• Pohádka

Zlepšovák (1959)

Úsměvná jednohubka, u které se člověk skutečně odreaguje. Herci velmi dobří. Takové věci se už dnes asi nedělají.

Monster Party (2018)

Až na dost hluchých míst to vcelku ušlo. Gore sem tam ano, ale ne v nějak velké míře. Podruhé není nutno vidět.

Poe a vražda krásné dívky (1996) (TV film) odpad!

Za názvem téměř detektivním se divák dívá na věčně ožralého Poea pokud se už občas objeví náznak děje, začne do toho mistr plácat své veršíky. Ty zde znějí naprosto nechutně a jejich smysl a krása naprosto zapadá. Nemám nic proti poezii, ale musí být na patřičném místě v patřičné náladě. Tohle celé je prostě blivajz k nestrávení. A to některé věci do Poea mám celkem rád.

Pohádka o touze (1991) (TV film) odpad!

Tohle se mi začalo protivit hned na začátku. A pak už to jen pokračovalo. Něco hnusnějšího, co se vydává za pohádku jsem už dlouho neviděl. Fuj. Všechno hnus včetně kostýmů.

Possessor (2020)

Tak mé seznámení se synem slavného režiséra proběhlo v mezích středních, až možná drobátko, ale jen drobátko nadprůměrných. Ano, myslím tím tento snímeček. Není to žádná pecka, ale kupodivu jsem se na hodiny nedíval, takže za to je první zasloužená dvacítka a druhá je za to co mám rád, ale pouze ve filmu. Totiž za gore scény. Psychologii snímku zde rozebírat nebudu, ne to nemám buňky. Něco z artu v tom rozhodně bylo, ale přesto tyto pasáže nepůsobily nudným dojmem. Což mne samotného překvapilo. Nu, což, necháme zatím zlatý střed. ** A PŮL

Pohádka z šafránové louky (1980) (TV film)

Roztomilá věcička s krásnou Terezkou Pokornou. I pan Nárožný stojí za zmínku. Takže to celé kazí jen Nesvadba. Tohle mohu i vícekrát po sobě. Proč, to netuším, prostě se mi to líbí.

Posel úsvitu (1950)

Jakože životopisy nějak nemusím, tento se mimořádně povedl. Není to nic světoborného, ale prostě mne to kupodivu zaujalo. Že by za to mohl představitel hlavní role?

Pohádka z větrného mlýna (1996) (TV film) odpad!

Tak já jsem raději pro klasické pohádky. Zde se tento prvek objevuje až po dvaceti minutách a působí spíše rušivě, než aby zapadl do konceptu. Je to divně barevné a nudné. Nelze dát ani tu dvacítku za účast mé favoritky Sabiny.

Pomsta (2019)

Samoúčelné rvačky a že jich není málo. Rozhodně se při nich nešetří červeným barvivem a jejich aranžmá nemá chybu. Snímek má jen pár krátkých hluchot, takže má vcelku spád a břink. Představitel Caina je velmi dobře zahrán. Budiž dáno filmu sedmdesát.     *** A PŮL

Smrtící posedlost (2019)

Mňo, tak já tuhle "Smrtící nenávist" hodnotím jen za to, že to mělo skutečně spád, obešlo se to bez klasických ukecaných scén a místy to bylo i napínavé.To já cením, protože takto nějak má vypadat thriller. Ovšem jinak, je to děs běs. Nepřemýšlejte, jen koukejte. Přesto si to šedesátku zasloužilo.