• Pohádka

Svatá hora (1973)

Co o tomhle veledíle napsat. Pokud to jde vyjádřit písemnou formou, tak já to nedokáži. Ale zkusím to. Obrazové pošušňáníčko pro jednoho, odpudivá stoka pro druhého. Na diváka se valí bizarnosti jedna za druhou. Jedni jsou šokování a odcházejí, druzí si slintají na bradu. Silně kontroverzní film, který asi nejde pochopit tak, jak je zamýšlen. No, nechám toho, nedokáži vystihnout ani trochu atmosféru tohoto snímku. Přinese vám něco? Posune vás někam? To musí každý posoudit sám. Nabízí se hodnocení od nuly ke stovce a já nevím kolik dát. Ke konci to totiž trochu ztrácelo. Co? Já nevím, všechno. Ale nakonec, napoprvé… I za tu krásnou hudbu v první části filmu.

Hibernatus (1969)

Klasika, ono asi není co dodat. Možná se to zdá zpočátku pomalejší, ale i přesto je to skvělý film. Konečné sdělování pravdy Paulovi je scéna, kde se pan Funes opravdu vyřádil.

La Nuit de la mort ! (1980)

Podle hodnocení jsem tušil, že to pro mne nebude, ale začátek byl velmi dobrý. Ovšem pal se to zvrhlo v pobíhání sem a tam a pátrání po důkazech. To už mne po nějakém čase začalo nudit a ke konce jsem málem usnul. Je to škoda, protože našlápnuto to mělo dobře. Takže hodnotím triky v první části filmu a obě scény které jsem pojmenoval nástup důchodců. To bylo docela silné, ale při tom to také zůstalo. Váhal jsem mezi dvaceti a čtyřiceti procenty a nakonec tedy 40 zvítězilo. Přestože ani ten konec nebyl podle mého názoru nic moc. Nechtělo se mi nějak věřit, když ta holčina utíkala pryč, že si stihla skáknout pro kabát a kabelku. Ale překvapení tam bylo, tak ta dvacítka tomu sedí. Podruhé vidět však ani omylem.

Scare Package (2019)

Pro mne příjemné překvapení. Ačkoli snímek není řazen do kategorie komedií, což se dost divím, několikrát jsem prskal smíchy. Skvé triky při kterých se kečupem rozhodně nešetřilo. Občas si vyhrál i kameraman. Herci to moc vážně nebarali a to je jen ku prospěchu věci. Ještě to měli škrábnout trochou erotiky a vylepšit mezihry a bylo by to u mne za stovku. Ale já si myslím, že i těch osmdesát je dost. Více takových filmů.+++(2x-20210428)

Lízin let do nebe (1937)

Tak on to byl rozhodně spíše příběh o učitelce a tajemníkovi. Líza samotná byla jen vedlejší věc. Nevadilo. I když to bylo melodrama dle červené knihovny, ten konec se mi líbil. A za něj ta dvacítka navíc.

Lízino štěstí (1939) odpad!

Na rozdíl od první části je to tu už moc zamíchané, konec se nepovedl, takže je to jen ta slaďárna. Nic pro mne. Navíc mne iritovalo to zveličování studia.

Mistr Pleticha a pastýř Jehňátko (1987) (TV film)

Ona je to vlastně blbost, ale herecký koncert scénky nákupu u pana Nárožného za asistence pana Kopeckého byla naprosto excelentní, takže jsem si ji musel pustit znovu. Ale bavil jsme se i celkově.

Le evase - Storie di sesso e di violenze (1978)

Škoda že do toho nas..li tu politiku. Dost to tím pokazili. Ale co, nejde o nějaké umění, ale o zábavu. A té je tu dost. Trochu i té erotické, ale především když koukáte na tu amatéřinu. To se asi nasmějete nejvíce. V tom domě je to pak dost nuda, ale scénárista to zachránil častým svlékáním, takže se to dá přečkat. Těžko snímek hodnotit. Podruhé fakt ne.

Láska In Memoriam (2007) (TV film)

No, je to blbina všech blbin, ale blbiny rád a lhal bych sobě, kdybych nepřiznal, že jsem se místy bavil. Dobrá a dvacet ještě přidám za ty dvě ucházející písničky.

Křišťálová noc (1966) (TV film) odpad!

Kriste Jéžiši a stále dokola. Koho baví dialogy a hádky, ale také hlavně to, kde se absolutně nic neděje, tak ten si to vychutná. Holt jsem naletěl na název, no.