• Pohádka

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

V tomto seriálu mne irituje jedině hysterka Kačenka. Tu mít doma, tak ji vystěhuji. Ale jinak klasika za osmdesát. proč jen za osmdesát? No, kvůli Kačeně, i když přiznávám, že ji paní slečna Kolářová zahrála na výbornou.

Doktorská pohádka (1982) (TV film)

Kdo na tomhle nevyrůstal asi nepochopí. Legrační pohádka, ve které naprosto exceluje pan Menšík a řečeno upřímně, mám pocit, žer některé jeho poznámky a připomínky jsou naprosto mimo scénář. Ovšem o to je to celé lepší. Ani nevím kolikrát jsem se zasmál. Hodně nadprůměrná pohádka z papundeklu.  -------- 70 %

Vánoční Kameňák (2015)

Pro mne je těžké to hodnotit, protože jsem většinu vtipů znal. Tady musím přiznat, že jsem několikrát vyprskl smíchy a celkově se na to dívat dalo. Chyba je v tom, že ostatní očekávají čert ví co. Tohle je dobrá zábava na nedělní podvečer, nebo na jindy, pokud nemáte náladu na cokoli složitého. Já se musím přiznat, že jsem se tomuto filmu nevěnoval zcela naplno, takže zatím dávám jen průměr.--------  50 %

Doktor od jezera hrochů (2010)

Já bych v tom neviděl zase takovou tragédii. Už proto, že předlohu znám a také není úplně nej. Kdysi jsem prohlásil, že je to nejslabší kniha mého oblíbeného autora. Film se jí celkem drží a občas je v něm i legrace. Bohužel mne irituje hlavní hrdina v podání pana Šmída. A dokonce se mi zdá, že tu roli flákal. Ostatní herci sice také nehrají jak na medaili, ale tak nějak se to dá. Viděl jsem horší filmy.

Veneciafrenia (2021)

To je snad spíš nějaká nezáživná kriminálka ne? Nic jsem o snímku nevěděl a tudíž čekal horor, nebo přinejmenším splatter. Není to ani jedno ani druhé, i když to druhé, no… Moc mne to nebavilo, většinu filmu se někdo hledá, takže člověk začne pospávat, nebo si najde nějakou činnost. Mimo Giacoma jsem mi tu nebyl nikdo nějak moc sympatický a až do konce filmu jsem si furt myslel, že Izabella je chlap. Desítku dávám za souboj v divadle a druhou za dekapitaci.

Howl (2015)

Obluda je ucházející, ale vlastně je vidět až skoro k hodině filmu. Nu, tak se to dělá, ale tady zase provedli tvůrci to, co přímí nenávidím. Blikající světlo. Jde o další z mnoha vlkodlačích snímků, který nepřinesl absolutně nic nového mimo místa děje. Nuda a nic jiného. Přesto dám desítku za obludy a druhou za jakýs takýs konec.

Někdo to rád horké (1959)

No, já bych to zase tak nadprůměrně neviděl. Rozhodně to není film, který bych si pustil dva krát do roka. Není špatný. Nepřetáčím rychleji, ale přesto některé pasáže odcházím. Rozhodně to nevidím na sto procent. Mám rád komedie, ale tohle prostě není moje parketa. Když dávám co dávám v hodnocení, nejsem si jist ani tím. Klidně bych mohl dát méně. Ale vzal to čert. Možná se mýlím. Nikdo není dokonalý.------- 30 %

Ducháček to zařídí (1938)

Co k tomu dodat. Snímeček snad ani nemá hluché místo, legrace vlastně od začátku až do konce, takže jednoznačně hodnotím jako hodně nadprůměrný film. Nevybavím si dokonce vůbec nic, za co by se dalo nějaké to procento či bod odebrat. Doporučuji celé rodině.

Becky (2020)

V prvních 10 minutách filmu mi lezl děsně na nervy ten malý arogantní spratek. Naštěstí se to pak změnilo a to dosti razantně. Velmi dobře natočený film s občasnou hluchotou, která však netrvá nikdy dlouho, takže nestihne jít na nervy a nepřinutí člověka zrychlit přehrávání. Příjemnou třešničkou pak bylo pár gore scén.----- 70 %

Na obchůzce (1962)

Pan Chapman tu trošičku chyběl, ale nedá se nic dělat. Norman Pitkin podruhé a zase výborně. Opět si střihl dvojroli a byl v ní skvělý. Bohužel scénárista vyrobil také pár zbytečností, ale vesměs to nestálo za řeč. Opět hodnotím jako nadprůměrnou podívanou vhodnou pro celou rodinu.-----  70 %