Infestation (2009)

Vtipne sa tváriaci hmyzí "úlet", ktorý prehráva na všetkých dôležitých frontoch, nakoľko je hlúpy, trápny a remeselne nezvládnutý. Napriek tomu sa však dá dopozerať do konca.

Zkratka ke smrti (2009)

Nevhodné pre čo i len menej náročných jedincov s priemerne rozvinutou schopnosťou uvažovania a vekom nad 15 rokov. Tu predstavený námet je maximálne domrvený a pýši sa slušnou frekvenciou prihlúplych okamžikov. Opäť jeden smutný zápis roku 2009 v žánri, ktorý sa vďaka podobným skvostom stáva hanbou kinematografie.

Královská hra (2007)

Škoda. Opäť len o zručnej kamere a peknej vizáži.. Pretože potom je tu už len desaťstranový scenár, plný prekvapení a šokujúcich momentov, prezentujúc aj skutočnosť aký malý dokáže byť rozsiahly les.

Antikrist (2009)

Ťažšie uchopitelný produkt Triersovej fantázie bravúrne technicky zvládnutý. Príbehová pointa zvýrazňuje extrémy niektorých situácií, dej sa všaj aj napriek týmto vyšperkovaným miestam hrozne vlečie. To silné, čo v tom je, nevnímam ako zaujímavé. Antichrist ma obišiel.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Tak z tohoto budú šediny.

Nekonečný víkend (2008)

Nedotknutý originálom som si onen remake celkom užíval. Skutočne krásne prírodné kulisy držia väčšinu pozitív Long weekend-u. Výstupy manželského páru niekedy skutočne lezú na nervy a sú natoľko nesympatickí, že dúfate v patričnú "prírodnú pomstu". Vzťah človek - príroda vtesnaný do tej najkrutejšej konfrontácie formou "náhody". Drsne podaný ekologický odkaz.

Aparecidos (2007)

Nepochybne nadštandardný horror, ktorý si ma ale bohužial nezískal. Nezbavím sa pocitu, že je Aparecidos až príliš natiahnutý v pomere ku zvolenej frekvencii napätých scén. Vôbec by tomuto nápadu neškodilo, ak by sa vo svojej realizácii ešte výraznejšie priklonil k váham horroru.

Noroi (2005)

Veľmi znepokojujúci film. Ale na to, že pracuje s dokumentárnou kamerou (resp. formou) sa miestami prepadá do extrémnejšej neuveriteľnosti a vykonštruovatelnosti. Oblasť (sub-žáner), v ktorej sa horror pohybuje má nejaké svoje hranice teoretickej uveriteľnosti a ich prekročením dostáva celá snaha tvorcov výrazné trhliny. Škoda týchto menších prešlapov. Horrorový skvost, ktorý tu vystupuje ako najväčšia inšpirácia, zostáva aj v tomto prípade neprekonaný..

Stáhni mě do pekla (2009)

Aj majster tesár sa raz utne? Fráza všeobecne neaplikovateľná. Určite nie v Raimiho prípade a určite nie na jeho podpis v horrorovom žánri. Výborná práca s gradáciou napätia. Opäť skvelá ruka pri výbere hudobného komponenta a Samova zručná a citlivá (!) integrácia humoru. Nie je to nevydarená komédia ani slabý strašidelný príbeh. Je to Raimiho klasický horror v novodom šate. Je to obložená šťavnatá bageta medzi suchým pečivom roku 2009.

Deadgirl (2008)

Dobre odsýpajúci horrorík vymykajúci sa z radu. Na pozadí študentskej romancy sa prepletá zvrhlosť, nechutnosť, súcit a jemný humor. Scenár sa nevracia spätne k vysvetleniu udalostí a fim si tak zachováva dobry spád. Cítiť v tom prsty američanov ale aj napriek tomu si drží latku vyššie ako množstvo ich súčasných produktov. Pridávam hviezdu za odvahu pohrať sa zo žánrom a priniesť niečo iné. Divákovi, ktorý chce stúpiť do vôd horroru, by som však film až tak neodporúčal. Myslím, že si ho užije viac zbehlejší horrorový fanda, ktorý tu dokáže vidieť to, čo robí Deadgirl iným.