• Romantický

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Na druhý díl jsem se hodně dlouho těšila a moje nadšení ještě stouplo, když jsem si projížděla první hodnocení, které byly vesměs pozitivní a mnoho lidí navíc hodnotilo lépe než u jedničky. Bohužel, právě tohle je příklad toho, že mé subjektivní hodnocení se může od názoru ostatních lišit. Dvojka je sice opět nadprůměrným animákem, se všemi mými oblíbenými postavičkami v čele s Mavis, ale přijde mi, že se z příběhu vytratilo ono kouzlo, které měl první díl. I vtipu je tam podle mého názoru o něco míň, některé fóry se navíc opakují z prvního dílu. Film jsem si opět užila v původním znění ve Slovanském domě, ale při odchodu z kina se zkrátka neopakovalo ono nadšení, které si pamatuju z doby před třemi lety. ~(3,6)~

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Určitě lepší než předchozí první část. Dějově to působilo mnohem víc dynamicky, na čemž se samozřejmě podílela i míra akce, která se zde odehrává. Chvílemi se navíc dalo napětí téměř krájet. Vzhledem k tomu, že jsem četla knihy, mě ve filmu sice nečekalo nic, co bych naprosto nepředvídala, ale i tak jsem si tenhle závěr užila. Navíc mě bavilo sledovat, jak Josh Hutcherson herecky zvládá roli Peety s pošramocenou psychikou, o Jennifer Lawrence a jejím vždy nadprůměrném výkonu ani nemluvě... Zklamala mě snad jen hudba - přála jsem si, aby film opět příšel s nějakým hudebním hitem typu Eyes Open od Taylor Swift, který byl v prvním díle, nebo aspoň s jakoukoliv zpívanou písničkou (i kdyby to měla být jen chytlavá zpívanka typu Hanging Tree z předchozího dílu), ale až do konce hrála pouze instrumentální hudba, ani v titulcích se nic neobjevilo. Trochu škoda. ~(4,0)~

Initiation Love (2015)

Nebudu samozřejmě nic prozrazovat, ale závěrečná překvapivá pointa je skvělá a vyzdvihuje celý film o stupínek výše. Jinak je to v zásadě film o milostných vztazích a o prvních láskách, které nemusí nutně vydržet (a možná je to dobře, protože si tak člověk uvědomí, jaký partner je pro něj do života ten pravý a jaký ne...) Každopádně až do konce se to tváří jako poměrně standardní vztahovka, než dojde na ono rozuzlení. Bavilo mě to a bylo příjemné vidět po delší době v něčem Matsudu Shotu, přestože se jeho postava pak ve filmu začne chovat dost agresivně... Stejně jak hlásá samotný oficiální plakát, je to film, který určitě budete chtít vidět dvakrát. Já mám k tomu ještě i bonus, protože vlastním předlohu autora Inui Kurumiho, kterou si hodlám v blízké době přečíst - jsem upřímně ráda, že v tomhle případě jsem si zvolila pořadí nejdřív vidět film a pak přečíst knihu, protože film ve mě vybudoval ještě větší zvědavost, jak je to všechno v knižní předloze popsáno. ~(4,3)~

Itamu Hito (2015)

Viděno 18.2.2015 v kině MOVIX, Ario Kameari, Tokio. Už podle názvu jsem tušila, že "Smutnící člověk" nebude tak úplně typ filmu, který by se shodoval s mým náhledem na život, ale i tak mě něco táhlo do kina jít se na to podívat. Musím uznat, že je to dost povedený film s dobrými hereckými výkony. Tak trochu melancholický, místy syrově reálný, jindy na hranici reality a snu. Nevidím sice důvod, proč by někdo chtěl dobrovolně smutnit nad smrtí cizích lidí, ale z pohledu hlavní postavy to působilo tak nějak správně, protože se soustředil na "pocit lásky", který zasnulý člověk zanechal, a jak sám řekl (volná parafráze): "Nedokážu cítit nenávist k vrahovi. V mém zájmu je soustředit se na zemřelého člověka a přemýšlet nad lidmi, které miloval a kterými byl milován. Kdybych cítil nenávist, v mém vědomí by nebyly myšlenky na zasnulého, ale na jeho vraha." A to je rozhodně něco k zamyšlení v dnešním světě, kde lidi zbytečně věnují spoustu energie na to, aby nenáviděli / pomlouvali / shazovali ostatní. Takže film může rozhodně nabídnout nějaké zajímavé podněty. Možná by stálo za to si přečíst předlohu. ~(3,7)~

Já, Earl a holka na umření (2015)

Krásně upřímný a přirozený film, bez zbytečného líbivého vtírání se divákovi. Jen byl bohužel o něco smutnější, než jsem původně čekala. ~(3,7)~

Jurský svět (2015)

Mnohem povedenější, než jsem vůbec čekala. Pokud to člověk bere čistě jako hollywoodský trhák, který klasicky hraje dost na efekt, dokáže si to plně užít. Spíš tedy, než přemýšlet nad tím, jaký je to v podstatě nesmysl, který má dost logických mezer a nedořešených věcí (např. co se tedy pak stalo s těmi všemi utečenými dinosaury?), je třeba se pouze pohodlně usadit a užít si celou tu jízdu. Protože má podle mého názoru dokonale vyváženou dávku napětí a humoru (plus trošku té romance) a zkrátka a jednoduše se u něho člověk ani chvíli nenudí. Byla jsem víc na jehlách než nedávno v kině na hororu Poltergeist a zasmála jsem se více než v poslední době u filmů, které jsou oproti tomuhle klasifikované jako komedie. Takže Hollywood se tentokrát trefil do černého. Je v tom cítit kouzlo starších velkofilmů, ovšem v efektním hávu nových technologií. ~(4,0)~

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Humorně odlehčený špionážní retro film. Některé scénky a dialogy tam byly dost povedené, ale musím uznat, že to nebyl úplně můj styl humoru. Henry Cavill mě ale každopádně zaujal svým charisma (znám ho už dlouho, ale ve filmu jsem ho viděla poprvé). ~(3,2)~

Kučibiru ni uta o (2015)

Viděno 6.3.2015 v kině MOVIX, Ario Kameari, Tokio. Těšila jsem se na tenhle film od první chvíle, co jsem viděla trailer. A jak jsem předvídala, byl to příjemný a svěží snímek, na čemž se částečně podílelo i to, že byl zasazený do prostředí prefektury Nagasaki na jihu Japonska. Hlavně to ale bylo hudbou a celkově příběhem točícím se okolo školního pěveckého sboru a zprvu nepřístupné pianistky, která se na škole stává novou učitelkou. Zkrátka moc hezky podaný příběh spojující hudbou životy několika lidí. Ústřední píseň v podání Angely Aki tomu všemu krásně vévodila. ~(4,2)~

Ladíme 2 (2015)

Nadšení, jaké jsem měla z jedničky, se sice úplně neopakovalo, ale v kině to pobavilo. Tenhle film podle mě hodně sází na vtipné hlášky, které sice nebyly špatné, ale možná by to chtělo se spíš o něco víc soustředit na to, co má být ve filmu ústřední, totiž hudba. Hudebně mi tam oproti jedničce něco chybělo. Čísla sice byla parádní, ale z nějakého důvodu mě tam ani jedna písnička nenadchla maximálně, což se naopak u prvního dílu stalo. Přesto ještě hezký průměr. ~(2,9)~

Láva (2015)

Milý filmík, který je nutno vidět v původním znění, jelikož to stojí na slovní hříčce Lava x Love. Především pěkná animace. Viděno v kině jako úvod před zahájením filmu Inside Out. ~(3,5)~