• Pohádka

The Green Inferno (2013)

Škoda toho pomalého rozjezdu. Za to mínus. Ale jinak je to jízda jako hrom. Gore efekty jsou udělány velmi dobře. Není jich zase tak moc na takovou stopáž, ale zato jsou na úrovni. Domorodcům, a vůbec všem hercům jsem věřil skoro nadoraz. Eli dokázal, že umí, a že až na ten začátek mu to stále jde. Takže, dle závěru můžeme očekávat pokračování. Klidně bych jej uvítal.

Poslední legie (2007)

Nu, je zde vidět méně peněz, ale přesto jde o vkusný dobrodružný snímeček, určený spíše mladšímu divákovi. Mi se film líbil, protože měl spád, nebyly v tom žádné zmatky a zbytečnosti (mimo ženskou postavu bojovnice) a karty byly jasně dány předem. Protože se mu toho moc vytknout nedá, mohu je s klidným srdcem doporučit jako bezvadný filmík na odpočinkové odpoledne. *** a půl

2012 (2009)

Dal bych plný počet, ale těch canců bylo přece jen moc. Navíc zbytečné a klišovité. Ale jinak musím pět jen samou chválu, efekty byly skutečně nej a dá se říci, že je jich i dost. V každém případě trikaři ukázali, že své řemeslo ovládají dokonale a mají li dostatek financí, dokáží je dovést k dokonalosti. Snímek vřele doporučuji a ty kecačky v klidu přeskákejte.

Díra u Hanušovic (2014)

Velmi příjemné překvapení, pro mne, který počítal s další blbinou. Herci to pojali naprosto přirozeně i s podivným nářečím. Sice jsem nenašel ve filmu žádnou postavu, se kterou bych, byť jen částečně sympatizoval, ale ani mi to moc nevadilo. Ona každá ta figurka měla něco zvláštního do sebe. Děj to nemá, a kupodivu, také mi to nevadilo, bylo to jen dobře. Myslím, že jde o mírně nadprůměrné dílko, které stojí za vidění.---*** a půl!!!!!!!

L.A. Slasher (2015) odpad!

Když pominu stupid kameru a stupid scénář, pak musím napsat, že je to celé stejně bejkárna. V podstatě není vidět vůbec nic, dějově je to statické a ani herci nebyli nic moc. Myslím, že i kdyby to ty obstarožní nány hrály nahaté, film by to moc nepozvedlo. No, trošku jsem tomu pomáhal rychloposuvem, a asi proto jsem to úplně nepochopil. Pokud tedy bylo co.

Hotel pro cizince (1966) odpad!

Vydržel jsem prvních patnáct minut. Pak jsem se díval už jen jedním okem, takže je možné, že mi některé ty naprosto zbytečné popisky unikly. Jinak je to opravdu umění na „vysoké úrovni“. Asi na té nejvyšší, protože jsem z toho nepobral ani zbla. Nebudu si tady hrát na inteligenta a naprosto čestně se přiznám, že už jsem dlouho neviděl větší blbinu. Nemělo to ani hlavu, ani patu, dialogy psal někdo řádně jetý, a tak ani herecká elita tomu nemohla dát vůbec nic.

Nebojte se na Česnečce (1980) (TV film)

No já tomu na chuť nepřišel, ale nevím proč. Přitom Haškovy hlášky jsou tam prima. Já nevím no. Prostě mi to přijde takové celé ušmudlané nic o ničem a prostě tomu něco chybí. Plus panu Haškovi a Čmaňovi, jinak nic moc.

Necronos (2010)

Jednoznačně béčko a jednoznačně amatérština. Ale, maskéři se vcelku vyřádili, trikaři měli žně a gore bylo uděláno velmi dobře. Ovšem mimo technické drobné chyby. Děj netřeba řešit, v podstatě žádný nebyl. Goran to zvládl skoro všechno sám. Já jsem se bavil, jen ke konci to už bylo kapku únavné, kratší stopáž by snímku jen a jen prospěla. Pro mě dobrý film, jsem spokojen.

47 róninů (2013)

Jako, super, ale Japonci mluvící anglicky… to mi tam tedy vůbec nesedělo. Jinak v podstatě hodně podobné „Posledním rytířům“, jen je to zde obohaceno a fantasy prvky, tudíž i o efekty. Tyto nejsou nijak převratné, ale líbily se. Dějově občas hlucho, ale dá se to přečkat. Možná se podívám podruhé a hodnocení upravím, protože 80% se mi zdá moc, a klasických 60% málo. A přitom si za fantasy efekty zaslouží přidat o desítku oproti rytířům.////*** a půl///

Medená veža (1970)

Krásné záběry z hor. Ovšem příběh sám je stupidní jak směna v parlamentu. Ten scénář nemohlo vytáhnout k výšinám ani skvělá herecká čtveřice. A je to škoda.