Neobyčejný Odd Thomas (2013)

,,MÁM DAR, A MUSÍM HO POUŽÍVAT..…“ /// Vidí mrtvý lidi a Bůh ví, že to zvládá. Jako kdyby Cole Sear dospěl, pobral velkou dávku nadhledu a sbalil pěknou holku. Odd totiž vo mtvejch ví víc, než oni sami! Thrillerově hororová pohádka možná nejen pro teenagery. Ucházející efekty, našláplej a úspěšnej mladík, vyprávění jako videoklip – tedy v solidním tempu a příběh …. lehce strašidelnej a perfektně vodlehčenej. Taky je fajn potkat někoho, kdo je vidí a zároveň nečumět na debilní hororovou píčovinu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu Podivný Thomas, kterou v roce 2003 napsal Dean Ray Koontz jsem nečetl. 2.) Když najdu bránu do pekla nezdrhám, ale vcházím! 3.) Moje sny se plněj. (Vobčas… a spíš ty hnusný…). /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ **

V zajetí démonů (2013)

,,JE TO NĚCO, CO NIKDY NEKRÁČELO PO ZEMI V LIDSKÉ PODOBĚ. NĚCO DÉMONICKÉHO..…“ /// Démonologové Warennovi v případu, kterej byl až doteď drženej pod pokličkou a barák, do kterýho nechtěl vlízt ani pes. Kurevská porce strašení (minimálně jednou jsem se lek, až mi změk!) a vůbec za to nemohli ty hodiny, který se zastavovali v 03:07. Sledovat Warennovi v akci jistě bude bavit všechny paranormální fandy. A jestli jsou stejní strašpytlové jako já (a můj syn), tak budou s mírou strašidelnosti a s citem pro děs naprosto spokojeni. Stejně jako v V moci ďábla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen ty podle skutečnosti. 2.) Jmenuji se … Bathsheba! 3.) Furt se mě nějaká svině ptá, jestli mně chyběla. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ****

Bez konce (2008)

,, KDO VÍ, KOMU BY JSI V ŽIVOTĚ MĚL POMÁHAT A KOMU NE. HODNĚ LIDÍ SE NARODÍ, ALE JEN PÁR SE JICH STANE LIDMI...…“ /// Ďuro z Pitomača. Ďuro s anomálií na ,,správným“ místě, jenž mu umožňuje hrát ve filmech. Třeba vlka z Červený Karkulky. Ďuro vypráví. Ne zkazky starýho cigána, ale zvláštní příběh. Zvláštním stylem. Co věta to perla (JEN HLOUPÝ MUŽ RADÍ ŽENÁM…). Takže tu máme zvláštního vypravěče, zvláštní vyprávění, zvláštní příběh o zvláštní lásce. Postupně se poodhaluje tajenka, která by snad mohla mít i šťastnej konec. Kdyby to nebyl příběh bez konce… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často si dělám plány, ale Bůh se mi směje. 2.) Dlouho jsem měl na mušce krásnou ženu. 3.) Thx za titule ,,klatu“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *

Buppha Rahtree (2003)

,,V TOM POKOJI PŘEBÝVÁ ZLÝ DUCH. JE TO DUCH ŽENY A JE POŘÁDNĚ SILNÝ. POŘÁD STRAŠÍ LIDI A CELÉ NOCI PROBREČÍ..…“ /// Buppha Rahtree – nejlepší studentka a nepopsaná kniha lásky. Úvodních 10 minut ze mě dělaj trochu čuráka, ale beru to, páč tak vkusnej úvod jsem nevočekával. Ale – MÁTE TAM JEŠTĚ NĚCO? Bohužel… nepatřím mezi ty, jenž tráví dovolenou na lavičce s výhledem na činžák plnej thajskejch vopičáků a uchcává do prádla, když se objeví ten s Downovým syndromem (páč je nejftipnější pičo!). Abych nedělal frajera – vobčas se nějakej fórek ujmul, ale jinak je to taková nudná – spíš trapárna mj. vo tom, že sehnat v Thajsku machra na duchy je kurevská dřina. (Ale vo tom ví svoje i tihle čuráci.) Thajsky logický, stejně tak vtipný a strašidelný. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem vysrkej strachy z plodovýho ducha. 2.) Jsem spíš na Troškovi taškařice a miluju, když rovný rovného si hledá (takže romantik? Gratuluju!). 3.) Thx za titule ,,MEVRT“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *

Ósakadžó monogatari (1961)

,,NENÍ VHODNÝ ČAS NA VÁŠNĚ. JE TO VÁŽNÁ KRIZE, KTERÁ MŮŽE VÉST KE ZNIČENÍ VAŠEHO RODU!.…“ /// Příběh hradu Ósaka je taková samurajská klasika. Samej Hidejori, Hidetadu, Iejasua… vo tý historii, kdo s kým a za kolik vím fakt hovno, ale všechno to chce čas, páč ten to vytříbí. Taky je dobrý se držet Toširó Mifuneho a doufat, že ten ví, která strana je ta pravá. I když tady není žádnej heroickej geroj, ale vobyčejnej vagabund, co nemá mozek a jen se přizpůsobuje situaci. Fandy oné doby jistě potěší i závěrečná bitva. Víc bych se v tom nehrabal. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jak tenkrát šikmooký frajeři vedli války. 2.) Thx za titule ,,Kangaxx“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne

Nový život (2007)

,,TO ROZHODNUTÍ TI OVLIVNÍ CELÝ ŽIVOT, GERTRUDO.…“ /// To bejvávali ve Švédsku časy. Tak třeba tohle místo, kde novým životem nic nezačíná … Laik žasne, odborník se diví a osoba hledající ve filmech něco zajímavýho, vo čem by mohla přemejšlet i po nápisu ,,The End“, má co chtěla. Přesto mám pár problémů. Za prvý nesouhlasím s jednáním Gertrůdy, za druhý nejsem ženská a za třetí, na neinteligentní přemnožování mám taky svůj názor. A tak tady můžu filozoficky blejt vo tom, jak by ten výběr měl bejt víc pohárovej, atd, atd, ale tím se dostáváme zase na počátek všeho: A kdo ho bude provádět? Jak říkám – minimálně k zamyšlení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bavěj mě hádanky. Tak třeba tahle: ,,Když ty a tvých šest sourozenců budete mít každý sedm dětí, o kolik víc dětí pak bude v tvojí rodné obci?“... 2.) V mým světě jde hlavně vo člověka. 3.) Thx za titule ,,maxXx“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

,,KAIJU SE UČÍ. PŘIZPŮSOBUJÍ SE, VYVÍJEJÍ. ZTRÁCÍME JAEGERY RYCHLEJI, NEŽ JE STAVÍME. JAEGEŘI UŽ NEPŘEDSTAVUJÍ SPOLEHLIVOU OBRANU. PROGRAM JAEGER JE MRTVÝ, MARŠÁLE…“ /// Sráči ze dna Pacifiku zatoužili po mým paneláku! (i po tvým, tvým taky a ty i s tím mostem pudete do kytek…)… Pičo, to jsou hračky! Vobrovská, majestátní ,,cigoška“ vzbuzuje obdiv (Eržika? No tak určitě…) a hned vod začátku je jasný, že na tuhle šou je můj obejvák malej. Tohle bych měl vidět naživo, páč mi při tý veškerý akci uniká tolik detailů…nebo tam nejsou vidět? Kurva nevím. Torův megaprojekt je tak vyvoněná píčovina, která připomíná krom Godzilly, Transformerů, snad i 2012, a Armageddon s piloty Top Gunu. Průřez filmovým světem se spoustou akce, jenž sebou přináší tsunami patosu a doprovází jí závěrečný tleskání davů. Bohužel ne těch v kině. Dávám 3*, ale srdce fandy (a Fandy taky!) akce a CGI milujícího člověka pláče! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč grafickej román Travise Beachama je mi ukradenej. 2.) Už jsem přestal věřit, že pustit si ženskou do hlavy se vyplatí. 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ***** NAPĚTÍ *

