zbytečně a uměle protahovaný konec, herci hodně podivní a celkově zvukově nepodařené.

Tři kroky od těla (1934)

Velmi dobrá komedie s pár hluchotami. Pan Lamač velmi dobrý, ale scénář trpí občasnou stagnací. Jako zábava na neděli je to však dostačující.

Lesní rituál (2017)

No ten začátek ušel, ale pak už to bylo zbytečně protahované a tím tedy i trošku nudné. Dvacítku dostává jednoznačně potvora, konečně nový nápad. Takže když dám filmu dvacet, dohromady to tu čtyřicítku dá. Podruhé netřeba.

Tátova volha (2018)

Průměrné dílko s průměrným scénářem. Herci se nijak „nevycajchnovali“ a ani celkově to nijak nepřekročilo hranice nad. Nad cokoli. ** A PŮL

Tiché místo (2018)

Já jsem se domníval, že němému filmu odzvonilo. No nic, to byl vtípek. Holčičího spratka bych řezal nebo ji nastrčil těm potvorám. Mimochodem, jak sežrala ta obluda hned na začátku toho malého smrada, tak jsem si řekl, že si udělají další, a proto mne potěšilo, že jsem se nemýlil. V dalších záběrech byla baba těhotná. K filmu celkově. Pro mne šlo o nechutnou opakovanou kravinu, jen s jednou novinkou, a to že šlo v podstatě o němý film. A to až do zhruba čtyřicáté minuty. To jsem měl nachystáno deset procent za obludu. Jenže pak se to celé otočilo a byl z toho velmi solidní nervák. Proč tak nemohl být celý film? Potenciál na to měl, ale to nééé, to se musí polovina filmu zbytečně prodrbat filosofickými žvásty a nudou. Velká, opravdu velká škoda. Takže u mne je to dvacítka za netvory, a dvacítka za ten nervák. Když k tomu připočtu dobrou hudební kulisu, je z toho lehce nadprůměrná šedesátka. Aha, tak jsem si neuvědomil, že pokud je dobrá jen polovina filmu, nemohu dát šedesát ze sta. Takže u tohoto filmu to bude první výjimka s tím, že když na film koukat podruhé, tak až od asi čtyřicáté minuty.

O podivném draku na Kamenné Hůrce (1979) (TV film)

Tak ten papundekl byl velmi hezký. Herci výborní, takže tato blbinka krásně zaujala a pobavila. Hlavně ten konec a občasné perličky pana krále. Rozhodně oceňuji nový nápad. A také poslední záběr. Ten staví pohádku poněkud do jiného světla.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Asi mi něco uniklo. Zkoumali dno Mariánského příkopu a ta baba mluví o hloubce šest mil. Vzápětí její kolega o jedenácti. Co to mělo být s těmi šesti mílemi? Ale jinak dávám, čtyřicítku za efekty. Pak deset za děj, a to by snad mělo být vše. Upřímně řečeno, čekal jsem to horší. Tak jo. Ještě přidám desítku za to, že jsem se občas zasmál. Ale spíše těm nesmyslům, než že by ve filmu nějaký náznak komedie byl.