Země nikoho (2020) (seriál)

„…ALE RÁD BYCH VÁM NĚCO PŘIPOMNĚL! KDYŽ NĚKDO NA BITEVNÍM POLI ZEMŘE RUKOU ŽENY, NENÍ TO MUČEDNICKÁ SMRT! JE TO OBYČEJNÁ SMRT! NA TOHO NEČEKÁ NEBE ANI ŽENY!…“ /// Krátká stopáž epizod a roztahanej děj nedají moc šancí dostat se postavám „pod kůži“. Jasan Julia Faure je kočka, ale ona nemá být ozdobou (ani hlavní postavou) seriálu. Lehce se seznamujeme s metodama ISIS a Yekîneyên Parastina Gel s tím, že každej ví, komu fandit. Jsou tady dva příběhy. Jeden bláznivýho Francouze, kterej do Sýrie vyrazil jak na vejlet k moři a druhej britský „volavky“ nasazený do nitra ISIS. Pak ještě přibyde příběh třetí… což je už kurva na osm dílů se stopáží přes 40 minut vážně moc. Nemá to napětí, postavy nemaj charisma a místo silnýho, příběhu na provokativní téma (co kurva jinýho může bejt provokace, než nechat chcípat islámisty rukou ženy), dostávám „poznávačku“. Pravda – ti britští džihádisti jsou fajnově předvedení, ale jinak slabota. Seriál je udělanej technicky i herecky suprově a musel stát spoustu peněz. Za sérií stojí producenti Faudym takže mi nezbejvá než věřit, že stejně jako tam, i tady je první série takový hrubý seznámení „se vším“ a TEĎ už to začne. Na plný koule! Že ten Francouzskej kokot přestane bejt kokot a že se naplno rozvine krása země, kde umřít znamená… vlastně neznamená vůbec nic! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) (Ne)Podlehl jsem marnivosti západu. 2.) Netoužím zemřít… ale patří to k věci. 3.) V Zombielandu bylo moc krve. 4.) Thx za titule „Renáta Mlíkovská“ a „dcfanx“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Vánoční kronika: druhá část (2020)

„VÁNOCE NEJSOU O TOM KDE JSI, ALE S KÝM JSI…“ /// Záchrana Vánoc – tentokrát bez humoru a se spoustou zbytečnejch událostí. Navíc je to místy až trapný. Bude to asi pro ty nejmenší, protože mě u toho napadaj takový píčoviny, jako jestli černoch může mlátit skřítky… a přitom kurva – já věřím! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1. Zjistím, že když budu páchat skřítkovský hříchy, stanu se Mexikáncem. 2.) Chystám CD „Clausovi songy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Mosul (2019)

„ČLENOVÉ SWAT TÝMU PŘED SEBOU MAJÍ POSLEDNÍ ÚKOL. MUSÍ SVOU MISI SPLNIT DŘÍV, NEŽ DAEŠ NAVŽDY ZMIZÍ…“ /// Návštěva Iráku se spoustou bojůvek a mrtvejch. Nejvíc v paměti utkví autentický prostředí. Bohužel scén, kdy by si jeden řekl – „ty vole, dobrý!“, moc není… Vlastně ani jedna. Jednotka Iráckejch SWAT jde za svým úkolem. Tady střílí, tady taky, tady vyšmelí náboje, tady zase střílí a jejich stavy se zmenšujou… Fajn je i ta autentická kamera. Dává tomu víc akce, než jí ve skutečnosti je. Odhalení, že bojovníci Daeše byli hajzlové, trocha tý „osobní“ lidskosti (jakože rodina)… je to celkem málo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1. Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Článek „Zoufalá bitva proti ISIS“, kterej vyšel v The New Yorker, jsem nečetl. 3.) Thx za titule „Nih“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Mistrovská úroveň (2020)

„…CHYCEN VE SMYČCE NIKDY NEKONČÍCÍHO DNE…“ /// „Na hromnice o den více“, „Zítřek nikdy neumírá“, osmdesátkovej nápad, moderní kabát, ale taky nudný a ukecaný místa. Má to celkem švih, je to občas prdel, ale ze začátku to baví víc než na konci. Taková blbina, na kterou si zejtra nevzpomenete… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1. Časový smyčky mě nikdy neomrzej. 2.) Film jako videohra? To chci! 3.) Thx za titule „westside“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *

Láska a příšery (2020)

„PŘÍRODE JE CELKEM HEZKÁ, KDYŽ SE TĚ NIC NESNAŽÍ ZABÍT…“ /// Film na konceptu Zombielandu – tedy příšerách (zmutovanejch) a vtipu. Týnejdžerskej hrdina, mentor, navrch (někdo jako) “Zabijačka“. Putování světem plným přerostlýho hmyzu, sem tam nějaký pravidlo a – nesmím zapomenout – pes. Takže ještě je to mířený na majitele domácích mazlíků… Rozhodně bych to viděl na pokračování (…ale stejně jako u Zombielandu bych to viděl na zklamání). Má to tempo, trochu vtipu, slušnou vypravěčskou hodnotu. Prostě apokalypsa se vším všudy! Teda až na tu krev… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Patřím mezi empatický posluchače. 2.) Chtěl bych se nechat sežrat třeba…šnekem?. 3.) V Zombielandu bylo moc krve. 4.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *

Medvědín (2020) (seriál)

„TOHLE JE MEDVĚDÍN. KEVINA VŠICHNI ZBOŽŇUJOU. TÁTA HO TAKY ZBOŽŇUJE…“ /// Švédskej prdelákov s fabrikou a hokejem. Tím juniorským, páč chlapi stojej za hovno. Zjišťujeme kdo je kdo, hlavních postav není moc, takže je dost prostoru k jejich představení a postrádá to rychlejší tempo. Vono to má bejt hlavně dramaticky drsný. Co taky chcete od znásilnění… Takže by jeden doufal, že pak jako to nabere tu pravou dramatičnost… Nenabírá… Toho zmrda bych křápl klackem do koulí… ale sledování utrápený mladý holky mi extázi nenavozuje. Všechno to má celkem odhadnutelnej (a asi i logickej) vývoj. Vono v týhle švédský prdeli je to stejný jako v kterýkoliv jiný prdeli. Pravda a láska často prohrává se lží a nenávistí, takže mám celkem strach z toho, co si taková případná budoucí oběť z tohodle má odnýst. Obsah válcuje všechno vostatní. Na seriál toho není moc co vyprávět. A ani se o to nesnažej. Třeba takovej (sice je trošku o něčem jiným…) Hon toho dokázal za mnohem míň času říct mnohem víc. Tady podobnou laťku nese jen poslední díl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2016 napsal Fredrik Backman, neznám. 2.) Chystám se nahlásit znásilnění (svoje). 3.) Ten náš blbeček umí jen hokej. 4.) Thx za titule „Helena Rejžková“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

Živí mrtví - Série 9 (2018) (série)

„MUSÍME OCHRÁNIT LIDI, KTERÉ MÁME RÁDI…“ /// Dal jsem si od týhle série trochu odpočinek a celkem mi to prospělo. Opět se podařilo vymyslet perfektní záporáky (celkem slušně narušujou moji klidovou zónu…), nebojej se nechat zhebnout oblíbený postavy a malá Judith, dávající věci do pohybu, je ozdobou série. Stejně jako ono pověstný – zabít – nezabít. Vzbuzuje totiž emoce a vo tom to je! Jedna z nejlepších sezón! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje nejoblíbenější hračky jsou mečíček a bouchačka. 2.) Poté, co jsem zabila asi 10 dětí, jsem byla smutná. 3.) Hledám matku roku. 4.)Thx za titule „Xavik6“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Dámský gambit (2020) (seriál)

„ABYCH PRAVDU ŘEKL DĚVČE, JSI OHROMNÁ!“ /// O životě ve světě, kterýmu vévodí šachy. Taky o Beth, která je v tomhle světě skvělá, ale o který mnohem víc vypovídají útržky z normálního života. Bavit by to mohlo i antišachisty, který nechápou tah pěšcem. Stačí mít touhu něco dokázat nebo se umět radovat z úspěchu jinejch. Dámský gambit je hezkej, dramatickej příběh, plnej talentu, závislosti a pocty chytrejm ženám. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1983 napsal Walter Tevis, neznám. 2.) Ke štěstí mi stačí pilulka (štěstí) a šachovnice. 3.) Thx za titule „Růžena Svobodová“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Tomiris (2019)

„PLÁNUJEŠ POMSTU?“ … „TO NENÍ POMSTA, ALE SPRAVEDLNOST“ /// Nejdřív je to taková klasika filmů typu „Legenda o…“. Fajn reálie a historický téma, občas nějaká bitka, přepadávání vesnic – jakože ze života (ovšem akce nic moc - občas pro zpestření nějakej ten efekt, ale není to moc přehledný, spíš taková trma vrma) a mohlo by to přidat na tempu. Druhá půlka zdá se bejt zajímavější. Díky Perskejm sviním… Moc dlouhý, ale celkem poučný. Na komparsu ani koních se nešetřilo. Sice to nemá americkou výpravu, ale nabízí se pohled do nevokoukanejch míst a zajímavých historickej časů i zvyků. Co by za podobnou sondu našinec dal… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Jsem hrdej (hrdá) na svoji step. 3.) Thx za titule „papuliak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

The Dark and the Wicked (2020)

„ĎÁBEL, ĎÁBEL, ĎÁBEL...“ /// Od začátku atmosféra, že by se dala krájet. Nechápu sice vo co gou, ale líbí se mi to. Sny, výjevy, bludy, fantasmagorie… TO JE PEKLO! Teda aspoň pro Louise a Michaela. Film o cca deseti lidech a se spoustou mrtvol… Rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů „O NĚM“. Jen ten konec je zbytečně podivnej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Doma se všichni bojíme. 2.) Starej je na umření a né a né chcípnout. 3.) Thx za titule „pozorovatel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***