Skryté zlo (2018)

Ukrutne primitívne, počnúc námetom, cez scenár, spracovanie, réžiu aj hudbu, končiac strašidelne nesympatickými aktérmi, takže 15%.

Démon zatracení (2019)

Balada o lesnom duchovi, ktorý okrem kántrenia a konzumovania dorastencov maže spomienky na nich u ich rodinných príslušníkov, samo o sebe to nemusí  byť žiadny horor, lebo dnešní mladí smradi vedia byť častokrát oveľa väčšie špiny ako taký mierne nadpriemerný lesný duch, lenže chlapi to poňali tak klasicky a úzkoprso, a tak je zlo neoriginálne zobrazené ako zlo, rodičia ako nedomýšľaví tupci a detiská ako nevinné naivné obete, ešteže nám to na konci trošku zamotali, inak by to bola ohromná klišoidná nuda, takže 35%.

Černý víkend (2019)

Kurevsky ťažká téma, ktorú väčšina človekov nechce a nedokáže racionálne chápať, tvorcovia vsadili na silný príbeh, filozofické otázky a ohromne kvalitnú zostavu aktérov, možno mohli trošku ubrať z teatrálnosti a strojenosti, takže 80%.

Žena v okně (2021)

Mám z toho rozpačitý dojem, ani nie preto, že je to variácia variácie, skôr kvôli vystavanému príbehu, ktorý občas nedáva zmysel, občas sa nedotiahne, občas nemá logiku, celé sa to chce hrať na psychotriler, akurát všetky úrovne zostávajú niekde na polceste, takže 40%.

Zprávy ze světa (2020)

Značne nereálna westernová roadmovie, po viacerých stránkach je to nedopracované a to je škoda, lebo nosný príbeh je hoden kvalitnejšieho scenára, pozerá sa na to síce dobre, len treba vypnúť centrum myslenia, takže 40%.

Zvrácenost strachu (2020)

Nečakane kvalitný kúsok, začína úplne nudným zobrazením unikátnej zálesáckej rodinky, postupne to prechádza do roviny psychologickej drámy, kedy žene začne uletený ekologický štýl života liezť mierne na nervy, hlavne kvôli budúcnosti ich potomka, potom príbeh prehodí výhybku na animal survival, lenže keď nám chlapi ukážu spútanú namodralú mŕtvolku, začíname tušiť, že vĺčko tĺčko je v tom absolútne nevinne, prechádzame do fázy psychotrileru s podivným maníkom s ešte podivnejším kukučom, no a záver je vyslovene pre fajnšmekrov, takže 80%.

Nechte ho jít (2020)

Škaredé kino, vôbec nie kvôli spracovaniu a výkonom, ale kvôli krutému zobrazeniu hrubosti a tuposti polodementných vidieckych chrapúňov, ktorí sa cítia pánmi sveta na svojich obmedzených škvarkách zemegule, presah filmu do dnešných čias by mal byť poučný hlavne pre naše usoplené demokracie, je ťažké posúdiť, či je pre našu civilizáciu väčším zlom tupec v rovnocennej komunite zakomplexovaných sedlákov v okrese Dolný Výplach, alebo premotivovaný polovičný magister deprimujúci polovicu národa z vládneho kresla, odkaz tvorcov filmu je jasný, z pomaly plynúcej smutnej drámy sa kvôli podivnej čvarge s prevrátenými hodnotami stane gradujúca akcia o starej pravde, že na hrubé vrece hrubá záplata, skvelé výkony vo všetkých profesiách, takže 85%.

Stolen (2009)

Pomalá, zádumčivá a dosť temná dráma s kriminálnym podtónom, ktorá neprávom unikla všeobecnej pozornosti, napriek neakčnému štýlu si zaslúži bdelosť a vnímavosť od prvej po poslednú minútu, takže 65%.

Wonder Woman 1984 (2020)

No dobre, zase som sa raz bláhove pomýlil a nepočúval som vnútorné hlasy o mizivej úrovni filmových komixoviek, padol som do siete tupej komercie bez akéhokoľvek nápadu, invencie, fantázie, logičnosti a aj kumštu, je to po všetkých stránkach trapošina a mierne to zachraňuje zatiaľ trvajúci šarm Gal, hrá síce ako ochotníčka z Hornej Lehoty, ale fajne sa na ňu kuká, takže 20%.

Prázdnota (2020)

Buď som precitlivelý, alebo som stratil trpezlivosť s mozgodlabovými kúskami, ale mám pocit, že za posledné obdobie sa vyrojilo nadmieru zamotaných príbehov, kde sa stratili nielen diváci ale aj samotní tvorcovia, moje hodnotenie odráža presýtenosť kinopriestoru takýmito sprostosťami, na ktoré si zajtra ani len nespomeniem, takže 20%.