• Pohádka

Stripped (2012) odpad!

První kus filmu je to found footage, druhý kus to samé střihnuté černobílými záběry jako z bezpečnostních kamer. Celý film se více kecá, než aby se něco dělo. Já jsem ztratil nervy a začal přetáčet čtyřnásobnou rychlostí. V druhé polovině filmu je divákovi servírováno kapánek erotiky, aby neutekl. Na mne to nepůsobilo, ale neutekl jsem a koukal až do konce. Lituji toho. Podruhé to už neudělám.

From the Dark (2020) odpad!

Skoro padesát minut úvod, proložený několika flashbacky. Ty pak zvesela pokračují, lidi se hádají a to je tak zhruba všechno. Hezký vzpomínkový film na to, co kdo udělal, jaký byl tatínek a tak dál. Vůbec netuším, co tím chtěl autor říci. A že by to byl horor tak to ani náhodou.

Grim Reaper (2007) odpad!

Skoro celé ve tmě, to mám děsně rád. Sice to pak ten doktor zdůvodnil, proč tam ta tma je, ale mi tím nepomohl. Neměl jsem na to ani nervy ani náladu, luštit který stín je který a která šmouha je kdo. Tak jsem to vzdal a jen četl titulky. Stejně mne to moc nebavilo a těch dvacet, které jsem chtěl dát za tu tmu nedávám.

The Grim Reaper (1976)

Ta kopie co jsem měl byla v děsném stavu, jako kdyby to někdo točil zubním kartáčkem a jel při tom na divokém praseti. Ovšem mám dojem, že i kdybych měl kopii HD nebo 4K, můj názor by zůstal stejný. Totiž ten, že film je taková divná duchařina. Masky jednoduché, ale některé mají něco do sebe. Snímek je ukecané nic, ale přece jen mu tu dvacítku dám. Za to duchovno.

Ghost Patrol (1936) odpad!

Sci-fi je to proto, že profesor má ten stroj kterým může zastavil motor letadla. Jinak ani další známka čehokoli. Naštěstí je to velmi krátké, takže se ta nuda dá přečkat. Ostatně, ten, koho baví westerny zkrátka nepřijde.

Černý korzár (1976)

Umělecká hodnota je sice nulová, ale pro mne to má hodnotu přímo nesmírnou. A je mi jedno jak se to komu jeví. Pro mne prostě film v podstatě bez hluchoty, jen když se korzár vykecává s tou kozou u jídla, ale to se dá tu chvilku vydržet. Je zajímavé, že hrdinka se všem líbila a mi jako jedinému připadla hnusná s těmi ulízanými vlasy a navíc protivná. To jsou asi jediné dva maličké kazy na jinak skvělém filmu,na který se kdykoli podívám znova. Pravda, ta romantická větev mi tam také vadí, ale bez ní by to nebylo ono.  ------- 90 %

Pelíšky (1999)

Já už nemám co dodat. Není to sice můj nej film, ale přesto se na něj každý rok podívám zas a zas. A nemá to nic společného s tím, že jsem v těch letech tak nějak vyrůstal. Je tu sice pár nesmyslů, ale jde o komedii, takže to není třeba až tak brát. Za ty nesmysly, hlavně s tím promítáním sundávám desítku procent.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Já to pamatuji jako celý film. To rozdělení na dva díly přišlo později. Nevím proč. Jde o skvělou komedii, ale asi ne pohádku, jak je někde psáno. Výborní herci, skvělá kamera a občasné vtípky poskytují výbornou zábavu. Nelze než doporučit celé rodině.  ---------- 90 %

S čerty nejsou žerty (1984)

Velice hezká pohádka s kradeným námětem. Již po několikáté objevený „Čertů švagr.“ Skvělí herci, mimo hlavní role a několik hlášek, které i já občas použiji. Tedy hlavně tu o rebelovi. Dávám celých sedmdesát procent a zcela jistě kouknu na Vánoce znova.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Dávám "jen" osmdesát, že se to více nedrželo knižní předlohy. Ale jinak je to překrásná věcička. Nádherný vzpomínka na dětství se skvělým stylem podání. Jednou do roka koukám znova a znova.