Pravý rytíř (2016) (TV film)

,,UDĚLÁM Z TEBE NEJLEPŠÍHO RYTÍŘE VŠECH DOB!...“ /// Fotr rytíř a jeho syn vyrážej na výpravu - zachránit princeznu. Kluk je sečtělej, ale taťka z něj chce mít drsňáka, takže se zdá, že to bude prdel. Po cestě naberou dva srágoráče a zápletka je celkem jasná. To nevadí, ovšem co sere, je postupnej úbytek ftipu a přechod k jakýsi TV inscenaci. Tady asi pomůže snad jen sváteční atmosféra… (asi jak komu!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celej život jsem si vystačil mácháním mečem. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Infiltrátor (2016)

,,MYSLÍM, ŽE TO DĚLÁME OBRÁCENĚ. SLEDUJEME DROGY, ABYCHOM SE DOSTALI K TĚM GRÁZLŮM. CO KDYBYCHOM SLEDOVALI PENÍZE?...“ /// Vyprávění, který je (asi věrně) podobný týhle práci – trpělivou prací a malými krůčky pronikáme hloub a hloub k velkým rybám, který se podíleli na praní prachů pro Escobara. Oproti Narcos slabota. Možná trochu lepší než Black Mass. Baví mě hlavně přehlídka toho, na co všechno musíte mít v jistý chvíli žaludek. Film pro fandy drogový kinematografie. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Autobiografii Roberta Mazura „The Infiltrator: My Secret Life Inside the Dirty Banks Behind Pablo Escobar's Medellín Cartel“, kterou napsal v roce 2009, neznám. 2.) Peru prachy pro Vietnamce. 3.) Thx za titule „setoss0“ a „majo0007“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Železný ochránce (2016)

,,OCHRÁNCE JE PLNĚ ODDÁN SVÉMU ZAMĚSTNAVATELI...“ /// Čekání na děj vyplněný přegelovanou filmařinou nahání hrůzu. Zpomaleně se tady (asi) i mluví a je to takový debilní… Naštěstí po čtvrt hoďce přichází trocha ftipu a kadence akce se zvyšuje. Číňanky předváděj, že jim příroda nadělila kozy… ale to jsou bohužel jediný normální věci, který čínskej všeumětel Yue Song (má na starost, režii, scénář, hlavní roli, předpokládám, že složil i hudbu a ušil kostýmy…) předvede. Ustojím leccos, třeba když 5ti minutovým sprintem dožene zdrhající auto (že to nic není? Hohó, tenhle frajer má boty vážící 100 kilo! – prej teda). No nic, každej sme nějakej… Místama to připomíná 80tkový kung-fu časy. Častějc je to ovšem přehnaný a i když řežby přibejvá kadencí samopalu vzor 24, nechává mě to mlácení klidným. Jeden proti padesáti, jeden proti deseti, jeden proti třiceti pěti… prostě furt dokola. Nebaví mě to! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že německej všeumětel Til Schweiger má v Číně následovníka. 2.) Do auta nastupuju zásadně čelním sklem. 3.) Nevím, co se stane, když si po deseti letech sundám stokilový boty. 4.) Thx za titule „langi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ne

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

,,TY DĚTI MUSÍ BÝT STEJNĚ ŠÍLENÉ JAKO JEJICH ŘEDITELKA. NICMÉNĚ STVŮRY BUDOU MÍT Z POTRAVY RADOST.“… /// Tohle není typickej Burton! Už jen netypickým obsazením. Taky umírněnejma fantasmagoriema, kterejma přistupuje k příběhu, jenž nevychází z jeho hlavy, ale z knižní předlohy. Už ta je plná časoprostorovejch smyček, díky kterejm film není jen další odnoží X-Menů nebo Hrdinů. Ovšem tohle by natočil každej, trochu zručnej rejža. Není to votrava, ale ani Burton. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2011 napsal Ransom Riggs, neznám. 2.) Jsem podivnej. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

,,KAPITÁNE SULLENBERGERE, JSTE HRDINA NEBO MÁTE STÁT PŘED SOUDEM?“… /// Retrospektivní (samozřejmě, jaký jiný!) vyprávění o 208 vteřinách a sledu událostí, které následovaly. Ohromnou devízou filmu je to, že trvá tolik, kolik trvat má. Nevotravuje, udržuje napětí a dramatem ze soudní síně graduje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Highest Duty: My Search for What Really Matters“, se kterou Chesley Sullenbergerovi pomáhal Jeffrey Zaslow neznám. 2.) Neznám žádnej film se šťastným koncem vo letadle v New Yorku. 3.) Thx za titule „fceli medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Morgan (2016)

