Hellraiser: Judgment (2018)

Celkom zbytočné, pretože to neprináša žiadny kvalitatívny a zážitkový posun, len samé pritrúble drísty medzi litrami krvi a kilami tkanív, akurát to znižuje hodnotu originálu, niežeby ten bol zrozumiteľnejší a krvavejší a drsnejší, ale bol prvý, takže 20%

Monster Hunter (2020)

Milena ešte ide ako fréza, a keď nejde, vytreští na vás tie halucinogénne zelené oči a ponúkne vám čokoládu, no nedajte jej aspoň jednu hviezdu, druhú za roztomilú fantasy rozprávku s kopcom blbostí a nezmyslov a nedopovedaných súvislostí, takže 35%.

Pach krve (2021)

Beriem to ako pošpinenie mena kultového filmu, hovorím filmu, lebo za zmienku stojí akurát pôvodný kúsok zbytočne pokračujúcej ságy, tuto sa to chlapi snažili domotať s pár realistickejšími trilermi ako boli Village alebo Wicker Man, pridali trochu krvi, kostí a tkanív, čím predpokladali, že to bude stačiť, nestačilo, takže 20%.

These Final Hours (2013)

Bol by to zaujímavý kúsok na obraz Melancholia ale menej psycho, alebo Deep Impact ale menej výpravne, nevyrovnané herecké výkony a nedotiahnuté zápletky to zbytočne utápajú do zabudnutiahodných úrovní, takže 30%.

Přání smrti (2018)

Bruce upadá pomaly ale isto do podpriemeru, nie že by už nemal paru, ale upisuje sa céčkovým mindžovinám, ktoré mu len kazia rokmi nadobudnutú prestíž vo svete akčných filmov, toto je len ďalší z početných kamienkov do mozaiky zbytočných zárezov, takže 35%.

Začalo to jedné žhavé noci (2001)

Ohromne som sa pobavil, veľmi umne a pútavo poskladaný príbeh o jednej z najväčších mužských slabostí, treba však jedným dychom vyhŕknuť, že Liv v hrdzavej podobe je pochopiteľný dôvod na zatmenie mysle, výborne napísané, zrežírované aj zahrané, takže 85%.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Bez debaty parádne kino, spôsob zobrazenia a prerozprávania v podstate thrilerového príbehu je unikátny, nie je to však film na všedné pozeranie, musíte si nájsť čas, správne sa naladiť, uviesť schránku do pohodového módu a vtedy je výsledok zaručený, ja som sa pokúšal Vykúpenie odsledovať asi šesťkrát a bezvýsledne, neboli splnené vyššie uvedené podmienky a tak to dopadlo len niekoľko desiatok minútovými odpozeranými výrezmi, pri ktorých unikal celok aj pôžitok, zmenil som taktiku pozerania a métu som dosiahol, musím však povedať, že napriek výnimočnosti považujem tento film za mierne preceňovaný, ale možno je to len môj skreslený dojem, takže 90%.

Madisonské mosty (1995)

Len tak na okraj – Meryl dáko nemusím a žuvačkové romantiky už vôbec nie, preto mi je samému divné, ako som si tento kúsok zamiloval, určite má veľkú časť obdivu na svedomí Clint, nedám naňho dopustiť, jeho štýl riadenia celého filmového štábu je podľa mňa výnimočný a na výsledku je to vidieť, okrem toho sa patrične vyžívam pri filmoch nastoľujúcich ostré až nepríjemné otázky, a tu sa vyskytla úplne brilantná – žiť do smrti v pokojnom, zabezpečenom, nevzrušivom rodinnom vzťahu, alebo to všetko vymeniť za naplnenosť, hektiku, adrenalín, dobrodružstvo so životnou láskou, no a majster Clint mi to uspokojivo podal s jemu vlastným štýlom, takže 90%.

Osudové pokušení (2020)

Značný kopec klišé pospájaný hustou niťou zápletiek, z ktorých niektoré nie sú na zahodenie, akurátže chlapi zbytočnými absurdnými chybami a nedomysleniami stiahli celok výrazne pod priemer, takže 35%.

Mořská horečka (2019)

Zámerom nebolo urobiť blokbaster na ohurovanie más, to vidno na prvý aj druhý pohľad, napriek tomu to nie je nízkorozpočtová nepozerateľná sračka s kopami stupídnych dialógov a otrasných trikov, je to také realisticky surové vizuálom aj aktérmi, neskĺzne to do lacných rovín a aj záver je celkom realistický, takže 40%.