Neopouštěj mě (2010)

Paradoxom je, že aj keď je film kľudne plynúci a miestami hraničí s nudnosťou, je nabitý enormne silnými emóciami, je naň potrebné sústredené vnímanie, otázky sú skraté v pozadí a kontexte, ale sú nástojčivé a extrémne silné, nie je a nikdy to nebude zlatý klinec programu alebo magnet na masy, ale sú filmy o oddychu a sú filmy o posolstve, takže 75%

Iron Sky (2012)

Pripadalo mi to neúnosne odfláknuté, keby som privrel obe oči, tak by som v tom možno zbadal snahu o veľkolepú paródiu tuposti jedného režimu, lenže neoslepol som a pre zopár vydarených vtipov to predsa nemôžem povýšiť na piedestál nadpriemernosti, takže 20%.

Kasandřin sen (2007)

Nechytilo ma to, ten príbeh bol nejaký polopatistický, mechanicky vyrozprávaný a podaný, chýbala tam hravosť a charizma, ktoré by mali byť pri Allenovi samozrejmosťou, sivý príbeh so sivými postavami, takže 40%.

Ochránce (2012)

Ak sa Jason včas nespamätá a nechá výber svojich budúcich filmov na agentov, stane sa z neho smiešno-trápna figúrka typu Steven Seagal, nepochybne aj takíto kolíci majú svojich obľúbencov, veď inak by nimi neboli zasrané všetky večerné piatky najväčších súkromných televízií na oboch stranách rieky Moravy, privriem oči a uznám, že Safe má spád a dostatok akcie, ale to je tak všetko, obzvlášť keď to tu už kakaliónkrát bolo a toto tu ma ani len jediný raz neprekvapilo, takže 35%

Sněhurka (2012)

To, že mnohí kritici považujú za najzábavnejšiu zložku tohoto filmu brežnevovské obočie mladej princezny, svedčí skôr o určitej dávke averzie voči autorom, prípadne voči zbúraniu čistoty rozprávkovej predlohy, mne sa to nezdalo ani pokazené ani sprznené, neprekročilo to hranicu vkusu a slušnosti a pôvodné rozprávky v klasickom šate od istého času nemajú svoje čaro, takže 75%.

Temné stíny (2012)

U Burtona si môžeme byť istí, že nám ponúkne svojskú zábavu, je pravda, že na jeho najjagavejšie skvosty toto nemá, ale Vianoce tiež nie sú každý deň, osvedčené ikony, bizarné témy, nezameniteľný humor a vizuál, niekomu sa to už zdá málo, mne sa ešte neprejedol, takže 75%.

InSight (2011)

Nielenže sme už všetko nespočetnkrát videli, to by nebol problém, lebo takých už bolo, lenže toto je detinsky napísané, spracované a aj zahrané, keby z toho urobili paródiu na podobné trapošiny, malo by to určite vyššiu hodnotu, takže 15%.

Albatros (2011)

Ako jedna komplikovaná ale podarená čaja pomôže každému jednému členovi chátrajúcej rodiny uvedomiť si, kde je jeho miesto, vďaka anglickej produkcii sa podarilo posplietať zaujímavý príbeh a pretkať ho jasnou niťou ostrovného humoru, výborní herci sú v takýchto prípadoch už samozrejmosťou, takže 65%.

Chata v horách (2012)

Tak na to, že tu nájdeme hneď niekoľko zreteľných námetov z kultových hororov, sa tento mišmaš pozoruhodne vydaril, asi najdôležitejším prvkom úspešnosti je ohromne šikovný timing zápletiek, keď sa dostávame na dostrel nudnosti a prílišného podobania sa na originál, chlapi prekvapujúco prehodia výhybku a zrazu sme v inom príbehu a inom svete a takto to miešajú až do záveru, čím úplne eliminovali riziko klišéovitosti, strnulosti a trápneho napodobňovania, smelý a trúfalý pokus, ale risk stál za to, takže 80%.

Bitevní loď (2012)

Dalo by sa vymenovať niekoľko notoricky známych dôvodov, pre ktoré je hodno tento film zadupať pod holú zem, lenže ľudia serú na akademickú kritiku a práve kvôli takýmto kúskom sa húfne valia do kín, je tam potrebná akcia, nebojácni a vtipní sympoši, patetický patriotizmus a zlí hnusáni čo dostanú do držky, z toľkého klišé sa ťažko dá vydolovať viac, takže 80%.