Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

„JÁ JSEM CHLÁPEK. A ŽIJU V RÁJI…“ ///    Kouká se na to moc hezky. Počítačová hra jako film? Nic novýho. Film jako počítačová hra?... (kurva, teď jsem se v to ztratil…) Pro všechny, kteří maj nejradši úchylně vtipnýho Ryana Reynoldse. Prostě kravina, která je (v podstatě) jen složitej milostnej dopis.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve hře jsem vždycky „superdobrák“. 2.) Často se vyleveluju. (I před holkama.)  /// Thx za titule „Vojtěch Kostiha“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Godzilla vs. Kong (2021)

„A LIDSTVO OPĚT BUDE VRCHOLNÝM DRUHEM…“ /// Jak už to tak bejvá… úvod dlouhej jak koncert Helenky Vondráčkový. A navíc stejně nudnej. Spousta vysvětlování, seznamování… 40 minut. Pak jdou monstra do akce a já zjišťuju, že mě to moc nebere. Trikově super, … hezkej je ten „novej“ svět… ale jinak… Kong rajtující po mrakodrapech a smějící se Godzilla mě už prostě ke štěstí nestačí. Bezemoční píčovina, která zničením Hongkongu udělá spoustu radosti akorát tak v Pekingu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Do extáze mě přivede jedině Mechagodzilla. 2.) Rozhodl jsem se ukázat světu svého titána. /// Thx za titule „czmimi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne

Had (2021) (seriál)

„PROČ JE KAŽDÝMU, KDO SEM PŘIŠEL, ŠPATNĚ?…“ /// Často šukáme v čase a buď si na to zvyknete, nebo ne. Víc s tím nenaděláte, protože vyprávění se prolíná s činy zlodušský trojice a skutky obyčejňáka z ambasády, kterej se, jako jedinej na celým světě, o ně zajímá. V podstatě nejde o žádnej krvák. Je to takový nasírací drama, protože vobčas zůstává rozum stát nad chováním governmentu všech zemí. (A mám si kurva myslet, že ten jejich systém dneska funguje líp?). Celkem slušně popsanej životní list nejmasovějšího (prej) asijskýho vraha. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Chci nepracovat a žít si jako pracháč (ne vole Dežo, tohle je jinak). 3.) Jsem baťůžkář. /// Thx za titule „Tomáš Slavík“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Halloween zabíjí (2021)

„MICHAEL MYERS TOHLE MĚSTO SUŽOVAL 40 LET. DNES HO DOSTANEME!…“ ///    Hele, s ničím se neserou… - vod počátku je to krvavý představení. Vobčas někdo něco řekne, ale hlavním protagonistou je Michael a jeho vražedná nápaditost. Pravda, postupně se lidi začnou chovat jako stádo a vyrážejí v houfech smrti vstříc (což možná vocení i někdo jinej než Michael). Co moc nevoceňuju třeba já, jsou ty srdceryvný dialogy a údernický kecy zbytečnejch lidí. Je to taková píčovina, který jde hlavně vo to, vydělat prachy. A udržet při životě Johna Carpentera. Ovšem ani tady pokrok nezastavíš…. takže v Michaelově domě teď bydlí párek bukvic. Sláva!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Narodil jsem se v Haddonfieldu (a mám strach, že tam i umřu…). 2.) Chtěl bych, aby na mě, u nás v rodný vsi, všichni vzpomínali. /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  *

Hawkeye (2021) (seriál)

„MĚLA JSI PRAVDU, KDYŽ JSI ŘÍKALA, ŽE JSI NEJLEPŠÍ LUČIŠTNICE NA SVĚTĚ…“   Hawkeye má kmošku. A následovatelku. No a pospolu bojujou proti teplákový mafii. Zní to dětinsky? Ale vono to takový je. Taková jednoduchá zábava s atmosférou Vánoc a rekviem za Natašu, která nenutí k přemejšlení, odsejpá a baví akcí a zajímavými protivníky.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přežil(a) jsem setkání s Kingpinem. 2.) Chcu se rozloučit s Clintem Bartonem.  ///  Thx za titule „titulkomat“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Hra na oliheň (2021) (seriál)

