Havel (2020)

Pripúšťam, že autor sa chcel odlíšiť od normálnych životopiscov a životozobrazovačov, akurát mi práve tento spôsob vôbec nereže, rozporuplné sú aj reakcie akademickej obce, preto ma to len utvrdzuje v tom, že tento štýl nie je celkom stráviteľný, takže 35%.

Dědictví (2020)

Načisto precenený film, ktorý sa pozerača snaží silou-mocou zaseknúť na háčik akože tajuplného vyvrcholenia, nefunguje to, občas síce dôjde k náznaku záberu, ale rybky sa nedajú, ničmenej je interesantné vidieť Simona v úplne odlišnej podobe ako sme navyknutí, takže 30%.

Last Christmas (2019)

Tešil som sa predčasne, je to na mňa až príliš sirupové, stále si nie a nie zvyknúť na Emíliin prapodivný herecký vizuál, doporučil by som vytrhať na pätinu obočia a natiahnuť čelovú kožu do pol temena, samozrejme bez záruky na zlepšenie, takže 20%.

Pokoj (2019)

Nedá sa tomu uprieť určitá originalita a zaujímavé zvraty, k tomu herecky vyzretá a stále mlado krásna Olina, akurát to dosť utrpelo hlavným protagonistom, ktorý je nudný, nezaujímavý a neherecký, inak by to bola veľmi slušná mystéria, takže 60%

Láska navždy (2020)

Vôbec nerozumiem tomu, prečo sa točia takéto prisprostasté vykrádačky slávnejších, síce tiež prihlúplych, ale aspoň kvalitnejšie spracovaných kúskov, jediné, čo môžem na tejto tínedžerskej fantasmagórii oceniť, je marketingová prezentácia, dal som sa nachytať na upútavky, ale na toto plne platí výrok môjho prapredka: "Z hovna bič neupletieš!", takže 15%.

Amonit (2020)

Herecký koncert pre ženské trio Kate+Saoirse+Gemma, raz za čas mi takéto kúsky pohladia dušu, obzvlášť keď v nich ide taký typ ako Kata, ohromne pôsobivá je schopnosť všetkých troch bez slov vyjadriť podstatnú časť príbehu, takže 80%.

Tlusťoch (2020)

Občas prebleskla hlbšia myšlienka, občas zaznela podarená replika, občas prebehla humorná scéna, ale ako celok mi to prišlo akési zlátané, ako keby chlapi nevedeli, ako to má vyznieť, škoda, lebo Melovi držím prsty, takže 25%.

Nevinná lež (2019)

Pripúšťam, že hlavná myšlienka filmu je pre obyvateľstvo zemegule nanajvýš aktuálna, akurát si to nedokážeme pripustiť, pretože je smutné, ak jeden vyšinutý jedinec dokáže držať za gule masy akože normálnych človekov, mne ale to spracovanie akosi nerezalo, vlastne celkovo mi nereže, ak mám bezhlavo veriť v niečo, čo už na druhý pohľad nie je také, ako sa tvári, takže 25%.

Thanatomorphose (2012) odpad!

Čo už, aj takéto sa pasuje za umenie, ja nedokážem pochopiť pohnútky autorov niečo podobné zo seba vyplaviť, kto je cieľová skupina ich výplachu a ako sa môžu akademici na niečom podobnom s krochkaním odbavovať, tak si odpoviem sám po prvé - sú to exhibicionistickí devianti, po druhé - oni sami, po tretie - ľuďom čím ďalej tým viac jebe, takže 0%.

The Special (2020)

Bizarný námet pre mierne vyšinutých jedincov, tí onakvejší pozrú a viac-menej rýchlo zabudnú, nejde o žiadnu veľkú kultúru, herci sú poväčšine preafektovaní a drevení, šoking tiež takmer žiadny a záver síce zaujímavý, ale vizuálne prepálený, takže 20%.