Líbáš jako Bůh (2009)

Českým novodobým "komédiám" sa zďaleka vyhýbam, občas sa však stane, že pri telke pridriemnem, a tým pádom nestihnem včas prepnúť, aj v tomto prípade som sa nechcene prebral do niečoho, čo mali zakázať, aby to neohrozovalo duševné zdravie už aj tak dosť nakazených človekov, nemá zmysel to komentovať, akurát ľutujem niektorých aktérov, že si musia takýmto spôsobom prilepšovať osobný rozpočet, takže 15%.

Black Widow (2021)

Nádejal som sa, že prvotina zasvätená novému hrdinovi, bude aspoň trocha originálna a pútavá, prerátal som sa, remeselne odvedená práca v trikovom štúdiu a dorobená na mocných počítačoch už dávno neohuruje, no dobre, adolescentov nerátam, chlapi si mysleli, že to ozvláštnia pridlhými naivnými dialógmi o podstate a zmysle života, no celé zle, pretrpel som to, ale zase mi na dlhý čas evendžeri odpadli od chuti, takže 20%.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Keby chlapi podržali trend prvej polovice, bolo by to celkom fajn kino, slepúch by sa naďalej pohyboval vo svojom ošahanom teráriu a postupne by kynožil odroňa za odroňom vcelku edukačným spôsobom, ale nie, nestačilo rozvinúť spôsoby rozšíreného využitia domáceho náradia, bolo treba vyjsť za obzory a zatiahnuť do príbehu absolútnu tuposť s kuchárkou všelijakých fajnotiek a hordou jej pomocníkov, a tým sa všetko doterajšie posralo, takže 20%.

Pokoj naproti (2009)

Dobrá myšlienka v pôsobivom lynchovskom šate, celkom zaujímavý časový sled, teda skôr nesled, zaujímavé typy hercov predvádzajúcich kvalitné výkony, akurát mi tam občas trochu zaškrípala logika zápletky, ale možno som len nepozorný, takže 65%.

Na jeden nádech (2018)

Komorný apokalyptický kúsok, ktorý sme už mnohokrát videli a nemá čím prekvapiť, chlapi si mysleli, že keď do klasického príbehu zakomponujú dieťa v sterilnej bubline, vytrhne ich to zo šede a fádnosti, takže 20%.

Krajina snů (2019)

Nevýrazný pokus o romantickú gangsterku, rozumiem tomu, že sa to asi chcelo odlišovať od akčnejších a brutálnejších kúskov s klonmi Bonnie&Clyde, asi preto ide o zobrazenie veľmi krátkeho úseku krátkeho života s akcentom na prerod psychiky mladého muža, ktorý zostal načisto v područí skúsenejšej polovičky, akurát to nejak nevyšlo, takže 40%.

Jízda do pekel 2 (2008)

Dôstojný nástupca Jednotky, ako bonus chlapi pridali dementnejšieho jedného hlavného trubiroha, inak ide všetko po starom, takže 15%.

Jízda do pekel (2001)

Pritrúbla diaľničná komédia o dvoch tupcoch zahrávajúcich sa s nasratými kamionistami, chcelo to byť hororom, lenže toľko sprostosti z filmu spravilo ťažko pozerateľnú nechcenú paródiu, takže 15%.

Patro smrti (2007)

Nadmieru prekombinované a nudné, neznámi aktéri hrajú za kus dolára a nie so srdcom, k tomu pramálo logiky, takže 25%

Nadějná mladá žena (2020)

Samotná prítomnosť Carey znamená v mojom prípade hviezdu navyše, a to nielen z čisto pudových dôvodov, jej herecký prejav sa mi proste páči, v tomto prípade je ohromne zaujímavý aj príbeh, v ktorom odviedla pozoruhodný výkon, je to silné aj v rovine sociálnej a psychologickej, aj keď ten záver by som až tak optimisticky neriešil, takže 75%.