„…HRA ZAČÍNÁ…“ ///    Lidi tady chcípaj jako mouchy – to se musí líbit! Jenže plnění jednotlivých úkolů (her) je zajímavější než děj samotnej. Teda aspoň zpočátku, pak se to kapku vyrovná…Nejde tady ani tak o charaktery (ty vole jde, ale…) – ty jsou (více méně) daný. Spíš o to, jaká se zvolí taktika. Samo, že u her „na život a na smrt“ se musí ty charaktery musej projevit taky. A někdy je to hóóódně (takže Korejsky) dojemný… Napínavá podívaná, kterou v pohodě dáte během dvou dnů, mě ovšem dostatečně neuspokojila. Postupně to ztrácelo tempo a místo psycha (tedy her, ve kterých jde o víc než o násilný sobectví) dostal prostor (zbytečnej) morbid. Navíc závěrečnej díl jsem tak nějak vnitřně nepobral.     ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem lidská troska, která chce zbohatnout. 2.) Věřím lidem.   /// Thx za titule „Kamila Králíková“.     /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  **

Hrdina (2021)

TO CO JSTE UDĚLAL JE ÚCTIHODNÉ. TENTO SKUTEK NEZŮSTANE BEZ ODEZVY“…  Pomalej začátek. Pak tu máme zajímavou zápletku, díky ní se rozjíždí bláznivá mašinérie, která hodně vypovídá o tom, jak lidé v Iránu žijou. Na tomhle příběhu obyčejnýho člověka, zjistíte, že ty lidi tam jsou opravdu jiní. Jiní! Jsem z toho chování rozhozenej, ale je to jejich svět. Jinej kraj, jinej…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje rozhodnutí ovlivňuje Bůh. 2.) Chystám se v Iránu udělat dobrej skutek.  ///  Thx za titule „iljito“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Chaos (2021)

„…JE TU TICHO. ŽÁDNÝ HLUK. JEN TEN MŮJ. ŽÁDNÝ HLUK…“   Společnost, kde co v hlavě, to na jazyku. Ne není to komedie. Jde o postapo drama, který má pár světlejch okamžiků (hlavně, když je to napínavý) a fajn obsazení. Není to nic nic pro milovníky zvířat, ale co chcete od světa, kde i kněz je zmrd… (aha… no tak já kurva nevím…). Jestli máte rádi triviální příběhy…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trilogii „Nespoutaný chaos“ kterou v letech 2008 – 2010 napsal Patrick Ness, neznám. 2.) Miluju lidi, co nic neutajej.   ///  Thx za titule „titulkomat“.              PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  *

Chapelwaite (2021) (seriál)

,,CELÁ STALETÍ KOLUJE V ŽILÁCH NAŠÍ RODINY ZLÁ KREV...“   Maloměsto plný strachu z pověr a předsudků. Zlo je dlouho tajemný a kapitán Boone záhadnej. Baví mě to. Fajnová atmosféra, ze který tvůrci vymáčknou maximum. Příběh o osudech rodiny, ve který se dědí šílenství mi díky tomu, jak všechno funguje, připadá jako dlouhej celovečerák. Navíc každým dílem se napětí stupňuje. Smekám před scénáristy, páč tohle vytvořit na základě povídky… … ovšem abych jen nechválil, od sedmýho dílu je to zbytečně ukecaný a ubírá to na tempu. Taky ubejvá dramatičnosti, ale zase přibejvá hororu. Bohužel se to drama snažej dohnat těma kecama. Ovšem i tak je proti tomu „Půlnoční mše“ holý břídilství…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku „Jerusalem's Lot“ od Stephena Kinga neznám. 2.) Těším se, až někoho celýho vysaju.  ///  Thx za titule „saurix“.              PŘÍBĚH ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ***

Chempion mira (2021)

„PROHRAJEŠ A ROZDRTÍM TĚ NA PRACH. UŽ NEBUDE ŽÁDNÝ ŠACHISTA KARPOV“…  Všechno (?) o šachový partii Karpov – Korčnoj z roku 1978 (v Baguiu), partii, která vstoupila do dějin (nejen sportu). Jsem nešachista, takže až teď jsem se začetl do nějakejch historickej análů (ale na níže uvedenej dokument koukat nebudu). Přesto si troufnu tvrdit, že film není oslavou ruskýho šachu, ale jen tak nějak přibližuje osobnost Karpova a zobrazuje onu pohnutou dobu. Ve studený válce totiž byly šachy pro Rusáky velkou zbraní. A taky o tom film je. Možná se snažej Karpova ukázat v lepším, apolitickým světle, ale to nemá cenu řešit. A ano, je poslancem Státní dumy, ale proti válce na Ukrajině se vymezil… Hlavně ta druhá polovina je fakt dobrej sportovní film!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tenhle dokument neznám. 2.) Ananda Marga. To je moje cesta k vítězství!  ///  Thx za titule „Piorun“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *