Síla psa (2021)

Výborne podaný príbeh z divokého západu, ktorý nie je westernom, ale dobovou drámou, mám rád takéto nesúvislé rozprávania, kde si musíte najprv obraz poskladať a pritom aj rozmýšľať, kde sa tiahne hlavná dejová línia, možno nudné, ale skúste si to pozrieť osamote a nerušený akýmikoľvek vplyvmi, takže 65%.

Lovci dinosaurů (2005) odpad!

Je to hrozné, od námetu, cez scenár, kameru, réžiu, efekty, nerozumiem niektorým vcelku dobrým a úspešným aktérom, že zobrali takéto party v totálnej kravine, a asi najviac ma ranila moja obľúbenkyňa Kata.

6 měsíců stačí, drahoušku (2018)

Preukrutná sprostosť, takmer nič tu poriadne nefungovalo, je to amatérske a ešte k tomu detinské a aj odfláknuté, takže 10%.

Inherent Vice (2014)

Ťažká magorina so spleťou mätúcich mien, nezrozumiteľných konaní, zmátožených postáv, bľabotajúcich monológov, kopcom hlbokých myšlienok bez akejkoľvek zmysluplnosti a skvelým Joaquinom, takže 35%.

Red Notice (2021)

Dannyho tlupa či Indiana Jones to síce nie je, ale chlapi sa dosť poznažili, dlho som bol presvedčený  o ľahkom nadpriemere, ale koniec ma dostal, najviac celá sekvencia s ryšavcom Edom, tých dvoch utajených milencov síce nemusím, ale Ryan je moja srdcovka, ktorá nielen tu odviedla robotu aj za nich, takže 75%.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Ešte viac tvorčieho exhibicionizmu, silenej amatérčiny, prihlúplych dialógov, podpriemerných hercov a výseku, určite ide o zámer, ale mňa takéto nebaví, takže 15%.

The Deep House (2021)

Značne nesympatickí aktéri poväčšine čumiaci do zasraných škatuliek, omieľajúcich nezmyselné technické spojenia o zaznamenávaní reality pre podobne trafených pošahancov, a ktorých vlastne ani nebaví prežívať skutočný život, lebo ich cieľ je mrte lajkov vo virtuálnom priestore, k tomu prisprostastý scenár a strašne zlé spracovanie, jediné, čo stojí za to je fakt, že zgegli, teda aspoň dúfam, takže 15%.

Třinácté patro (1999)

Značne zamotaná hra s virtuálnymi realitami a dosť neduživá výprava spôsobili neatraktívnosť tohto kúska, možno neprávom, ako tak kukám na okolo píšucich akademikov, ale pre mňa to bola dosť nuda, takže 35%.

Mrtvý sníh (2009)

Pokus o odľahčenie celkom seriózneho, krvavého a odpudivého žánru, tých zábavnejších sekvencií je tam síce len zopár, ale sú o to podarenejšie, len škoda množstva hlúpostí, ktoré síce do hororu patria, ale keď má siahať na vyššie méty, chlapi sa ich musia vzdať, takže 35%.

Duna (2021)

Oplatilo sa čakať, ohromne vymodelovaný nesfilmovateľný román, ktorý očarí snáď po každej stránke, oproti kinopredchodcovi chlapi celkom jasne nasvietili dejovú štruktúru a zápletku, potlačili neprehľadnú spleť mien a názvov a potlačili myšlienkové bezobsažné výrony hlavných hrdinov, toto všetko mi nenormálne chýbalo pred rokmi, keď som sa snažil niekoľkokrát vstrebať Lynchovu psychošinu, takže 90%.