,,MORGAN NENÍ „ONA“. JE TO „TO“. HYBRIDNÍ BIOLOGICKÝ ORGANISMUS…“ /// Vyprávění vo A.I. 4tý generace má zajímavej casting, kterej dělá co může, aby předvedl citový vazby k experimentu. Ovšem vypravěčský trumfování mezi postavama, žádnej diváckej orgáč nepřináší, takže se na to snažej dát zapomenout počtem mrtvol v závěrečný hororový půlhodince. Bonusem má bejt K. Mara, udivující útlým pasem, vyvinutou práskačkou, malou nožkou a tím, jak chce bejt drsná. Že by aspoň tohle stálo za zapamatování? Zapomeňte. Nefunguje ani závěrečná pointa. Takhle to hold dopadá, když uměláka učíte lidskejm vlastnostem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám, kam mě dovede láska k parchantovi. 2.) Stará začala učit uměláka nový kousky. 3.) Thx za titule „westside“ /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne

Zúčtování (2016)

,,JSI JINÝ. A LIDÉ SE BOJÍ TOHO, CO JE JINÉ…“ /// Má to hodně zajímavý tempo, atmosféru i příběh. Rejpavci při několika téměř náhodnejch hrátkách vohrnou pysk, sluníčka zas budou řešit morální dilema, ale nakonec všichni uznaj, že Affleckovi chybí Batman. Proto díky svýmu hereckýmu projevu, připomínajícímu vývojové mentální postižení, vzal zavděk rolí účetního a natočil milej film plnej zabíjení, kterýmu schází jen věnování autistickejm parchantům. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět Bena Afflecka s českým pasem. 2.) Nevím, jak zocelit svý syny. 3.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *

Kosmo (2016) (seriál)

,,DOKUD NEUDĚLÁME NĚCO VELKÉHO, ZŮSTANEME NÁRODEM ZMRDŮ…“ /// Vod 1. dílu je vidět, že se „toho“ nebojej. „Kurva“ a „do prdele“ celkem frčí. Stejně jako vesmírnej program „Říp 1“. Seriál dle naší kultury – je fakticky dobrou a trefnou satirou. Možná pro někoho malej krůček, ale pro nás, Čechy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Kuřimí to začalo. 2.) Účastnil jsem se celostátní soutěže „O poklad skřítka Topílka“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Rapl (2016) (seriál)

,,NEVÍM, NA CO JSTE ZVYKLEJ Z PRAHY, ALE MY TADY NA HORÁCH TÁHNEM ZA JEDEN PROVAZ. A POSLOUCHÁME NADŘÍZENÝHO…“ /// Tak nám Kuneše flákli do vidlákova (z jeho pohledu – soráč krušnohorci). No nic, aspoň bude mít víc času na rodinu (že je rozvedenej? Neva, tahle linka bude mít dost prostoru). Ironickej sarkasmus drží celou sérii, stejně jako hniloba ve zdejším krimi souboru, votravující čerstvej horskej vzduch. Je celkem jedno, kde si Pachl vzal inspiraci, hlavně že to není další přitroublá kriminálka (třeba Anděl). Zaujalo i obsazení – byť se herci mihnou jen v jednom díle. Čermák baví, myslivec tady nechlastá, ale vraždí, sex na horský chatě nevede k početí, ale ke žhářství a jako zátiší může posloužit třeba hovnocuc. Pravda, najde se tady i nějakej ten filmovej kýč, ale … Rodinný linie trapně nevyplňujou čas, ale slouží jako de facto od počátku konstruovaná zápletka k závěrečnýmu finále, který je fakt hustý! Asi nemá smysl pátrat po tom, jestli to je (či není) možný, ale tohle už nebylo ani severský. Spíš americký, se stylovým rozloučením „po česku“. Je dobře, že Kuneš o tom, že dokonalej zločin neexistuje, bude přesvědčovat taky Američany. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Su komplikovaná (nejen policejní) osobnost. 2.) Krušný hory jsem měl za klidný místo pro život. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **

Sedm statečných (2016)

,,JDEME BOJOVAT S PADOUCHY A PRAVDĚPODOBNĚ ZEMŘEME…“ /// Fugua měl natočit jinej film. Nebo tomu dát jinej název, protože už jen ten ubral filmu diváky. Mladí vohrnuly rypáky a staří jakbysmet. Myslel jsem, že mám kliku, páč originál jsem viděl tak před sto lety… bohužel srovnání – hlavně postav, se podvědomě nevyhnu. Vo to jednoduší to má synátor, Brynnerem, McQueenem, Bronsonem či Coburnem nepolíbenej. Tihle stateční jsou samozřejmě filmařsky dokonalejší, ale …. byl k tomu důvod? Pro mladý zřejmě ano! A tak jako příslušník starší generace nemůžu jít vejš než za 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Klasiku neznám. 2.) Černoch, Korejec a indián bojující na divokým západě za bělochy mě nepřekvapí. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne