Živí mrtví - Série 9 (2018) (série)

„MUSÍME OCHRÁNIT LIDI, KTERÉ MÁME RÁDI…“ /// Dal jsem si od týhle série trochu odpočinek a celkem mi to prospělo. Opět se podařilo vymyslet perfektní záporáky (celkem slušně narušujou moji klidovou zónu…), nebojej se nechat zhebnout oblíbený postavy a malá Judith, dávající věci do pohybu, je ozdobou série. Stejně jako ono pověstný – zabít – nezabít. Vzbuzuje totiž emoce a vo tom to je! Jedna z nejlepších sezón! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje nejoblíbenější hračky jsou mečíček a bouchačka. 2.) Poté, co jsem zabila asi 10 dětí, jsem byla smutná. 3.) Hledám matku roku. 4.)Thx za titule „Xavik6“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Dámský gambit (2020) (seriál)

„ABYCH PRAVDU ŘEKL DĚVČE, JSI OHROMNÁ!“ /// O životě ve světě, kterýmu vévodí šachy. Taky o Beth, která je v tomhle světě skvělá, ale o který mnohem víc vypovídají útržky z normálního života. Bavit by to mohlo i antišachisty, který nechápou tah pěšcem. Stačí mít touhu něco dokázat nebo se umět radovat z úspěchu jinejch. Dámský gambit je hezkej, dramatickej příběh, plnej talentu, závislosti a pocty chytrejm ženám. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1983 napsal Walter Tevis, neznám. 2.) Ke štěstí mi stačí pilulka (štěstí) a šachovnice. 3.) Thx za titule „Růžena Svobodová“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Tomiris (2019)

„PLÁNUJEŠ POMSTU?“ … „TO NENÍ POMSTA, ALE SPRAVEDLNOST“ /// Nejdřív je to taková klasika filmů typu „Legenda o…“. Fajn reálie a historický téma, občas nějaká bitka, přepadávání vesnic – jakože ze života (ovšem akce nic moc - občas pro zpestření nějakej ten efekt, ale není to moc přehledný, spíš taková trma vrma) a mohlo by to přidat na tempu. Druhá půlka zdá se bejt zajímavější. Díky Perskejm sviním… Moc dlouhý, ale celkem poučný. Na komparsu ani koních se nešetřilo. Sice to nemá americkou výpravu, ale nabízí se pohled do nevokoukanejch míst a zajímavých historickej časů i zvyků. Co by za podobnou sondu našinec dal… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Jsem hrdej (hrdá) na svoji step. 3.) Thx za titule „papuliak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

The Dark and the Wicked (2020)

„ĎÁBEL, ĎÁBEL, ĎÁBEL...“ /// Od začátku atmosféra, že by se dala krájet. Nechápu sice vo co gou, ale líbí se mi to. Sny, výjevy, bludy, fantasmagorie… TO JE PEKLO! Teda aspoň pro Louise a Michaela. Film o cca deseti lidech a se spoustou mrtvol… Rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů „O NĚM“. Jen ten konec je zbytečně podivnej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Doma se všichni bojíme. 2.) Starej je na umření a né a né chcípnout. 3.) Thx za titule „pozorovatel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***

The Mortuary Collection (2019)

„SVĚT NENÍ STVOŘEN Z ATOMŮ. JE STVOŘEN Z PŘÍBĚHŮ....“ /// Hororový příběhy vložený do hororovýho příběhu. Hezky vyprávěný, sympaticky obsazený, esteticky ztvárněný, ladně ozvučený… vážně se mi to líbí! Bez nějakýho tlačení na pilu, bez zbytečných předeher… příběhy s ponaučením, že každej špatnej skutek je po zásluze… no dyť víte. Něco baví víc, něco míň, něco zase hodně – hezká skládačka s dobrým vypravěčem (což Clancy Brown rozhodně je). Možná to všechno kolem těch příběhů je dělaný až moc na efekt… ovšem, když se to umí, tak je to v pořádku! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju tu o Zoubkový víle. 2.) Mám knihovnu plnou svejch příběhů. 3.) Thx za titule „zandera“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ **

Fauda (2015) (seriál)

První série je spíš taková seznamovací.... Teprve ta druhá má slušný grády. Sice se nevyhnou jistým "kreténským" berličkám, ale jestli vás tyhle politicko-teroristický národnostní třenice bavěj, doporučuji! Třetí série ukazuje možnosti, kam se dá s jejich rozpočtem a nekonečnou zásobárnou příběhů dojít.... Více u jednotlivých sérií.

Fauda - Season 2 (2017) (série)

„KREV ZA KREV...“ /// Oproti první sérii je znát zlepšení už od úvodního dílu. Možná je to tím, že není třeba se seznamovat s postavama. Taky padouch je jasně definovanej a uvěřitelnej. Nebojí se nechat umřít nějaký zajímavý postavy, sledujeme rozdíly mezi ISIS a Hamásem, ukážou pár výslechovejch metod, seznáměj se životem džihádisty… Sice mě sere, že tahle speciální jednotka není schopná sejmout chlapa na pár metrů (atd, atd…) – což přidá (zřejmě) na dramatičnosti, ale ne na důvěře, takže mi občas připadaj jako parta čuráků… ale je to vlastně jediná vada na kráse. Druhá série je od první o level vejš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bez Palestiny nemá můj život smysl. 2.) Před odchodem na celu mě musej kamarádi „upravit“. 3.) Thx za titule „K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Ted Lasso (2020) (seriál)

„MŮJ BÝVALÝ MANŽEL SKUTEČNĚ MILOVAL JEDINOU VĚC: TENHLE KLUB. A TED LASSO MI POMŮŽE SROVNAT HO SE ZEMÍ. CHCI TOTIŽ RUPERTA MUČIT. BUDE MÍT POCIT, ŽE MU PRDEL OJÍŽDÍ ODŘENÁ KRIKETOVÁ PÁLKA. DOVNITŘ A VEN, ZNOVU A ZNOVU, V NEKONEČNÉ SMYČCE. JAKO GIF.“...“ /// Slovní humor, vycházející z neznalosti prostředí a z ústřední zápletky – tedy intrik… Fotbal trochu jinak – a víte co? Vono je to víc než jen o čutání a o komedii. Má to takovej hezkej lidskej přesah, je to plný optimismu… prostě, kam se na to sere ta naše kapr liga! A tak končím zvoláním: „Ted Lasso do každý kabiny!“ (upřímně a od srdce) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, že zničím týmu fanouškovskou základnu. 2.) O fotbale nemám ani šajnu. Ale jsem optimista. 3.) Thx za titule „Tomáš Slavík“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

„ALE NEŽ JE UVAŘILA, ZPÍVALA JIM TOHLE: „DNES V NOCI V LESE NIKDO NEUSNE… DNES V NOCI V LESE NIKDO NEUSNE“...“ /// Tak Poláci jsou fakt borci! Sic nepřicházej s ničím novým, ale ztenčující se partu týnejdžrů pobíhajících po lese, jsem už dlouho neviděl, takže by se dalo říct, že se na to i těším… Vyvražďovací klasika, která vodsejpá a hlavně neobsahuje moc kreténskýho chování. Já myslím, že tohle na takovejhle film stačí! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vysvětlit parchantům, že nemají domů nosit meteority. 2.) Jedu na tábor. V lese se prej nebude (dát?) spát. 3.) Zjistím, že bez jazyku mi bude blbě rozumět. 4.) Thx za titule „Jakub Ženíšek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Barbaři (2020) (seriál)

„TŘI ŘÍMSKÉ LEGIE POSTUPUJÍ GERMÁNIÍ. NEJVĚTŠÍ ARMÁDA SVĚTA SE SETKÁ S MNOHA ROZZUŘENÝMI KMENY. ŘÍMANÉ JE NAZÝVAJÍ BARBARY. JEJICH STŘET NAVŽDY ZMĚNÍ CHOD DĚJIN...“ /// Barbarům jsem nějak nemohl přijít na chuť. Jakoby nebylo co vypravovat. Moc se neserou s vykreslováním charakterů postav. Jde o to, ukázat Římany jako ty zlý, nebát se krve (ovšem nečekejte žádný orgie) a překvapit zvratem… (kterej se vlastně očekával). Tak snad to všechno vyváží závěrečná slibovaná bitva…(si říkám…), kvůli který je tohle všechno okolo. Nijak mě neoslovil ani casting. Až teda na tu blondcku – její role je fajn! Taky mě sere, že hlavní roli nehraje odvaha (no trochu jo, ale…), nýbrž zrada. Bitva má asi dvacet minut a tak nějak zapadá do tohodle průměru. Barbaři nejsou ani řežbou, ani špinavým návratem do středověku. Vidět se dají…a to je asi tak všechno. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Slyšel jsem, jak císař řval „Vare, Vare, rede mihi legiones meas!“. 3.) Miluju zrady, nesnáším zrádce. 4.) Thx za titule „Kateřina Gabrielová“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *