Otčím (2009)

Lehký nadprůměr svého žánru.

Uvězněni v čase (2007)

Filmy o cestování časem nemusí mít drahé efekty, ale hlavně propracovaný scénář. Tady se to povedlo na výbornou a výsledkem je napjatá podívaná, která vás táhne hloubějí a hlouběji do králičí nory...

Bílá smrt (2009)

Krimi roku to sice není, ale ani to není tak hrozný, jak tu věšina píše. Normální koukatelná krminálka z atraktivního prostředí Antarktidy.

Hráči z Indiany (1986)

V mém týdnu sportovních filmů je to bohužel jen za 3*. Ale špatný to vůbec není.

Invictus: Neporažený (2009)

Od Eastwooda po delí době něco slabšího. Ono to má poselství, ale kdyby se to nebralo tak smrtelně vážně, člověk by to baštil víc. Freeman mě moc svým otcovským až dědouškovským podáním Mandely nebral (i když asi odpovídal realitě), za to Damon jako rugbyouvý hráč byl prostě famózní.

Expres (2008)

Příběh o neuvěřitelném odhodlání. Když si vezmete, co Ernie dokázal jen pár let předtím než... Prostě srdce je nejsilnější sval.

Vzpomínka na Titány (2000)

Nekonfliktní, přímá jednoduchá disneyovka. Na nic si nehraje a mě všechny ty klišé prostě bavily. A herecké obsazení je taky hodně povedené.

Samuraj (1967)

Kriminálka ze staré školy, která je však pro mladšího diváka nestravitelná. Minimum slov, minimum děje a dlouhé záběry na nicneříkající postavy, které procházejí svým temným světem. Dnes by se to narvalo do 45 min. jednoho dílu seriálu a byla by to nejspíš větší zábava. I tak jsem si ale zavzpomínal na dětství, kdy tyhle francouzské kriminálky a hlavně Alain Delon plnily obrazovku TV.

Zevlovat a prudit (2009)

Tenhle film v prvé řadě neví, co chce vlastně být. Jestli komedií o lidech - totálních "looserech", který žijí ve svém vlastním světě - nebo citlivým náhledem do duší právě těchto jedinců. Na to, aby se o nich natočila komedie, je to příliš smutné téma, které nakonec vyústí v posměch, jenž se snaží tenhle film odsuzovat. Jenže na to, aby se tenhle film bral vážně je to všechno až moc odlehčené. Takže co? Jednoduše je tenhle film nedozrálá kravina, která neví, co chce divákovi sdělit, a tak je to ztráta času. P.S. Nejzábavnější z celého filmu byla scéna, která za hudby legendárních Queen odkazovala na Flashe Gordona. Jenže toho zas mladší generace nezná, takže zase vedle :-/

Max Manus (2008)

Chtělo by to lepší scénář. Vývoj postav totiž občas vyznívá dojmem, že chybí příčina, která vede hrdiny právě k tomu či onomu chování. Ale diverzní akce jsou fajn a celkově jde o dobře koukatelný válečný snímek.