• Pohádka

Karavan smrti (2018)

No zase tak špatné to nebylo, jak jsem očekával, ale také nic objevného. Děj příjemně překvapil několika zvraty, ovšem bylo tu i pár hluchot. Ke konci už jsem však ztrácel pozornost.

Maják (2019) odpad!

Formát černobílého čtverečku mi nevadil. Mi vadilo to, že ani za padesát minut autor nevyjádřil skoro nic. A když se tam v padesáté minutě objevila tvář baby, zmáčkl jsem tlačítko zrychleného posunu. Právem. Až do konce filmu se nic nedělo, tedy ne co by stálo za zmínku. Takže zbyla jen moje závist té bouře a samoty. Nevím, co tím filmem chtěl básník říci. Pokud vůbec něco, tak mi to prostě uniklo.

Krycí jméno Holec (2016)

Až do poloviny nic moc, potom už je to velmi dobré. Dokonce z toho udělali skoro thriller. K některým pasážím bych asi měl drobné výhrady, ale nemá smysl se v tom matlat. *** A PŮL

Králíci nemají jména (1990) (TV film)

Zajímavé. Nemám rád filmy, kde se nic neděje a jen kecá. Kupodivu, nevím proč, tohle mne hodně zaujalo. Že by v tom jel pan Poloczek, který tu byl naprosto skvělý? Nebo pan Kroner? Nevím, prostě to bylo velmi, velmi dobré. Dojem kazilo jen občasné pištění flétny nebo co to bylo.

Konfrontace (1971) (TV film)

Stejné jako každá detektivka. Navíc tohle bylo příšerně dlouhé. Ale nepřejížděl jsem a vydržel to do konce. Takže dvacítka a ta je vlastně i dobrým hercům.

Konec jasnovidce (1957)

Velmi dobrá jednohubka s panem Kopeckým a řadou dalších dobrých herců v menších roličkách. Narážka na množství zcela zbytečných úředníků. Dodnes velmi časové.

Kočár pro princeznu (1984) (TV film) odpad!

Další z patlanin o někom, kdo je nějak postižený. Nesnáším tyhle filmy, a proto ani tento ničím není výjimka. Absolutně nezaujal. Klasické klišé o ničem novém. Snad jen trošku zaujal mladičký Ondřej Malý, ale jinak je to prostě k ničemu.

Klíček ke štěstí (1992) (TV film)

Jako dítě bych utekl od televize hned na začátku, kde se baletilo. Lezlo mi to na nervy už jako malému a tady také Ještě k tomu to pitomé zdrobňování jména Václav. Nedávám téhle propletené podivnosti nic, ale zato dvacku chvilkovému vystoupení Sabiny ano.

Když hraje klarinet (1985) (TV film) odpad!

No strašné. Jako hudebnímu barbarovi to i ten klarinet naprosto zprotivilo. Navíc nesnáším, když někdo někomu cokoli vnucuje a tady je to fakt až moc. Nakonec zaujala jen Veronika Jeníková s bubnem, takže ta dostane desítku. Nic jiného se tu kladně hodnotit nedá.

Kanárská spojka (1993)

Já tyhle voloviny můžu pořád. Tady jsem se místy opravdu bavil. Vyšší hodnocení dát nelze kvůli děsné technické stránce filmu. A také kvůli zbytečnému natahování. Na konci už to bylo jako seriál a už mne to přestalo bavit.