Řežba v Tombstone (2013)

,,JESTLI SE PLAMENY PEKELNÉ ŽIVÍ OPRAVDU CHÁPAMA JAKO JSEM JÁ, DODÁM TI VÍC PALIVA, NEŽ BY TI DALA JEN MÁ DUŠE.…“ /// Zradila ho vlastní krev. Ale má kliku, páč Ďábel je tvor hravý a pro smlouvu nechodí nikdy daleko… Laciná béčková záležitost, který na zajímavosti přidává její posazení do westernovýho prostředí. Po půl hoďce začíná venku zuřit bouřka a vysvlečenej Danny mstitel začíná hledat bejvalý parťáky. Z repráků se linou celkem frajerský ďábelský zvuky, a jelikož nejsu úplně blbej, chápu, že není třeba pitvat okolnosti. Na rozdíl třeba vod starýho Hexe si nehraje na nic víc, než může nabídnout. Tedy splnění smlouvy, naplnění touhy a udělání radosti majiteli pohřebního ústavu. Akce je spíš o olovu a nevytrhne to ani ta trocha dynamitu. Taky chyběj emoce. Nechyběj tvrďácký kecy, ale to ti, kteří vědí asi i chtějí. Videofilm, kterej přinese uspokojení jistý cílový skupině. Myslel jsem, že bych i já mohl třeba … /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Už vod malička mě vzrušuje věta: ,,Lomikare, Lomikare …“. 2.) Ďábel mně říká parťáku (a chlastáme spolu svěcenou vodu). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne

Hoisawon (2012)

,,NIKDY JSEM SI NEDOKÁZAL PŘEDSTAVIT, ŽE JEDNOU FIRMU OPUSTÍM. ŽE SE VĚCI TAKTO VYVINULI, JE LÍTO NEJVÍC MĚ, SAMÉMU..…“ /// Všechno to začalo darovanou vizitkou… Úklidová firma. To máte všelijaký čističe a zakázky, po kterejch musí zůstat čistej nejen vzduch, ale i podlaha. Hyeong má před sebou slibnou kariéru, ale co když by chtěl vystoupit z rozjetýho vlaku? Nebo… (se to stydím napsat…), co když ho z toho vlaku … Příběh je pomalej. V poklidu ukazuje co a jak, teda pokuď zrovna nemá bejt akce, i když u tý první si říkám: ,,no to určitě“. Ovšem, že bych se nudil – to ne. Možná proto, že Ji-seob So (pičo, dobrý jméno!) je sympaťák, možná kvůli tomu lehkýmu napětí, ale nejspíš kvůli tý akci, která hlavně v tý závěrečný půlhoďce, dělá z nonšalantního příběhu lehce thrillerovou záležitost. Fakt solidní nejen ruční práce, o který prozradit víc by byl nechutnej spoiler. Možná bude lepší napsat, že jsem tady nezaznamenal žádný debilní chování a že na korejskej film stopáž 96 minut …. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se seknout s uklízením. 2.) Zjistím, že na nasranýho frajera s nožem, furt nejvíc platí bouchačka. 3.) Thx za titule ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *

Kuře melancholik (1999)

LOJZO NEPLAČ, TAKOVEJ JE ŽIVOT.…“ /// O chlapečkovi, kterej tak dlouho hledal cestu za maminkou, až si ho našla… Körnerův rukopis je cejtit až na gauč, ale stejně pocity předlohy nevyloudí. Film je depresivně hnusnej, můžete bejt v klidu, fanklub náročnýho diváka zde najde hafo věcí k onanování, ale postrádá onen cit, znázorňující pesimistickou bezvýchodnost. Navíc je tohle přesně ten příběh, který optimisti moc nemusej. Možná proto mám dojem, že to je ,,jen“ další tragédie, která má jedinej cíl – útok na nějakou (filmovou) cenu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku, kterou v roce 1889 napsal Josef Karel Šlejhar jsem nečetl. 2.) Páč sex s Vilmou mi činí dobře. 3.) Kuřátka se mi zdaj málo tragický. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *