Rubber (2010)

Napadlo vás někdy, že k tomu aby se ve filmu ,,něco“ stalo, často neexistuje ŽÁDNÝ DŮVOD? Že všechny skvělé filmy, bez výjimky, obsahují důležitou součást toho bezdůvodna? A víte proč? Protože život sám je naplněn tím bezdůvodnem...... Film (je to film..(?)....) je O TOMTO ŽÁDNÉM DŮVODU! Dívejte se, jak z prachu zvedne se guma. Sledujte první nesmělá pootočení (než získá sílu pneumatiky), pár zavrávorání a pádů. Škoda, že není vidět úsměv na vzorku, když vyjede do světa. Je absurdní (ať už to slovo znamená cokoliv) koukat na tenhle film a ještě větší je recese psát o něm komentář. Možná bych doporučil nechat se v půlce tvůrci otrávit, protože to začne bejt kapku monotónní. Přeci jen jsem čekal, že se zamiluje (sex s ní je přece bezpečnej) a nebude jen voyeřit. Přesto věřím, že se Rubber stane nejlépe hodnoceným filmem nejen CSFD, ALE CELÝHO SVĚTA! A všichni, kteří se mnou nesouhlasí, by si měli dát majzla. Protože ,,VŠECHNO má svůj vývoj“! Takže pozor na .......(neřeknu)..., ale je MNOHEM ZÁKEŘNĚJŠÍ! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nepochopil jsem komentář. 2.) Pochopil jsem komentář. 3.) Nevím co dokáže telekinetika se zajícem. 4.) Jsem majitelem pneu servisu. 5.) UPOZORNĚNÍ: vojáci z povolání se dívat nemusí, protože to není film o nich. PŘÍBĚH mimo hvězdný rozsah HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne

Shaolin (2011)

Život následuje osud. Osud následuje život. Zapomeň na minulost. Pak porozumíš všemu, co je před tebou. Budha je pochopený. Cesta napravena. Mnich je smířený. Amitabha..... Bratrovražedný intriky a boj o moc v shaolinským historickým filmu vypadají moc dobře! Ať už vládne kdokoliv, stát v cestě se mu nevyplácí, doba je zlá a mniši jsou nejen tišší, ale i mrštní, chytří – prostě uměj kung-fu a nechtějí se smířit s plánovaným snižováním počtů! Problém je, že hodně dobrá akce (jak moc uvěřitelná, je jen otázka osobního vkusu každého) nemůže naplnit celej scénář. Na konci totiž nevím, jestli je to agitka na velkou čínskou (říjnovou) lidovou revoluci, nebo Ducha shaolinu. A to nemluvím o tom, že nechápu PROČ tam je to Chanovo ,,vtipné“ kung-fu. Ten ¾ hodinovej závěr toho hodně pokazil. Zbytečný moudra a patosu tolik, že by se Američani mohli učit. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem kůň a chci se vidět padat ze schodů. 2.) Zajímá mě, co všechno mniši umí s klacky (stále mluvím o kung-fu). 3.) Nevím jestli zakopat nebo zpopelnit. 4.) Jsem duchovní a potřebuji zjistit, co všechno by měl umět správnej opat. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** P:S.: ale spíš jen 2a½!

Gulliverovy cesty (2010)

PŘÍŠERA ! Náš zachránce!.... Baví vás ti Blackovi stále se opakující chlápci? Otylí looseři s chlupatým tělem a láskou k rocku? Co celej film pod sebe kydaj bordel, aby v závěru procitli a osvíceni ho po sobě uklidili? Tak to sedíte dobře! Jeho Gulliver tohle všechno (překvapivě) nabídne. Výsledkem je neškodný produkt s trochou humoru a romantiky, kterej není (ani moc) trapnej a děti to budou chtít (někdy) vidět znovu. Příběh totiž těží z dobrýho námětu a já se divím, že Gullivera nenapadne natočit někoho ,,normálního“. 2a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět liliputí KISSáky. 2.) Jsem sběratel materiálů o J.Blackovi a Bermudským trojúhelníku. 3.) Říkají o mě, že jsem ,,velká chlupatá příšera“ a nevím, jak toho využít. 4.) Chtěl bych být ...panenkou. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne

F (2010)

Oblast ,,F“ – umělecké studio.... Na začátku nám chtějí tvůrci ukázat hluboký psychologický rozpor osobnosti chudáka učitele Roberta, který si nerozumí s dcerou, s kolegy, s ředitelkou ani s bejvalkou. Nezdá se to až tak nesmyslný, protože každej jsme chodili (někdy) do školy. Rodiče nepřekvapí, že hrůzné okamžiky nerozpoutá zjištění, že dcera nechodí už rok do knihovny, ale to, že se ve škole objevili děti. Překvapivé, to víte, Británie! Zajímavý nápad vytvořit uzavřenou ,,společnost“ se zaměstnanců školy. Úspěch může mít i pár scén s dobrou atmosférou (hlavně díky zajímavé hudbě). Škoda, že to není ve dne: víc lidí, víc krve! Jinak je to samozřejmě debilovina, která má nesmyslnej název, děj i postavy a nabízí maximálně solidní napětí ve scénách, kdy je každýmu jedno, kdo umře! A že to trvá hodinu a 12 minut? I to je moc! Ils je stále nedostižitelný. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Začínám na sobě pozorovat následky reformy školství 2.) Zjistím, že upálení na Husův způsob už dneska nefrčí. 3.) Hledám důvod, proč nezůstat po škole. 4.) Stále tvrdím, že dobrá ředitelka je jako steak – krvavá! 5.) Miluji lidi co se chovají jako kreténi! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **

Psí rok (2009)

Bez smysluplné práce se Border kolie začnou nudit, dostávají se do deprese a může se u nich vyvinout problémové chování.... ,,VÍTEJ V KLUBU!“.... Je sám, bolí ho záda a problém je v tom psovi. Kdo by totiž dělal bordel, když má doma spoustu jídla? Baví mě pohled na polobohémskou osobnost J.Bridgese. Zbytek jsou situace, které prostě psi dělají. Symbolika a dvojsmysly v chování – no, že bych se zrovna smíchem odbourával..... Psů, který venčej svýho člověka potkávám hodně. Možná film pro ně? Třeba by jim taky pomohla venkovská terapie. Jinak tenhle film o vzniku jedné knížky a problémech jejího autora nadchne asi jen fanatické pejskaře, nerudné pisatele (o čemkoliv) a příznivce filmů se stopáží pod hodinu a čtvrt. Já splňuju od každýho něco, proto tak 2a½! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuji vidět umírat pejska. 2.) Jsem milovník psů a J.Bridgese. 3.) Nevím, jak opravit kapající kohoutek. 4.) Jsem věčně naštvanej zmetek, kterýmu neustále dezertuje pes. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Jesus Camp (2006)

,,Chceme znovu získat Ameriku pro Krista......“ Náš starý svět je nemocný (jistě jste si taky všimli!). EVANGELIKÁLOVÉ - fundamentalisté vštěpující víru, jejichž posláním je ZLOMIT MOC DÁBLA V (americkém) NÁRODĚ! Čekal jsem senzaci. FANATIKY. Jsou tu, ale nešokují. Myslíte si, že jsou děti obdařený mimořádným talentem pro exhibicionismus (v klidu, jde o náboženství) a před kamerou propagující víru v Ježíše Krista (nekecal jsem, že?) divní? Proč? Mají 2 ruce, 2 nohy, 1 hlavu, pláčí nad svými hříchy, dělají pokání a neustále mluví o víře. Jim je to fuk! Vy (ani já) je nebudeme soudit, jestli půjdou do pekla. A přes ně vede cesta ke spolkům, které zakážou interupci, Harryho Pottera nebo Lindsay Lohan. BOŽÍ ARMÁDA, kluci a holky, kteří můžou změnit svět. Exkurze do komunity, jejíž slávu šíří např. G.Bush (který jako prezident navrhoval kandidáty do Nejvyššího soudu) není šokující. Jen pár zajímavých faktů a čísel. Provázanost s politikou už dneska nepřekvapí. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Věřím, že George Bush je světec, který byl povolaný ke stvoření křesťanské společnosti. 2.) Jediné co poslouchám je křesťanský heavy metal a rock n roll (i když nejsem zhulenej!!). 3.) Tvrdím to už dlouho: Harry Potter je nepřítel Boha! 4.) Je mi 12, mám svoji Bibli a požádali mě, abych večer kázal. PŘÍBĚH ***

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Systém je daleko rozsáhlejší, než jsem si kdy myslel. Proto dealeři, policisté a milicionáři zabíjí tolik lidí ve slumech. Proto máme slumy. Proto máme v Brazílii tolik skandálů. Zabere to ještě hodně času, než to dokážeme změnit. Systém je pevný. A je tu ještě hodně nevinných, kteří nezemřeli..... ,,Tropa de Elite 2“ je víc politickým filmem, než jsem původně očekával. Solidní záběry ze vzpoury ve vězení či vyčištění slumu jsou jenom doplňkem příběhu, který sleduje další osudy teď již plukovníka Nascimenta a také (tehdy mladíčka) Matiase. Hledáte odpověď na otázku ,,JAK SE ŽIJE V RIO DE JANEIRO (part2) ?“ Už tu nejde o boj proti dealerům, ale o boj proti celýmu systému, systému zločinu a voleb, ve kterém Milice je mafií. Různorodá směsice filmových žánrů, chvíli akce, chvíli krimi, thriller, hodně politiky i zajímavých informací. Pořád je na co koukat. Lepší než jednička? Podle toho, co očekáváte. Jestli zločinný systém pod kontrolou zkorumpované policie dotažený k dokonalosti a řešení ,,osobních“ záležitostí, ke spokojenosti budete mít rozhodně blíž, než banda grázlů bez přístupu k dobrému vzdělání, žijící pozapomenuta v těch nejhorších podmínkách (uff, to byla věta!). Nezbývá než doufat, že se naši Brazilci nedívali. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuji vědět, kdy podle propočtů bude ve vězení 90% Brazilců. 2.) Chystám se grilovat brazilský prase. 3.) Nevím, jakou ráži musí mít kulka, aby udělala v zátylku díru pro pomeranč. 4.) Chystám se vyčistit pražský ulice (a nejsem z technických služeb). PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **

Soumrak (2002)

,,Mohu být bezvýznamný, ale pořád jsem samuraj“.... Samurajská romantika, ale i westernová poetika provází příběh o rozcuchaném a ušmudlaném samuraji. SOUMRAK je terčem posměchu, je chudý, má dvě dcery a senilní matku. O ženský přemýšlí ,,jako o snu, který nikdy nevybledl“. Jeho problém (a problém celýho filmu) je, že než se vymáčkne, přijde málem nejen o lásku, ale i o život. Film si dává záležet, aby ukázal onu japonskou podřízenost, smysl pro dodržování hierarchie ve společenském postavení a předvedl, jak se žilo pár let před občanskou válkou, v době hladomoru na hradě v klanu. Necítím z toho poetiku samurajských filmů. Spíš Ameriku. A čekám ¾ filmu, až se půjde bít na život a (překvapivě....) na smrt. Konečně bude bitka!.... ,,RÁD BYCH SI S TEBOU POPOVÍDAL. POSAĎ SE. VENKU JE HEZKÝ DEN.“... Ach jo.... Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, že na slepici v Japonsku můžu volat stejně jako doma. (Ne, jméno manželky to opravdu není..) 2.) Chystám se založit samurajskou osadu. 3.) Jsem dobrej s mečem, ale je těžké se mnou vyjít. (A taky trochu chlastám.) (ten meč je důležitější...) 4.) Nechápu, proč si má samuraj, kterej dělal všechno dobře rozříznout břicho. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *

Fighter (2010)

Hlava, tělo – hlava, tělo!!.... Americká variace na ,,Můj brácha má prima bráchu“. Jen tahle rodina je víc pošahaná. Životopis ,,IRISH“ M. Warda, hrdiny neočekávaného a jeho cestě vzhůru. Film o boxu nebo o závislosti na cracku? Styl vyprávění mi občas připomíná Wrestlera. Fighter je totiž taky kapku jinej sportovní film. Nejen o boxu, ale i o tom, jak dlouhá cesta může vést ke slovům ,,DÍKY BRÁCHO“. Nejlepší film od dob Rockyho?... Každopádně herecky nejzajímavější M.Wahlberg a fantastickej Ch. Bale!!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Do kina chodím zásadně na filmy, který mají perfektní kameru. 2.) Myslím si, že Kambodžani jsou hloupí. 3.) Zjistím, že ne každej film ve kterým hraju hlavní roli, mě zaručí jízdenku do Hollywoodu. 4.) Vím co je ,,hruška“, ,,valterová váha“, crack, .... . 5.) Piju, jím, přemýšlím, fantazíruju a sním o zápasení! (sorry, film není pro tebe!!) PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Expres na západ (2011) (TV film)

Je Bible nejlepší knihou na světě? Ne? Vážně? Četli jste ji? .... To by se jeden učetl! Ty dva žvaněj a žvaněj a já lituju, že nejsem anglosas. Už jsem to psal několikrát – a napíšu to zase: ,,NEJUKECANĚJŠÍ FILM JAKEJ ZNÁM!!!“ Teď už ale doopravdy! Otázky víry, správná a nesprávná cesta. Chcete aby vás Bůh miloval? Nebo jen skleničku whisky? Vyřeší vaše problémy vlak Sunset Limited jedoucí rychlostí 130km/h? Líbí se mi to filozofování o věcech, kterým nevěřím. Nebo jsou snad v Bibli příběhy každého z nás? Zajímavé představení pro 2 herce, kteří dokáží přesvědčivě podat ,,své“ myšlenky. A o to tady jde! Možná bych doporučil vzít si k tomu litry kafe nebo ježčí kůži. Jen 100% pozornost totiž poskytne maximum odpovědí. Či snad nepotřebujete Boží lásku nebo rozmluvit sebevraždu? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nemám čas číst knížky Cormaca McCarthyho. 2.) Nevím, jestli jsem ,,pochybovač“ nebo ,,pochybovatel“. 3.) Věřím, že nás chce Ježíš vytáhnout ze žumpy (jen pro jistotu - čističi septiků mohou zůstat v klidu. Tady jde o morálku...) 4.) Nevím, co musím udělat pro ,,život věčný“. 5.) Chci vidět film, kterej není film. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **