Daglicht (2013)

,,VYBRALA JSEM SI TEBE…“ /// Rodinný tajemství, který má rodinnej přesah a Iris, studovaná a tedy i chytrá (?) žena, která po X letech neví, jak se má chovat k autistickýmu klukovi, kterej často strhává emoce na sebe, byť je v tom chudák nevině a vlastně jsou tak úplně zbytečný. Když už je to nuda dlouho, dostávaj prostor prostřihy do minulosti, který teda taky nejsou zábavnou přehlídkou, ale maj tady svoje místo. Budiž. Vono totiž to tajemství – co si budem nalhávat – je sice větší, než mám třeba já, ale že bych kvůli tomu nespal…(spíš teda spal, furt mě to u toho bralo…). (Zvlášť když je vod začátku divákovi naznačeno, vodkud vítr fičí.) Jenže nespí kvůli tomu někdo jinej a mělo by začít přituhovat. Podivně se začínaj kromě Iris chovat i jiní občané, a jí se konečně plní přání, že může na svoji debilitu umřít. Jestli to teda nejmíň důvtinej zabiják, kterýho potkala ona (i já) zmákne. Finálový rozuzlení, ke kterýmu se protloukám celou věčnost je nakonec i filmově celkem zajímavý, ale chtělo to tak vo 20 minut míň. A přitom Belgičani uměj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2008 napsala Marion Pauw jsem nečetl. 2.) Pochopím, proč autistovi rozumí nejlíp zase jen autista. (a dvěma autistům? Asi zase dva autisti.) 3.) Zjistím, jaká by mohla bejt Sophiina volba po Belgicku. 4.) Thx za titule ,,iqtiqe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Croodsovi (2013)

,,CO JSTE ZAČ?“ … ,,JSME CROODSOVI!“… ,,AŽ JE POZNÁŠ, NEPŘIJDOU TI TAK HROZNÍ…“ /// Jeskynní rodinka tužící rodinná pouta zvláštním způsobem a jejich zábavná cesta z temnoty. Svět, ve kterým PŘEŽÍT, NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA, a námět dokazující, že témata doby našich pra pra pra pra předků ještě nebyly vyčerpaný. A taky, že žít tenkrát byla o dost větší prdel! (Když jste se nezapomněli bát, samozřejmě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám člověka, kterej má zábavnější historky než E.A. Poe. 2.) Můj pásek je opičák a šála – taky nějaký zvíře. 3.) Hledám divnější tchýni, než je ta moje. (Cože – nic? Chudáčku…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *

The East (2013)

,,LŽETE NÁM? BUDEME VÁM LHÁT TAKY. ZAMOŘÍTE NAŠE PROSTŘEDÍ? MY ZAMOŘÍME TO VAŠE. MY JSME VÝCHOD A TOHLE JE JENOM ZAČÁTEK…“ /// Spíš dobrodružství než revoluce v infiltraci, kde potěší, že konečně strčili agenta taky někam jinam, než k sjetýmu mafiánovi. Ekoteroristická gruppa pod vedením lišky (bez bursíka) podšitý Skarsgårda, to je taková sešlost sluníčkovejch lidiček, vobjímajících nejen sebe, ale i stromy (i ty Miloši?), co ve volnejch chvílích znepříjemňuje průmyslovejm, farmaceutickejm atd, atd. sviním život. Námět zajímavej, JEN NEVYMĚKNOUT! A nechovat se jako kráva (– to zas říkám já!), jelikož tady jde v první řadě vo ženskou (agentku), která to všechno vnímá jinak než chlap. Nebo taky ne. Ale jak tak koukám na hodnocení – tak spíš jo. To já s tím zase takovej problém neměl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kámošův kompas ukazuje na východ. (Ukrajinec? Pusť to z hlavy…) 2.) Jsem ZELENEJ. (néé, lampasáci se nepočítaj…). 3.) Thx za titule ,,JezeqsBitch“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Most (2011) (seriál)

1.SÉRIE ,,PROMIŇTE MI TO DRAMA. JE TĚŽKÉ BÝT VYSLYŠEN V DNEŠNÍ DOBĚ. PROTO PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE UŽ MÁM VAŠI PLNOU POZORNOST. TY ŽENY NA MOSTĚ BYLY JEN ZAČÁTEK. ČEKAJÍ NÁS ZAJÍMAVÉ ČASY..…“ /// Věčně hladovej a nadrženej Martin, zábavně asociální Saga, zločinec, kterýmu (že prej…) ležej na srdci společenský problémy, nevokoukanej seversky chladnej styl vyprávění – jestli nemasturbujete 5 x denně na těma Amíckejma CSI (odkuďkoliv), tak tady by to mohlo (hned na poprvý) klapnout. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Šukám manželky kolegům (nebo kolegů?). 2.) Umím napočítat víc jak do Sedmi. 3.) Thx za titule ,,PlaviiCZ a coolbobr“ a ,,taynna“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 2.SÉRIE O MORU, MLADÝCH LIDECH A OTRÁVENÝM JÍDLE… /// Když to do Mostu/Mostu nakouří loď se čtyřma spoutanejma mládežníkama nakaženejma morem, je třeba troubit na poplach. Povolat Sagu a Martina, kterej je furt (z jedničky) kapku rozhozenej. Hodně prostoru dostává asociálnost Sagy, ale … to už tolik nefunguje. Překvapilo mě, jak se to rozbíhá pomalu, ale hubu mi zavřou vod pátýho dílu. Než všechny ty postavy naberou na zajímavosti, hold chvilku trvá. Právě jejich propojení a problémy jsou tím, co dělá tuhle krimi zajímavou. Severští ekoteroristé berou svou věc vážně, takže o mrtvoly není nouze. Tvůrci navíc věděj, že nejen smrtí živ je divák. Nečekejte žádný Sluníčko, páč čím hnusnějc, tím líp. Podobnou představu maj i o Happy endu. Takže je to hodně o lidech. Což potvrděj (obě) závěrečný dramata. Přiznávám, že takhle parádně vygradovanej seroš nepamatuju. A pak, že smrt vyřeší všechny problémy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Votevírám laboratoř. 2.) Nevím, jak mám bojovat za „svoji“ věc. 3.) Thx za titule ,,coolbobr a panot“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 3.SÉRIE PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 4.SÉRIE PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Martin a Venuše (2012)

,,JÁ, MARTIN VRÁŽIL, TVRDÍM, ŽE SE POSTARÁM O SVÉ DĚTI, PO DOBU JEDNOHO MĚSÍCE.…“ /// Rodinnej film pro dospěláky, ve kterým má mamka už po krk parchantů (i taťky), a tak se vsaděj, že taťka výměnu rolí neustojí. (furt lepší, než aby se k tomu postavila jako Romča) Taťka pak jede na plnej úvazek, parchanti zloběj, vlastně ne, chovaj se tím svým přirozeným způsobem a von je z toho … šak víte. Může to bejt i vtipný, ale přeci jen tyhle kousky má Poledňáková zmáklý líp. Přesto jsou tady věci, který pobavěj a jako vůbec největší plus vidím v sympatickým obsazení. Když už se mi zdá, že to všechno bere správnej směr, přichází syndrom vyhořelý matky, příběh se zase posouvá jinam a dojíždí do zdárnýho konce spíš setrvačností. Von tady vůbec tak nějak podivně funguje systém uvěřitelnosti. Ale co, rodinka je to sympatická a v českým filmu už bylo i hůř. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem schopná vydržet měsíc bez (svejch) třech malejch děcek. 2.) Individualitu dítěte buduju přes psí kostým. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne

Kovář z Podlesí (2013)

,,TAK CO? UŽ VĚŘÍŠ V POVÍDAČKY? UŽ VĚŘÍŠ V NĚCO, CO SE NEDÁ ZMĚŘIT A ZVÁŽIT, SPOČÍTAT A VYSVĚTLIT?.…“ /// Takový nic. Z pohledu dospělýho bych si troufl říct, že kokotina, ale dětská duše může bejt spokojená (mladej koukal a bral to s klidem). Mluvící postavičky veverky, křečka, kusu dřeva, lidí (a jó, ty vlastně mluvit maj…) a drak, kterej sice vypadá jako dinosaurus, ale smát se mu nebudete (jakože není k smíchu vole!). Bohužel (bohudík?) jsem dospělej, takže to pro mě byla neskutečná nuda! Jestli je tohle letošní vánoční pohádka, tak dobrovolně polykám kost. Na chíře (s otorinolaryngologem) bude tutově prdel (jako sranda…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu udělat parchantům radost (svejm, pro cizí bych se obětovávat nedoporučoval). /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Plivu na váš hrob 2 (2013)

,,NEMŮŽEŠ PŘED TÍM UTÍKAT NAVŽDYCKY!“ … ,,JÁ NEUTÍKÁM“… /// ,,Já chci bejt modelka“, říká si hezká Katie. Bez peněz do hospody nelez – říkám já. Pokud teda neumíš kouzla s otvory… Úvod, tedy utrpení musí mít jedinej cíl – rozpumpovat emoce a vyvolat touhu po pomstě. Těším se, páč se vždycky tak krásně naseru…, ale taky mě zajímá, jak se holka z toho ,,vobjetí“ dostane. Á pozor – překvapení! Takže příprava dostačující a parta soustružníků, nechť dostane, co si zaslouží! Po jedničce, už jedině z překvápka a svěráku těžící pokračování. Proč ne. A Katie? Na modelku už to asi nebude, ale elektrikářka nebo snad terapeutka… inu proč ne! P.S.: A tak nechť největším kladem tohoto filmu je zjištění, že i největší lama tohoto webu (ty ne vole – lama!) čte mé komentáře. Trochu bych poopravil hodnocení tohoto tvora (nebudu se s tebou hádat, páč holkám (a bláznům) většinou neodporuju…), ale PŘÍBĚH rozhodně není 49,5695% ale spíš 29,759% (a podobně je to s ostatníma procentama) a po několikátý Ti ty hovado tupé opakuju: dívej se mi na ruce, nebudu tady věčně! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu bejt modelka a pro Elle teď fotěj nějaký Bulhaři. 2.) Miluju holky s fantasií (uklidni se bestlamo, ty nemáš fantasii. Pošli číslo účtu, uděláme sbírku…). 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH ** (tedy) 25,759 % HUMOR ne (tedy) 0,000 000 000 28(K) AKCE ** (tedy) 38,431 % NAPĚTÍ * (tedy) 17,256 %

Srbský film (2010)

,,JÁ V PODSTATĚ NEVÍM, CO PODEPISUJU. V ČEM TO TEDY VLASTNĚ HRAJU.“ … ,,TO ANI NEMÁŠ VĚDĚT. PROTOŽE KDYBYS TO VĚDĚL, NEBUDEŠ V TOM TAK DOBRÝ“… /// Je to péčko? Je to horor? Je to sadistická uchylárna pro všechny, co to maj rádi tvrdě? Kurva dlouho nevím… Zručně (ty vole, vodpoutej se vod reality a přemejšlej…!) natočený psycho o neopakovaným kouzlu smrti a filmovej zážitek (silný slovo, ale kdo neviděl neuvěří…) drsnější než japonský filmy, na jehož konci ještě dlouho sedíte a nevěřícně civíte – teda jestli potupně neblijete. Je to tak – tímto se Srbáči dostávaj do vedení v pomyslným žebříčku úchylnejch filmů. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak se točilo 8 mm. 2.) Místo ,,uff“ vzdychám ,,snuff“. 3.) Polski film jsem už viděl. (Je ten Srbskej stejně úchylnej?) 4.) Jsem obdivovatelem Jardy Bartáka. 5.) Thx za titule ,,ni.na29“. /// PŘÍBĚH NEVÍM nebo ***** HUMOR ne AKCE * (teda podle toho, co si představuješ) NAPĚTÍ **** (zato tady si můžeš představovat cokoliv)

Odpojit (2012)

,,VÍTEJ, CIN8380, MÁŠ 2 NOVÉ ZPRÁVY. PŘÁTELÉ ONLINE: FEAR&LOATHING.…“ /// Film, při jehož sledování můžete zjistit, že jste rozbití… Osudy, který se dějou. Lidi, kteří je prožívaj, jsou všude kolem nás. V práci, v obchodech, zřejmě i ve vašem bytě. Stejně jako hen ten oný INTERNET. Dramatický situace, když jsou lidi donuceni stoupnout si proti svýmu problému čelem. Bez anonymity sítě. Když musej dělat rozhodnutí pod svým jménem, za kterým je vidět ksicht. Parádní drama, obsazení, filmařina, ale hlavně příběh, kterej mě svojí skutečností, tragickou pravdou a gradací posadil na prdel. S hodnocením půjdu vejš, protože se mi líbí, že scénář všechno nesvádí na internet, ale všímá si i nás, lidí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Honím a chcu za to mít zaplaceno. (takže ty se nebojíš C2C?) 2.) K životu nepotřebuju lidi. Jsem online! 3.) Thx za titule ,,Bac“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **

Kolonie (2013)

,,JE TO UŽ DÁVNO, CO SVĚT ZAMRZL. TAK DLOUHO, ŽE UŽ SI NEPAMATUJU HŘEJIVOST SLUNCE. JAKO MALÝ JSEM SLÝCHÁVAL…“ /// Svět, ve kterým se rýmičky a kašílku bojej jak čert kříže. Ohromit (?) nemá podzemí, ale ten zamrzlej postapokalyptickej svět nahoře. Soubor do očí bijících CGI, o kterým nevím, co napsat. Fishburne v záři zelený barvy je sázka na jistotu a příběh jen zapadá toho všeho – video béčko, vařící ze zvuků, ostrejch krve chtivejch zubů, magora uvnitř malý komunity a napětí ze zdrhání. V tom nejdůležitějším okamžiku nakonec selhává necharismatickej hlavní hrdina. Určitě víc, než nedostatek peněz. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě, když se řeznická vejbava používá na člověka. 2.) Bungr už mám, jen nevím, co do něj dát. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *